VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -1..3
HOMME -1..3
ÜLEHOMME 1..4
 

Takso

Taksot saab püüda tänaval, tellida telefoni teel või rakenduste kaudu. Taksosid võib leida ka hotellide eest taksopeatustest ja suuremate keskuste juurest.

Hinnad ei ole ühesugused, need on kehtestanud taksofirmad või -ettevõtjad ise ja võivad suuresti erineda. Taksode kollast värvi hinnakirjad asuvad auto parempoolse tagaukse aknal. Hind koosneb tavaliselt sõidualustustasust ja kilomeetritasust. Ülaltoodu on tüüpilise hinnavahemiku näide. Arusaamatuste vältimiseks võid juhilt enne sõidu algust küsida, kui palju sõit umbkaudselt maksma läheb.

Hea teada:

  • Taksojuhil on taksos keelatud suitsetada või lubada suitsetada teistel isikutel.
  • Alati tasub veenduda, et taksomeeter on sisse lülitatud.
  • Kõikides registreeritud taksodes on armatuurlaua keskele kinnitatud taksoettevõtja valge plastkaart juhi foto ja nimega. Kui selline kaart puudub, võib olla tegemist registreerimata taksoga.
  • Taksojuht ei tohi küsida taksomeetrinäidust suuremat tasu.
  • Taksojuhile tuleb maksta eurodes. Mõnes taksos saab maksta ka pangakaardiga.

Taksojuht peab nõudmisel esitama taksomeetri printeril trükitud kviitungi. Kui taksomeeter või printer on rikkis, ei tohiks juht sõitjaid teenindada ja kliendil on õigus tasu maksmisest keelduda.

Kaebuste ja ettepanekute korral pöörduge Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti poole kas e-posti teel (korrapidaja@tallinnlv.ee), või helistades lühinumbril 14410.


Sõidujagamisteenust saab tellida mobiilirakenduse kaudu, Tallinnas enim kasutatavad rakendused on BoltUber. Taksot saab tellida mobiilirakenduse Taxofon kaudu.