Kruiisiturism

06.05.2020

Kruiisihooaeg 2020

Ligi pooleaastane kruiisihooaeg on varasematel aastatel Tallinna toonud üle 300 kruiisilaevakülastuse ja pool miljonit kruiisituristi. 2020. aastal on seoses koroonaviiruse leviku piiramisega kruiisihooaja algus edasi lükatud 1. maini. Hetkel püsivad maailmas viiruse leviku tõttu mitmed piirangud ning seetõttu puudub ka kindel teadmine, kui paljud kruiisikülastused tegelikult aastal 2020 toimuvad.


2018. aastal turismiosakonna tellitud Tallinna väliskülastajate uuringu raames läbiviidud kruiisireisijate küsitlus näitas, et üheksa kruiisireisijat kümnest viibis Tallinnas esimest korda, kruiisireisijad jäid Tallinna külastusega väga rahule ning enam kui pooled plaanivad Tallinna külastada ka puhketuristina.

Teekond sadamast vanalinna

Tallinna Sadama eestvedamisel ja koostöös erinevate linnaametitega on seatud eesmärgiks muuta teekond mööda Kultuurikilomeetrit sadamast vanalinna ja vastupidi jalakäijasõbralikumaks, et vähendada liikluskoormust sadama ja linna vahel.

Kultuurikilomeetri kasutajasõbralikumaks muutmiseks paigaldati 2020. aasta kevadel infotahvlid sadama ja Kultuurikatla vahelisele lõigule, et suunata inimesed jalgsi vanalinna ja mööda mereäärt Noblessneri linnakusse. Teekonna põnevamaks muutmiseks soovitakse lisada ka ajutisi kunstiinstallatsioone.