Telli uudiskiri!

Visit Tallinna uudiskirjadest leiate infot sündmuste, uute vaatamisväärsuste, atraktsioonide ja turismiteenuste kohta. Eestikeelne, turismiprofessionaalidele mõeldud uudiskiri jagab statistikaülevaateid ja kirjutab nii olulisematest maailma turismitrendidest kui ka Ettevõtlusameti turismiosakonna tegevustest.
Liitumisega annad nõusoleku oma andmete töötlemiseks.

Uudised

Filtrid
Tulemusi: 70

Foto: Kadi-Liis Koppel

Jõulud ja uusaasta Tallinn Cardiga

18.12.2018 visittallinn.ee
Jõulud ja uusaasta toovad muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegadesse. Mitmed kohad on siiski avatud ja ootavad külastajaid.
Pilt pole saadaval

Külaliskorterite suurenev roll Tallinna majutusturul

Külalistkorterid pakuvad hotellimajutusele alternatiivi: Tallinna külaliskorterite turust parema ülevaate saamiseks koostas EASi turismiarenduskeskus analüüsi „Majutuse pakkumisest ja nõudlusest Tallinnas portaali Airbnb.com kaudu, 2017-2018“.
Pilt pole saadaval

Suursündmused Tallinnas 2019

18.12.2018
2019. aasta on tõeline piduaasta: esimesest laulupeost möödub 150 aastat ning tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Tallinna kultuurikalender pakub aastaringselt värvikirevaid sündmusi, nende hulgast leiab nii kultuuri-, spordi- kui toiduüritusi. 

Tallinna Jõuluturg on Euroopa parim!

Tallinna jõuluturg kannab veebilehe European Best Destination küsitluse tulemusel Euroopa 2019. aasta parima jõuluturu tiitlit.  

Foto: noa chefs hall2

Tallinna restoranid restoranigiidis White Guide Nordic taas kõrgliigas

20.11.2018
Kui soovite kogeda toitu kui erilist elamust, järgnege restoranigiidile White Guide Nordic, kes äsja tegi teatavaks  Balti riikide parimad restoranid. Tallinna restoranid on siin taas esireas. 

Tallinna üheksa kuu turismistatistika

Tallinnas oli mullusega võrreldes rohkem esmakülastajaid kaugemast riikidest. Siiski on selle aasta Tallinna turismituru suurimaks mõjutajaks Soomest saabunud külastajate puhkusereiside vähenemine.
Pilt pole saadaval

Venemaalaste talvised reisitrendid

Millised on trendid venemaalaste reisikäitumises, milliseid majutusvõimalusi eelistatakse ja millised sihtkohad on populaarsed aastavahetuse perioodil ning kes üldse pääseb Venemaalt reisima?
Pilt pole saadaval

Viis soovitust sisuturundajale

Äsja Londonis toimunud turismimessi World Tourism Market seminaridelt ning aruteludelt jäi kõlama viis sisuturundustrendi 2019. aastaks. 

Uued seminariruumid Tallinna konverentsiveebil

Interior view of the Arvo Pärt Centre in Estonia.

Foto: Tõnu Tunnel

Avati Arvo Pärdi Keskus

Laulasmaal Kellakülas avatud Arvo Pärdi Keskus on helilooja terviklik isikuarhiiv ning avatud kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi Arvo Pärdi muusika ja mõttemaailma vastu. 
Pilt pole saadaval

Kümme miljonit silmapaari ja pääs parimate turundajate hulka

Visit Tallinna rahvusvahelise loovlaagri Creator´s Camp sisu on jõudnud 10 miljoni inimeseni ja rahvusvahelise maineka turunduskonkursi finaali.
Pilt pole saadaval

Mida teha talvises Tallinnas

Talvise Tallinna A ja O on jõuluturg, linna vallutvad erinevad jõulumüügid, kirikutes kõlavad jõulukontserdid, kino ja kunst haaravad kaasa, restoranid pakuvad toiduelamusi ja miinuskraadidega aktiveerub huvi talveharrastuste vastu. 
Pilt pole saadaval

