VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 2..6
HOMME 2..6
ÜLEHOMME 2..6
 

Turismibusside peatumine ja parkimine

Turismibusside peatumise jaoks ette nähtud alad, kus on lubatud peatuda kuni 15 minutit (parkimine on keelatud):
 • Toompuiesteel Snelli tiigi poolne sõidurada (UUS võimalus)
 • Falgi tee Pika Hermanni torni lähedal
 • Toompuiestee Nunne tänava alguses, Balti jaama kõrval
 • Mere puiestee

Turismibusside parkimine on võimalik järgmistes parklates: 

 • Rumbi tänaval (Linnahalli kõrval) 
 • Petrooleumi tänaval 
 • Roheline aas 24, Kadrioru staadioni lähedal (tasuta parkimisaeg kuni 2,5 h)
 • Lauluväljaku piirkonnas Neemiku tänaval 
Turismibusside liikumine linnas:
 • Linnahalli ja Kalaturu vahelt on eemaldatud keelumärk, et bussid ei peaks ümber saare sõitma. 
 • Mere pst trammitee on tehtud ühistranspordirajaks, nii et ka turismibussid saaksid sõita ühistranspordirajal.


Isejuhtiv buss Kadriorus 

Tallinna Transpordiamet on koos TalTechiga käivitanud robotbussi ehk isejuhtiva bussi projekti, mille raames pannakse alates augustikuust kuueks kuuks üks buss sõitma ümber Kardioru pargi, marsruudil A.Weizenbergi – Mäekalda – Lydia Koidula – J.Poska. 
Isejuhtiva bussi marsruudist lähtuvalt muudetakse ka liikluskorraldust eelpool mainitud lõigul, Mäekalda tänav ja Koidula tänav lähevad ühesuunaliseks. Sellest tulenevalt palume kõigi liiklejate tähelepanu!Olulisemad teetööd turismihooajal 2019

Lühiülevaade sel aastal töös olevatest ja kavandatavatest Tallinna tänavate rekonstrueerimis- ja ehitustöödest:

 • Muudatused liikluskorralduses seoses Reidi tee ehitusega. 
 • Poska tn - liiklusele suletud augusti keskpaik 2019 - detsember 2019.
 • Roosikrantsi tn - liiklusele suletud mai lõpp 2019 - septembri lõpp 2019.
 • Lennujaama tee laiendamine mai - august 2019.
 • Töös on Paldiski mnt ühistranspordirada, mille mahus rajatakse Paldiski maantee linna siseneva suuna Mõisa tänava ja Nurkliku tänava vahelises 1,3 km pikkuses lõigus täiendav ühistranspordirada.

Käesoleval aastal rajatakse ka järgmised kergliiklusteed:

 • Kloostrimetsa tee (Lükati tee - Kloostrimetsa 29) kergliiklustee
 • Paldiski mnt (Haabersti ristmik - Järveotsa tee) kergliiklustee 
 • Viljandi mnt (Pärnu mnt – Valdeku tn) kergliiklustee

Detailsem teetööde info:


Suursündmused

Suursündmused, mis toovad kaasa liikluskorralduse muudatused:
 • Tallinna Maratoni liiklusinfo 06.-08.09.2019. Tallinna Maraton ja Sügisjooks toovad pealinnas kaasa ulatuslikud liiklusmuudatused. Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Kalamaja piirkonda tasub sõidukiga liiklejatel võimaluse korral vältida 7. septembri õhtul ja 8. septembril.

Teekond sadamast vanalinna

Tallinna Sadama eestvedamisel ja koostöös erinevate linnaametitega on seatud eesmärgiks muuta teekond mööda Kultuurikilomeetrit sadamast vanalinna ja vastupidi jalakäijasõbralikumaks, et vähendada liikluskoormust sadama ja linna vahel. 

Kultuurikilomeetri kasutajasõbralikumaks muutmise visioon: Kultuurikilomeetrile paigaldatakse ajutised suunaviidad sadama ja Kultuurikatla vahelisele lõigule, et suunata inimesed vanalinna. Lisatakse pinke ja prügikaste. Teekonna põnevamaks muutmiseks soovitakse lisada ka ajutisi kunstiinstallatsioone.


Ühistranspordipilet välisturistile ja gruppidele

Sõiduõiguse Tallinna ühistranspordi sõidukites annab kehtiv sõidupilet. Tallinna trammides, trollides ja linnaliinide bussides (liininumbrid 1–73) kehtivad ühtsed sõidupiletid.

 • Juhilt ostetud pilet
Tallinna ühistranspordis saab ühissõiduki juhilt piletit osta vaid sularaha eest. Pileti ostmiseks juhilt sisenetakse ühissõidukisse esiuksest. Sõitja peab pileti hoidma alles sõidu lõpuni. Juhilt ostetud piletit ei valideerita. Pileti hind on 2 €, millega  saab teha vaid ühe sõidu.
 • QR-pilet
Gruppidele on võimalik osta QR-pilet.

