Telli uudiskiri!

Visit Tallinna uudiskirjadest leiate infot sündmuste, uute vaatamisväärsuste, atraktsioonide ja turismiteenuste kohta. Eestikeelne, turismiprofessionaalidele mõeldud uudiskiri jagab statistikaülevaateid ja kirjutab nii olulisematest maailma turismitrendidest kui ka Ettevõtlusameti turismiosakonna tegevustest.
Liitumisega annad nõusoleku oma andmete töötlemiseks.

Uudised

Filtrid
Tulemusi: 65
Aerial view of an event taking place at Tallinn Song Festival Grounds

Tallinnas sündis maailma suurim hübriidüritus

01.06.2020
Kui otsite oma järgmisele üritusele toimumiskohta, innustab Tallinna Konverentsibüroo kaaluma võimalust korraldada see Tallinna lauluväljakul. Tallina lauluväljak on tõestanud, et ka kõige keerulisematel aegadel on võimalik piiritust loovusest ja professionaalsetest oskustest luua täiesti uusi lahendusi ja erakordseid elamusi.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Mida teha Tallinnas esimesel nelipühal?

Nelipühade 1. pühal, 31. mail esineb muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegades. Paljud kohad on siiski avatud ja ootavad külastajaid.
Kindlasti leiad siinsest valikust palju põnevat ning saad planeerida meeldejääva päeva. 

Foto: Maret Põldveer-Turay

Turismiveeb visittallinn.ee uuenes

Visit Tallinna uuenenud turismiveeb on inspiratsiooni- ja infoallikaks puhketuristile ning asjakohaseks töövahendiks turismiprofile.
View of the Old Town silhouette during sunset in Tallinn, Estonia.

Foto: Gen Vagula

Välisturism Tallinnas I kvartalis

19.05.2020
Statistikaameti majutusstatistika järgi vähenes Tallinnas välisturistide arv I kvartalis 13% ning märtsis 63%.

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn oli möödunud aastal hinnatud konverentsilinn

Tallinna konverentsiürituste 2019. aasta statistika võtab kokku Tallinnas toimunud tööreisid, konverentsiüritused ning konverentsiteemade vaadatavuse Tallinna turismiveebil

Tallinna uus konverentsikohtade võrdlustabel

Visit Tallinna konverentsirubriigist leiab sobiva ürituspaiga mugavalt ja kiirelt.
Aerial view of the Old Town in Tallinn, Estonia

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn valiti Euroopa Rohelise Pealinna konkursil finalistide sekka

12.05.2020 Mari Pever
Tallinn nimetati täna nelja finalisti sekka, kes jätkavad võistlustules 2022. aasta Euroopa Rohelise Pealinna tiitli nimel. 
Culture Kilometre in Tallinn, Estonia

Kultuurikilomeetril on uued infotahvlid ja installatsioon

08.05.2020
Kultuurikilomeetril liikumist hõlbustavad nüüd neli uut infotahvlit ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite loodud esimene kultuuriobjekt Kultuurikilomeetril.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Koroonakriis ja Visit Tallinn

Koroonakriis on meid kõiki paisanud olukorda, mida me veel paar kuud tagasi poleks suutnud ka kõige halvemas kriisistsenaariumis ette näha. Mida teeme turismiosakonas selleks, et aidata Tallinnal sihtkohana kriisist väljuda?

Foto: Original Sokos Hotel Viru

Mitmed Tallinna hotellid pakuvad privaatkontoreid

09.04.2020 Mari Pever
Praegusel ajal töötavad paljud eestlased kodunt. Enamikele on see mõnusaks vahelduseks rutiinsele kontorielule, kuid kindlasti on ka neid, kelle jaoks kodunt töötamine on keeruline, olgu selle põhjuseks vähene ruum või tavapärasest elavam kodune elu. Õnneks pakuvad mitmed Tallinna hotellid mugavat lahendust just neile, kes eelistaksid töötada koduseintest eemal.

Foto: Kaupo Kalda

Soovitusi virtuaalseks Tallinna külastamiseks

Kogusime kokku parimad soovitused ja nipid, kuidas diivanilt lahkumata külastada Tallinna muuseume, vaatamisväärsusi, kultuuriasutusi ja poode. 
A black and white photo collage of Estonian singer Georg Ots with his female fans.

