VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -8..-1
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 2..7
 

Kordamisküsimused

Kordamisküsimused on abiks teooriatestiks ettevalmistamisel, kuid ei kata absoluutselt kogu materjali. Statistika ja sotsiaalia osa soovitame üle kontrollida.

Soovituslik kirjandus

Tallinna giidide atesteerimiseks ettevalmistumisel soovitame kasutada:
  • Tallinna Giidide Ühingu 2015. aasta giidieksamiks valmistumise materjale, 
  • „Eesti Vabariik 100" (TEA Kirjastus, 2017), 
  • Sarja "Jalutaja teejuht" (R.Nerman, K.Jagodin), 
  • Tallinna Entsüklopeediat I ja II 
  • „Tallinna temaatiline taskuentsüklopeedia“.
  • „Illustreeritud ülevaade Tallinna 84 asumist" (TEA Kirjastus, 2016),
  • „Tallinna asumid ja ametlikud kohanimed" (Tallinna Linnaplaneerimise amet, R. Nerman, L. Lõhmus, 2013) 
  • "Tallinna kalmistud. Rahva pärand" (T. Kuhi, F. Adamek, 2012), 
  • „Lood unustatud Tallinnast" I ja II (J.Juske) 
  • ning muid vajalikke materjale 
Maksunduse ja statistika osas tutvuge värskete StatistikaametiSotsiaalministeeriumiMaksu- ja Tolliameti jt andmetega. Tallinna juhtimise osas saate informatsiooni Tallinna põhimäärusest ning fakte Tallinna kohta Tallinna teatmikust.

Koolitused

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond ja Tallinna Giidide Ühing ei korralda ise giidide atesteerimise eksamiks ettevalmistavaid kursusi/koolitusi.
Giidiõppe baaskursust pakuvad Tallinnas hetkel näiteks Generum erakool ja Gustav Adolfi koolituskeskus

Giidi kutseõpe

Giidi 5. taseme kutseõpet pakkuvad koolid:

Giidi kutse ei anna automaatselt Tallinna piirkonna atesteeringut.

Muuseumide atesteeringud

Paljudes Tallinnas asuvates muuseumides on õigus ekskursioone läbi viia ainult giididel, kes on vastava muuseumi giidi koolituse läbinud või muuseumi atesteeringu omandanud.
Soovitame giiditööst huvitatutel liituda näiteks muuseumide e-posti listidega või jälgida neid Facebook-is, et olla kursis muuseumi korraldatavate giidi koolitustega. Allpool leiate loetelu 2019. a. teadaolevatest giidi koolitustest.

Ajaloomuuseum
Eesti Ajaloomuuseum viib taas läbi giidikoolituse Suurgildi hoone ja Eesti Ajaloomuuseumi püsinäitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ 30. ja 31. jaanuaril 2019. Lisainfo Ajaloomuseumi kodulehel
Giidikoolitus Maarjamäe lossi näitusel „Minu vaba riik“ toimub 12.veebruaril 2019. Lisainfo Ajaloomuuseumi kodulehel

Tallinna Raekoda
Tallinna raekojas on õigus ekskursioone läbi viia ainult raekoja põhikoolituse läbinud giididel. Tallinna raekoja põhikoolitus uutele giididele algab 26.veebruaril 2019. Täpsem info raekoja kodulehel.

Kumu Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum korraldab 25.–27. veebruaril 2019 giidide baaskoolituse, mis on mõeldud giiditöö huvilistele, kes soovivad viia läbi ekskursioone kunsti keskel, kuid neil puudub Kumu litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada. 
Rohkem infot ajakava, hindade ja registreerimise kohta leiab Kumu kunstimuuseumi kodulehelt.  

Lennusadam
Giidide baaskoolitus Lenuusadamas toimub 12.– 13. märts 2019.
Koolituse eesmärk on välja õpetada muuseumi ekspositsiooni põhjalikult tundvaid professionaalseid giide. Kahepäevase koolituse käigus tutvutakse Lennusadama unikaalse vesilennukite angaariga ning saadakse põhjalik ülevaade olemasolevast püsiekspositsioonist. Õppepäev koosneb temaatilistest loengutest ja ekskursioonidest. Koolitus lõpeb kaheosalise atesteerimisega: pooletunnise näidisekskursiooni ning valikvastustega testiga. Pärast eksami edukat läbimist väljastatakse giidile tunnistus ning ekskursioonide läbiviimise õigus Lennusadamas. Atestatsioon kestab kolm aastat. Registreerimislink ja täpsem info baaskoolituse kohta Lennusadama kodulehel.

Tallinna Teletorn
Tallinna Teletorn korraldab 27.-28. märtsil 2019 giidikoolituse, mis on mõeldud kõikidele giiditöö huvilistele, kes soovivad viia läbi ekskursioone Teletorni püsiekspositsioonis ja uuel näitusel “GEENIAALNE”, kuid kel puudub Teletorni giidi litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada.Giiditöö kogemus tuleb kasuks, ent pole koolitusel osalemise eeltingimuseks. Koolitusel osalemine on tasuta. Palume koolitusele registreeruda kirjutades Teletorni programmijuhile: anna.ratsep@teletorn.ee

Eesti Vabaõhumuuseum
Eesti Vabaõhumuuseumi giidikoolitused toimuvad: 29.-30. aprillil 2019 eesti keeles,  7.-8. mail 2019 inglise keeles, 9.-10. mail 2019 vene keeles. Eesti Vabaõhumuuseum. 

Vabamu ja KGB vangikongid
Vabamu ja KGB vangikongide giidikoolitus toimub  21. oktoobril 2019. Giidimise põhimõtetes lähtub muuseum sellest, et KGB vangikongides võivad tuure läbi viia ka koolituse mitteläbinud Tallinna linnagiidid. Vabamus saavad giidida ainult Vabamu giidikoolituse läbinud giidid (eksam on kohustuslik neile, kes soovivad jätkata põhjalikumat koostööd Vabamuga). Lisainfo: aive@vabamu.ee
Niguliste muuseum
Niguliste muuseumis on õigus ekskursioone läbi viia vaid nendel giididel, kes on positiivselt sooritanud Niguliste muuseumi suulise eksami. Uutel giididel on võimalik Niguliste muuseumi litsentsi taotleda kogu aasta vältel. Selleks tuleb iseseisvalt omandada Niguliste muuseumi eksponaatide ja ajaloo kohta käiv materjal. Täpsem info Niguliste muuseumi kodulehel.