Qr-pilet on masinloetava koodiga sõidukorrapilet, mis kuvatakse nutiseadme ekraanil või prinditakse. QR-pileti saab osta veebilehelt tallinn.pilet.ee või nutiseadme rakendusega. Sõiduõiguse annab valideeritud koodiga QR-pilet. QR-pileti saab registreerida esimese ukse juures asuva validaatori allosas.

QR-pilet maksab 1 euro.
QR-piletit saab osta ühele koodile 1-10 tk.
QR-pilet kehtib 1 aasta alates ostu hetkest.
QR-piletit saab valideerida esimese ukse juures.
 • Ühiskaart
Turistid saavad osta endale ka Ühiskaardi, mis ei ole isikustatud.

Ühiskaardile laetava rahaga saab osta pileti korraga kuni 6 inimesele. Selleks tuleb müügipunktis laadida kaardile raha ja ühistransporti sisenedes validaatori ees viibutades tekib automaatselt 1 tunni pilet. Kui on soov osta mitmele inimesele piletid, tuleb peale viibutamist lisada noolega kuni 5 sõitjat, vajutada OK ja viibutada veelkord kaarti validaatori ees. 
 • Tallinn Card
Tallinn Cardi omanikel on kaardi kehtivuse ajal ühtse piletisüsteemiga ühissõidukites sõit tasuta. Ühissõidukisse sisenedes tuleb Tallinn Cardiga validaatori ees viibutades sõit valideerida. 


NB! Tallinna Lennujaamas on nüüdsest olemas iseteenindusautomaadid, kust on võimalik soetada ühistranspordipilet.

Tasuline parkimine

Loodud on kaardimakse võimalus parkimise eest tasumiseks, mida saavad kasutada ka väliskülastajad. Selleks tuleb laadida telefonis alla PARGI.EE mobiilirakendus. Töötab nii iOS kui ka Android operatsioonisüsteemi platvormidel. Rakendus toetab MasterCard ja VISA kaartidega tehtavaid kaardimakseid. Rakendust on võimalik kasutada kaheksas erinevas keeles (eesti, vene, inglise, soome, läti, leedu, saksa ja prantsuse). Loe täpsemalt

Avalikud tualetid


2019 a. ajavahemikuks 2. mai 2019 – 31. oktoober 2019 on Tallinna Kommunaalamet paigaldanud 44 ajutist välikäimlat, turistide ja linnakodanike paremaks teenindamiseks. Ajutiste välikäimlate asukohad 2019

Mere puiesteel asuvasse Kanuti aeda, Falgi teele, Toompuiesteele Nunne tänava algusesse on paigaldatud uudse kujundusega viie boksiga WC -d. Nende kasutamine on tasuta ja WC-d on avatud kl 09.00-22.00. WC –d jäävad avatuks kuni novembrikuuni.

Välikaardid

Kümnendik Tallinna väliskülastajatest kasutavad Tallinnast ringiliikumiseks välikaartide abi.  Linn on paigaldanud sadama, vanalinna ja kesklinna piirkonda paarkümmend välikaarti. Märkimisväärse värskenduskuuri läbivad mai keskpaigaks Toompeal olevad 4 välikaarti.

Liikuv turismiinfo

Juulis ja augustis tegutseb Tallinna tänavatel „liikuv turismiinfopunkt“ ehk 2 turismiinfotöötajat. Tipp kruiisipäevade hommikutundidel jagatakse turismiinfot Kultuurikilomeetri alguses.  Ülejäänud päeva veedavad infotöötajad vanalinna piirkonnas ringi liikudes.

Kruiisihooaeg


Tallinnas on alanud taas ligi pooleaastane kruiisihooaeg, mis toob linna 339 kruiisilaevakülastust ja 600 000 kruiisituristi. Kruiisihooaeg  kestab 27. aprillist 19. oktoobrini.  Kõige laevaderohkem päev on 11. juuli, mil Tallinnas viibib korraga 6 kruiisilaeva 8000 kruiisituristiga. Päevi, mil Tallinnas on korraga 5 kruiisilaeva on rohkem ja üksikutel päevadel võib linnas viibivate kruiisireisijate arv ulatuda kuni 10 000. 

Oodatavad kruiisilaevade külastused, vt graafikut 

Eelmisel aastal turismiosakonna tellitud Tallinna väliskülastajate uuringu raames läbiviidud kruiisireisijate küsitlus näitas, et üheksa kruiisireisijat kümnest viibis Tallinnas esimest korda, kruiisireisijad jäid Tallinna külastusega väga rahule ning enam kui pooled plaanivad Tallinna külastada ka puhketuristina.


Tagasiside

Teie tagasiside on väga oodatud! Millist praktilist infot sooviksite veel siit leida, mis aitaks teid oma igapäevatöö planeerimisel?

Tagasiside ja ettepanekud palume saata aadressil liis.late@tallinnlv.ee (Liis Läte, turismiarenduse juhtivspetsialist)