Telli uudiskiri!

Visit Tallinna uudiskirjadest leiate infot sündmuste, uute vaatamisväärsuste, atraktsioonide ja turismiteenuste kohta. Eestikeelne, turismiprofessionaalidele mõeldud uudiskiri jagab statistikaülevaateid ja kirjutab nii olulisematest maailma turismitrendidest kui ka Ettevõtlusameti turismiosakonna tegevustest.
Liitumisega annad nõusoleku oma andmete töötlemiseks.

Uudised

Filtrid
Tulemusi: 31
Aerial view of an event taking place at Tallinn Song Festival Grounds

Tallinnas sündis maailma suurim hübriidüritus

01.06.2020
Kui otsite oma järgmisele üritusele toimumiskohta, innustab Tallinna Konverentsibüroo kaaluma võimalust korraldada see Tallinna lauluväljakul. Tallina lauluväljak on tõestanud, et ka kõige keerulisematel aegadel on võimalik piiritust loovusest ja professionaalsetest oskustest luua täiesti uusi lahendusi ja erakordseid elamusi.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Mida teha Tallinnas esimesel nelipühal?

Nelipühade 1. pühal, 31. mail esineb muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegades. Paljud kohad on siiski avatud ja ootavad külastajaid.
Kindlasti leiad siinsest valikust palju põnevat ning saad planeerida meeldejääva päeva. 

Foto: Maret Põldveer-Turay

Turismiveeb visittallinn.ee uuenes

Visit Tallinna uuenenud turismiveeb on inspiratsiooni- ja infoallikaks puhketuristile ning asjakohaseks töövahendiks turismiprofile.
View of the Old Town silhouette during sunset in Tallinn, Estonia.

Foto: Gen Vagula

Välisturism Tallinnas I kvartalis

19.05.2020
Statistikaameti majutusstatistika järgi vähenes Tallinnas välisturistide arv I kvartalis 13% ning märtsis 63%.

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn oli möödunud aastal hinnatud konverentsilinn

Tallinna konverentsiürituste 2019. aasta statistika võtab kokku Tallinnas toimunud tööreisid, konverentsiüritused ning konverentsiteemade vaadatavuse Tallinna turismiveebil

Tallinna uus konverentsikohtade võrdlustabel

Visit Tallinna konverentsirubriigist leiab sobiva ürituspaiga mugavalt ja kiirelt.
Aerial view of the Old Town in Tallinn, Estonia

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn valiti Euroopa Rohelise Pealinna konkursil finalistide sekka

12.05.2020 Mari Pever
Tallinn nimetati täna nelja finalisti sekka, kes jätkavad võistlustules 2022. aasta Euroopa Rohelise Pealinna tiitli nimel. 
Culture Kilometre in Tallinn, Estonia

Kultuurikilomeetril on uued infotahvlid ja installatsioon

08.05.2020
Kultuurikilomeetril liikumist hõlbustavad nüüd neli uut infotahvlit ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite loodud esimene kultuuriobjekt Kultuurikilomeetril.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Koroonakriis ja Visit Tallinn

Koroonakriis on meid kõiki paisanud olukorda, mida me veel paar kuud tagasi poleks suutnud ka kõige halvemas kriisistsenaariumis ette näha. Mida teeme turismiosakonas selleks, et aidata Tallinnal sihtkohana kriisist väljuda?

Foto: Original Sokos Hotel Viru

Mitmed Tallinna hotellid pakuvad privaatkontoreid

09.04.2020 Mari Pever
Praegusel ajal töötavad paljud eestlased kodunt. Enamikele on see mõnusaks vahelduseks rutiinsele kontorielule, kuid kindlasti on ka neid, kelle jaoks kodunt töötamine on keeruline, olgu selle põhjuseks vähene ruum või tavapärasest elavam kodune elu. Õnneks pakuvad mitmed Tallinna hotellid mugavat lahendust just neile, kes eelistaksid töötada koduseintest eemal.