Tallinna turismisuvi 2018

Möödunud turismisuvi oli üllatusterohke, väliskülastajate reisikäitumine erines eelmistest suvedest. Tallinna turismiinfokeskus jagas infot ja nõuandeid nii büroos kui tänavatel, linnakülastajad kasutasid innukalt Tallinn Cardi.
Pilt pole saadaval

Tallinna turismitegu 2018

Tallinna ettevõtluspäeva raames kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2018. aasta võitjad. Võib liialdamata öelda, et turismiettevõtlus oli tänavusel konkursil väga edukas.
Pilt pole saadaval

Uus Tallinna konverentsitrükis

Ilmus Tallinna konverentsibüroo trükis „Meetings & Incentives“, mis tutvustab Tallinna konverentsi- ja elamusturismi võimalusi. 

Visit Tallinn Creators´Camp pääses rahvusvahelise konkursi Nation Place Awards 2018 finaali

11.10.2018 visittallinn.ee
Konkursil City Nation Place Awards hinnati ülemaailmselt parimaid riikide ja kohalike omavalitsuste, piirkondade ja kogukondade turundustegusid. Tänavu oli konkursile esitatud üle 100 töö 16 riigist.

Foto: Kadri Unt

Koolivaheaeg koos perega Tallinnas

Sügisene koolivaheaeg pole enam mägede taga. Paar hästiplaaneritud ja tegusat puhkusepäeva Tallinnas annavad uut energiat ja teevad meele rõõmsaks kõigil pereliikmetel.

Foto: Restoran JUUR / Lauri Laan

Sündmused oktoobrist novembrini

25.09.2018

Sügiskuud toovad Tallinna  moe- ja ilusündmusi, kultuurifestivale ja käsitöölaatasid. Kõige suuremat rõõmu saavad aga tunda hea toidu kummardajad  taimetoidusõpradest tõsiste gurmaanideni.

Foto: Maili Saia

Tallinna uued arhitektuuripärlid

Sellel sügisel on Tallinnas avatud kaks modernset ja tähenduslikku ehitist  – Maarjamäe Kommunismiohvrite memoriaal Pirital ja Eesti Kunstiakadeemia - EKA  uus hoone Kalamajas. 

Pilt pole saadaval

Tallinna konverentsibüroo teisel poolaastal

Tallinna konverentsibüroo tutvustab 2018.a. II poolel linna konverentsi- ja elamusturismi võimalusi viiel  rahvusvahelisel äriturismi workshopil ning messil.  
Pilt pole saadaval

Beebibuum Tallinna restoranides

29.08.2018
Kes teeb, see jõuab – Tallinna tuntud söögikohtade eestvedajad on üksteise järel avanud uusi  ja uudseid restorane, grill- ja veinibaare.  

Esimene poolaasta tõi Tallinnasse rohkem väliskülastajaid

2018. aasta l poolaastal kasvas Tallinna väliskülastuste arv 3%. Tallinna külastati välisriikide elanike poolt rohkem kui 2 miljonil korral. Suur osa linnakülastustest olid vaba aja reisid ning  külastajad jäid oma reisiga väga rahule. 

Pilt pole saadaval

Ilmus iga-aastane ECM konverentsistatistika aruanne

Pilt pole saadaval

Sündmused septembrist novembrini

Külluslikud sügiskuud toovad oma viljad nii festivalilavadele, näitusesaalidesse, spordi- kui  messikeskustesse.  
A long-time favourite of pedestrians, cyclists and skaters alike, this 2km paved pathway stretches along the waterfront from Kadriorg to Pirita. It offers by far the most spectacular views of the Tallinn's rocky shoreline with the Old Town cityscape in the distance.