Foto: Katre Rohumaa / Eesti Ajaloomuuseum

Tallinna saja-aastased legendid - Kross, Ots ja Panso

Erilistel aegadel kerkivad esile erilised isiksused nii olevikust kui minevikust. Sel aastal tähistame kolme suure tallinlase sajandat sünniaastapäeva. Nende ajatu looming on ka täna kättesaadav nii raamatute, muusika kui filmide kujul. 
Children walking in a green Tallinn

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tosin suvesündmust - lootusrikkalt

09.04.2020
Kas ja millal tekib aeg ja võimalus, et ammutada emotsioone Tallinna suvesündmuste kirevast valikust?  Ott Arderi laulutekst ütleb:„ Sa peatu hetkeks ja mõtle veidi kesk vaikust kiirustamata“. Ootaja aeg on pikk, kuid unistama peab.


Family is watching huge big Butterfly in Estonian Museum of Natural History, in Tallinn, Estonia.

Foto: Estonian Museum of Natural History

Saa oma kodus osa Tallinn Cardi pakkumistest

Tallinn Cardi partnerid pakuvad nupukaid lahendusi virtuaalsete kultuurielamuste kogemiseks. Enamik neist on tasuta, aga võid alati korraldajaid toetada ostes muuseumi veebipoest pileti. Mugavaid ostuvõimalusi pakuvad meie partnerite e-poed ja restoranid toovad sooja toidu otse koju.Foto: Kristi Sits

Uued loovad lahendused konverentsimaastikul

Erilised ajad virgutavad loovust: inspireerivatest ideedest ei tunta praegu puudust ei Eestis ega välismaal. 

Foto: Maret Põldveer-Turay

Märtsikuu sündmuste kalender

05.03.2020
Vaata meie valikut uutest ja huvitavatest näitustest, festivalidest, kontsertidest ja spordiüritustest, mis toimuvad Tallinnas märtsikuus. 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Restoranimaastiku uustulnukad

05.03.2020
Samas tempos Tallinna uute piirkondade arengu ja uute vaatamisväärsuste avanemisega on linn juurde saanud ka uusi isikupäraseid söögikohti. 
Pilt pole saadaval

Tallinna linnapea kohtus turismiettevõtjatega

Tallinna linnapea ja turismisektori esindajate kohtumisel arutati turismi päevakohaseid küsimusi ja Tallinna turismi arengut. 
A child looking at the Baltic Sea in Tallinn, Estonia.

Foto: Maret Põldveer-Turay

Tallinna turismiaasta 2019

Välisriikide elanikud tegid 2019. aastal Tallinnasse 4,5 miljonit külastust ning kulutasid siin hinnanguliselt 1 miljard eurot. 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tallinn on muutunud üheks Euroopa turismimagnetiks

Kiire pilguheit Tallinna konverentsibüroo viimase kahe kümnendi tööle kinnitab, et nii nagu Tallinn, on ka linna konverentsimaastik selle ajaga tundmatuseni muutunud: lisandunud on enam kui kümme suurt konverentsihotelli ja üle 40 unikaalse ürituspaiga, sealhulgas muuseumid ja tööstushooned. 

Uudis Tallinna Linnahalli kujundamisest rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks loob konverentsiturismi arengule Tallinnas täiesti uued võimalused. Uue piletitootega võimaldab Tallinn alates sellest aastast rahvusvaheliste ürituste (konverentsid, kultuuri- ja spordiüritused) delegaatidele tasuta ühistransporti. 

Pilt pole saadaval

Teatrikuine jalutuskäik Tallinnas

Kas oled mõelnud, et Tallinna teatrid on maiuspalaks ka arhitektuurihuvilistele, teatriekskursioonid võimaldavad kiigata teatri köögipoolele ja et igal teatril on lavastusi, mis on mõistetavad ka linna kaugematele külalistele.  