Foto: Kaupo Kalda

Soovitusi virtuaalseks Tallinna külastamiseks

Kogusime kokku parimad soovitused ja nipid, kuidas diivanilt lahkumata külastada Tallinna muuseume, vaatamisväärsusi, kultuuriasutusi ja poode. 
A black and white photo collage of Estonian singer Georg Ots with his female fans.

Foto: Katre Rohumaa / Eesti Ajaloomuuseum

Tallinna saja-aastased legendid - Kross, Ots ja Panso

Erilistel aegadel kerkivad esile erilised isiksused nii olevikust kui minevikust. Sel aastal tähistame kolme suure tallinlase sajandat sünniaastapäeva. Nende ajatu looming on ka täna kättesaadav nii raamatute, muusika kui filmide kujul. 
Children walking in a green Tallinn

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tosin suvesündmust - lootusrikkalt

09.04.2020
Kas ja millal tekib aeg ja võimalus, et ammutada emotsioone Tallinna suvesündmuste kirevast valikust?  Ott Arderi laulutekst ütleb:„ Sa peatu hetkeks ja mõtle veidi kesk vaikust kiirustamata“. Ootaja aeg on pikk, kuid unistama peab.


Family is watching huge big Butterfly in Estonian Museum of Natural History, in Tallinn, Estonia.

Foto: Estonian Museum of Natural History

Saa oma kodus osa Tallinn Cardi pakkumistest

Tallinn Cardi partnerid pakuvad nupukaid lahendusi virtuaalsete kultuurielamuste kogemiseks. Enamik neist on tasuta, aga võid alati korraldajaid toetada ostes muuseumi veebipoest pileti. Mugavaid ostuvõimalusi pakuvad meie partnerite e-poed ja restoranid toovad sooja toidu otse koju.Foto: Kristi Sits

Uued loovad lahendused konverentsimaastikul

Erilised ajad virgutavad loovust: inspireerivatest ideedest ei tunta praegu puudust ei Eestis ega välismaal. 

Foto: Maret Põldveer-Turay

Märtsikuu sündmuste kalender

05.03.2020
Vaata meie valikut uutest ja huvitavatest näitustest, festivalidest, kontsertidest ja spordiüritustest, mis toimuvad Tallinnas märtsikuus. 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Restoranimaastiku uustulnukad

05.03.2020
Samas tempos Tallinna uute piirkondade arengu ja uute vaatamisväärsuste avanemisega on linn juurde saanud ka uusi isikupäraseid söögikohti. 
Pilt pole saadaval

Tallinna linnapea kohtus turismiettevõtjatega

Tallinna linnapea ja turismisektori esindajate kohtumisel arutati turismi päevakohaseid küsimusi ja Tallinna turismi arengut. 
A child looking at the Baltic Sea in Tallinn, Estonia.

Foto: Maret Põldveer-Turay

Tallinna turismiaasta 2019

Välisriikide elanikud tegid 2019. aastal Tallinnasse 4,5 miljonit külastust ning kulutasid siin hinnanguliselt 1 miljard eurot. 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tallinn on muutunud üheks Euroopa turismimagnetiks

Kiire pilguheit Tallinna konverentsibüroo viimase kahe kümnendi tööle kinnitab, et nii nagu Tallinn, on ka linna konverentsimaastik selle ajaga tundmatuseni muutunud: lisandunud on enam kui kümme suurt konverentsihotelli ja üle 40 unikaalse ürituspaiga, sealhulgas muuseumid ja tööstushooned. 

Uudis Tallinna Linnahalli kujundamisest rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks loob konverentsiturismi arengule Tallinnas täiesti uued võimalused. Uue piletitootega võimaldab Tallinn alates sellest aastast rahvusvaheliste ürituste (konverentsid, kultuuri- ja spordiüritused) delegaatidele tasuta ühistransporti. 