Foto: Toomas Volmer

Tallinn kuulub Euroopa kümne nutikama turismilinna hulka

Tallinn kui turismisihtkoht on valitud 10 finalisti hulka konkursil „European Capital of Smart Tourism“. Konkursiga tunnustatakse silmapaistvaid saavutusi Euroopa linnaturismi arendamisel.
Pilt pole saadaval

Visit Tallinn Creators´ Camp 2019 otsib uusi osalejaid!

Visit Tallinna sisuloojate loovlaager Creators’ Camp tuleb uuel aastal taas! Registreerimine uude laagrisse algab juba septembris.  

Mida teha Tallinnas iseseisvuse taastamise päeval?

Pilt pole saadaval

Paavst Franciscus saabub ühepäevasele visiidile Eestisse

06.08.2018
Paavst Franciscus saabub ühepäevasele visiidile Eestisse 25. septembril. Visiidi tipphetkeks on 16.30 algav Püha Missa Vabaduse väljakul, mida pühitseb Tema Pühadus paavst Franciscus. Pühal Missal avaldab Püha Isa oma läkituse kogu Eesti rahvale.    

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn Euroopa parimate konverentsisihtkohtade seas

Foto: Kaupo Kalda

Visit Tallinna Lonely Planet´i kampaania saavutas Aasta Turismikampaania kategoorias väärika teise koha

Visit Tallinn kandideeris kampaaniaga „Lonely Planet Best Value Destination 2018“ Emerging Europe Awards Aasta Turismikampaania tiitlile ning saavutas väärika teise koha.    

Foto: Sfäär Resto

Avasta Tallinna parimad söögikohad

20.06.2018

Asjatundja annab häid soovitusi, millistesse söögikohtadesse Tallinna erinevates asumites suvepuhkuse ajal kindlasti sisse astuda ja mida oma külalistele soovitada. 
Pilt pole saadaval

Kadrioru park ja loss 300

Kadrioru lossi ja pargi juubeliaastal on taasavastamist väärt nii see noobel barokkansambel kui ka seda ümbritsev kaunis ja roheline Kadrioru asum. 
Pilt pole saadaval

Real Madrid ja Atletico Madrid kohtuvad Tallinnas UEFA superkarikafinaalis

20.06.2018
15. augustil toimub Tallinnas A. Le Coq Arenal maailma klubijalgpalli üks tippmänge, UEFA superkarikafinaal, milles kohtuvad Real Madrid ja Atletico Madrid.

Foto: Kaarel Mikkin

Suvesündmused Tallinnas

20.06.2018
Tallinna suvesündmused keskenduvad Kadrioru lossi ja pargi 300. sünnipäeva pidustustele ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga seotud suvistele suurüritustele. 
Pilt pole saadaval

Tallinna saabub esmakordselt kruiisilaev, mille kõik reisijad on Hiinast

Mida teha Tallinnas võidupühal ja jaanipäeval?

Pilt pole saadaval

Kruiisilaevade tipp-päevad Tallinnas 2018.a. hooajal

Sel hooajal on Tallinnasse oodata kruiisilaevu 341 korral, kruiisilaevadega saabub Tallinna  kokku üle 565 000 reisija. 
Loe, millised on sel suvel linnas kõige reisjaterohkemad päevad. 
Pilt pole saadaval

Michel Sittow - suurnäitus Kumus

Eestist pärit maalikunstnik Michel Sittow oli 15. ja 16. sajandi vahetusel Euroopa õukondades kõrgesti hinnatud kunstnik. Rahvusvaheline näituseprojekt toob tema haruldased tööd maailma nimekatest kogudest kunstniku esimesele isikunäitusele.

Pilt pole saadaval

Tallinna kuus kuulsat retrotrammi

Konstantin, Jaan, Johan, Jüri, Julius, Ernst - Tallinna tänavapildis võib märgata kuut isemoodi ilmega retrotrammi, mis kannavad Eesti Vabariigi ajaloos tähtsat rolli mänginud ühiskonnategelaste nimesid.  

Väliskülastajad Tallinnas 2018. a. I kvartalis

Tallinn on väliskülastajate jätkuvalt paeluv lühipuhkuse sihtkoht, I kvartalis tegid välisriikide elanikud siia 780 000 külastust.
Pilt pole saadaval

Valminud on 2017. aasta Tallinna konverentsiürituste ülevaade

Tallinna konverentsiürituste 2017. aasta statistikaülevaates on esitatud andmed Tallinnas toimunud tööreisidest, konverentsiüritustest ning konverentsiteemade vaadatavusest Tallinna turismiveebil. 

Foto: Krõõt Tarkmeel

Mida teha Tallinnas esimesel nelipühal?

Tallinn tegi maailma konverentsisihtkohtade edetabelis suure hüppe

Rahvusvahelise konverentsivaldkonna ühenduse ICCA 2017. aasta konverentsisihtkohtade edetabelis on Tallinn 1600 linna seas 50. kohal. 
Pilt pole saadaval

Mida teha Tallinnas kevadpühal, 1. mail?

Foto: Travolta

Suursündmused aprillist augustini

25.04.2018
Suursündmuste tippaeg Tallinnas on käes, aprillist augustini toimub linnas iga nädal palju häid üritusi. Ja mis kõige toredam, enamus neist toimub väljas  - linna õuedes, tänavatel, parkides ja mere ääres!   
Pilt pole saadaval

Tallinnas alustab tööd üheksa uut giidi

Oma pädevust Tallinna giidina tõestas üheksa uut giiditöö huvilist. Varasemat atestatsiooni pikendati 83 Tallinna giidil.


Pilt pole saadaval

Tallinna viis uut restorani

25.04.2018
Kevad saabus Tallinna uute väga heade restoranide puhanguga. Kõigis neis rõõmustavad gurmaane Eesti tippkokkade isikupärased autoriköögid. Ka kaks Tallinna põnevat muuseumi on saanud oma katuse alla muuseumidega võrdväärsed restoranid.
Pilt pole saadaval

Uuenda tutvust Kalamaja asumiga

Kes meist poleks käinud mõnes Kalamaja boheemlaslikus restoranis.
Kas tunned aga kogu Kalamaja? Kui soovid Kalamajaga lähemalt tuttavaks saada, loe meie Kalamaja veebigiidi. 
Pilt pole saadaval

Konverentsiprofessionaalide suvekool augustis

European Cities Marketing suvekool konverentsi- ja turismiprofessionaalidele toimub 2018. aastal 25.–29. augustil Thessalonikis Kreekas. 

Haaravaid näitusi traditsioonilistes ja ebatavalistes näitusesaalides

Tallinnas ja Tallinna ümbruses on vallandunud ülipõnevate näituste tulevärk, näituseid on kujutava kunsti šedöövritest moe- ja kokakunsti maiuspaladeni. 

Foto: Vegan Restaurant V

Kevadel kergemalt - Tallinna veganrestoranid

28.03.2018
Tallinnas on taimetoidusõpradele mitmeid heal tasemel  veganrestorane, kuhu otse loomulikult on oodatud ka kõik teised maitsva toidu austajad.
Pilt pole saadaval

Uuendused Visit Tallinna turismiveebil

Selleks et digimaailma hoogsa arenguga sammu pidada, tegime Visit Tallinna kodulehele mõned olulised muudatused. Suurima uuenduskuuri läbis visittallinn.ee avaleht.
Pilt pole saadaval

Uus veebiportaal "Linnalooduse kompass" - teejuht Tallinna ja Helsingi linnalooduse juurde

Loodusturismi huvilistel on põhjust rõõmustada  - Tallinna ja Helsingi loodusväärtused on nüüd koondunud uude veebiportaali „Linnalooduse kompass“.  
Pilt pole saadaval

Mida pakub teine Baltic for Events Forum?