Pilt pole saadaval

Teatrikuine jalutuskäik Tallinnas

Kas oled mõelnud, et Tallinna teatrid on maiuspalaks ka arhitektuurihuvilistele, teatriekskursioonid võimaldavad kiigata teatri köögipoolele ja et igal teatril on lavastusi, mis on mõistetavad ka linna kaugematele külalistele.  

Foto: Kadi-Liis Koppel

Äriturimimess Convene ja messikülaliste tutvumisreis Tallinna

Tallinn üllatab ürituskorraldajaid rikkalikku ajalooga, mis on käsikäes uue ja moodsaga. 
Linnahall (city hall) to become an international conference and concert centre in Tallinn, Estonia

Foto: Linnahall

Linnahallist saab rahvusvaheline konverentsi- ja kontserdikeskus!

Tallinna linn sõlmis ühiste kavatsuste kokkuleppe Tallink Grupi ja investeerimisfirmaga Infortar Linnahalli arendamiseks rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks.  

Tallinnas tunnustati aasta parimaid konverentse

Tallinn on maailmas tuntust kogunud eri valdkondade kompetentsikeskusena ja see on tõstnud linna jõulisemalt pildile ka rahvusvaheliste konverentside korraldamise sihtkohana. 
Pilt pole saadaval

Mida teha Tallinnas iseseisvuspäeval?

24. veebruar on Eesti iseseisvuspäev ning see toob muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegadesse. Riigipühale eelneval päeval, 23. veebruaril suletakse paljud kohad 3 tundi tavapärasest varem. Soovitame kontrollida muuseumide ja atraktsioonide kodulehtedelt lahtiolekuaegu.

Mitmed kohad on siiski 24. veebruaril avatud ja ootavad külastajaid.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tallinna giidide atesteeringute pikendamine 2020. aastal

Algas registreerimine Tallinna giidide atesteeringute pikendamisele.Tallinna turismiosakond annab teada, et 2020. aastal pikendatakse atesteeringuid vaid neil giididel, kelle atesteering kaotab kehtivuse 2020. aastal. Esmakordsetele atesteerimise taotlejatele me 2020. aastal eksameid ei korralda, sest keskendume giidide pädevuse hindamise süsteemi uuendamisele. 

Photo of a yellow suitcase logos of Tourest, the largest travel fair in the Estonia

Foto: Tourest

Tule Touresti messile Tallinnaga tutvust uuendama!

05.02.2020

Tallinna ja Harjumaa reisiuudised ning -pakkumised ootavad sind 7.-9. veebruarini toimuva reisimessi Tourest "Puhka Eestis" hallis.  


Pilt pole saadaval

Ööbimised Tallinna külaliskorterites suurenesid veerandi võrra

05.02.2020
Rahvusvahelise veebiplatvormi Airbnb kaudu broneeritavate Tallinna rendipindade pakkumine ja kogutulu kasvasid möödunud aastal jõudsalt. 

Foto: Jan Tomson

Visit Tallinn osaleb oma stendiga rahvusvahelisel turismimessil Matka2020

08.01.2020
Visit Tallinn koos linna kõige uuemate vaatamisväärsuste, muuseumide ja 2020. aasta tippsündmustega osaleb  sel nädalavahetusel Helsingis rahvusvahelisel turismimessil Matka esmakordselt päris oma, Tallinna väljapanekuga.
Girl holding a handful of rosehips by the sea

Foto: Maret Põldveer-Turay

Suur tänu, et andsite Visit Tallinna uudiskirjale tagasisidet!

Täname teid kõiki usalduse ja asjalike ettepanekute eest, mille täitmisega aasta esimeses uudiskirjas kohe algust teeme. 

Tallinna hotelliuudised

Kas soovid majutuda kohtumajas, konteineris või kapslis? Tallinna hotellimaastikul saab peagi näha ja kogeda nii hoonete väärikat uuskasutust kui reaalselt teostunud tulevikufantaasiaid.