20.03.2018
Baltic for Events Forum on kohtumispaik ürituskorraldajatele ning rahvusvahelistele ettevõtjatele. 19.-20. aprillil tallinnas toimuv foorum  keskendub erinevat tüüpi sündmuste korraldamise kogemusele.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Mida teha Tallinnas ülestõusmispühadel?

Tallinna konverentsibüroo võõrustas rahvusvahelisi reisikorraldajaid ja ürituste organiseerijaid

Tallinna konverentsibüroo osales  Vilniuses äriturismi messil Convene, mille raames korraldati ka post tour Tallinnasse.
Pilt pole saadaval

Juubelinäitus "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva künnisel uksed elamusliku ajalookeskusena.
 Näitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi Eesti Vabariigi 100 aasta. 
Pilt pole saadaval

Selgusid Tallinn Cardi Touresti auhinnamängu võitjad

9.-11. veebruaril toimunud turismimessi Tourest 2018 raames loosis Tallinn Card välja palju vahvaid auhindu. Õnnelikud võitjad on selgunud!

Foto: Maili Saia

Sündmused Tallinnas märtsist maini ja iseseisvuspäev, 24.2 Tallinn Cardiga

21.02.2018
Saabuv kevad on Tallinnas sündmusterohke ja nende skaala on lai taliujumisest lillefestivalini, muusikast, asumipäevadest ja toidufestivalidest rääkimata, enamus neist Eesti riigi 100. juubeli pitseriga.        
Pilt pole saadaval

Tallinna välisturismis oli rekordaasta

2017. aastal kasvas Tallinna väliskülastajate arv 7%. Välisriikide elanikud külastasid Tallinna rohkem kui 4,5 miljonil korral.
Pilt pole saadaval

Tunnustati edukaid konverentse ja Tallinna konverentsisaadikuid

Filmimuuseumis toimunud pidulikul vastuvõtul tunnustati Tallinna Konverentsibürooga Tallinna konverentsisaadikuid ja 2017. aasta edukaid konverentse. 


Pilt pole saadaval

Mida teha Tallinnas iseseisvuspäeval?

Lae alla või prindi endale Touresti messipääse!

29.01.2018
Rahvusvaheline turismimess TOUREST 2018 toimub 9-11. veebruaril. Ava artikkel ja lae alla või prindi endale tasuta messipääse. 


Tallinn Card: uued pakkumised 2018


Tallinn Card on linna külalisele ja elanikule mõeldud kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart. 2018. aastal on Tallinn Card täienenud uute põnevate vaatamisväärsustega, et pakkuda nii linna külalistele kui linlastele terviklikku puhkuseelamust. 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tulge meile külla Visit Tallinna messiboksi!

VisitTallinna uudised ja pakkumised ootavad messikülalisi Puhka Eestis hallis Tallinna ja Harjumaa messiboksis, kus jagavad infot Tallinn Cardi ja Tallinna Turismiinfokeskuse tiimid.
Pilt pole saadaval

Algab Tallinna väliskülastajate uuring

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond koostöös Kantar Emoriga viib 2018. aastal  läbi Tallinna väliskülastajate uuringu, eesmärgiga välja selgitada välisriikide elanike linnakülastuse eesmärgid, reisikäitumine ning Tallinnas tehtud kulutused.

Foto: Noora Karppi

Mida teha Tallinnas Eesti riigi sünnipäevanädalal

Sünnipäevanädalal on sündmusi kõikjal üle Eesti, Tallinnas toimuvad juubelisündmused on keskendunud nädala alguse- ja lõpupäevadele. 

Näitus Raekojas "Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist"

Eesti kunsti kuldaja näitusega Tallinna Raekojas tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti Vabariigi pealinnaks.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Visit Tallinna rahvusvaheline suvelaager visuaalse sisu loojatele

Visit Tallinna kampaania Creators´ Camp kutsub parimaid visuaalse sisu loojaid üle maailma kandideerima meie esimesse loovlaagrisse.
Pilt pole saadaval

Tallinna konverentsibüroo tegevused 2018.a. esimesel poolaastal