Foto: Kadi-Liis Koppel

Äriturimimess Convene ja messikülaliste tutvumisreis Tallinna

Tallinn üllatab ürituskorraldajaid rikkalikku ajalooga, mis on käsikäes uue ja moodsaga. 
Linnahall (city hall) to become an international conference and concert centre in Tallinn, Estonia

Foto: Linnahall

Linnahallist saab rahvusvaheline konverentsi- ja kontserdikeskus!

Tallinna linn sõlmis ühiste kavatsuste kokkuleppe Tallink Grupi ja investeerimisfirmaga Infortar Linnahalli arendamiseks rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks.  

Tallinnas tunnustati aasta parimaid konverentse

Tallinn on maailmas tuntust kogunud eri valdkondade kompetentsikeskusena ja see on tõstnud linna jõulisemalt pildile ka rahvusvaheliste konverentside korraldamise sihtkohana. 
Pilt pole saadaval

Mida teha Tallinnas iseseisvuspäeval?

24. veebruar on Eesti iseseisvuspäev ning see toob muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegadesse. Riigipühale eelneval päeval, 23. veebruaril suletakse paljud kohad 3 tundi tavapärasest varem. Soovitame kontrollida muuseumide ja atraktsioonide kodulehtedelt lahtiolekuaegu.

Mitmed kohad on siiski 24. veebruaril avatud ja ootavad külastajaid.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tallinna giidide atesteeringute pikendamine 2020. aastal

Algas registreerimine Tallinna giidide atesteeringute pikendamisele.Tallinna turismiosakond annab teada, et 2020. aastal pikendatakse atesteeringuid vaid neil giididel, kelle atesteering kaotab kehtivuse 2020. aastal. Esmakordsetele atesteerimise taotlejatele me 2020. aastal eksameid ei korralda, sest keskendume giidide pädevuse hindamise süsteemi uuendamisele. 

Photo of a yellow suitcase logos of Tourest, the largest travel fair in the Estonia

Foto: Tourest

Tule Touresti messile Tallinnaga tutvust uuendama!

05.02.2020

Tallinna ja Harjumaa reisiuudised ning -pakkumised ootavad sind 7.-9. veebruarini toimuva reisimessi Tourest "Puhka Eestis" hallis.  


Pilt pole saadaval

Ööbimised Tallinna külaliskorterites suurenesid veerandi võrra

05.02.2020
Rahvusvahelise veebiplatvormi Airbnb kaudu broneeritavate Tallinna rendipindade pakkumine ja kogutulu kasvasid möödunud aastal jõudsalt. 

Foto: Jan Tomson

Visit Tallinn osaleb oma stendiga rahvusvahelisel turismimessil Matka2020

08.01.2020
Visit Tallinn koos linna kõige uuemate vaatamisväärsuste, muuseumide ja 2020. aasta tippsündmustega osaleb  sel nädalavahetusel Helsingis rahvusvahelisel turismimessil Matka esmakordselt päris oma, Tallinna väljapanekuga.
Girl holding a handful of rosehips by the sea

Foto: Maret Põldveer-Turay

Suur tänu, et andsite Visit Tallinna uudiskirjale tagasisidet!

Täname teid kõiki usalduse ja asjalike ettepanekute eest, mille täitmisega aasta esimeses uudiskirjas kohe algust teeme. 

Tallinna hotelliuudised

Kas soovid majutuda kohtumajas, konteineris või kapslis? Tallinna hotellimaastikul saab peagi näha ja kogeda nii hoonete väärikat uuskasutust kui reaalselt teostunud tulevikufantaasiaid.  
Ship models hanging from the ceiling at the Tallinn maritime Museum, located in 16th century cannon tower called Fat Margaret.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Tallinn Cardi uued pakkumised 2020

Tallinn Card pakub rohkem kui 80 erinevat soodustust ja tasuta sissepääsu, sealhulgas piletid linna parimatesse muuseumidesse, vaatamisväärsustesse ja ühistransporti. Loe, mida uut ja huvitavat pakub Tallinn Card 2020. aastal! 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Üle linna kõige kaunimad jõulupuud

Imelisi jõulupuid leiab pealinna väljakutelt, muuseumidest ja kaubanduskeskuste aatriumidest, üks stiilsemalt ehitud kui teine. Vaata ja võrdle, milline on sinu lemmik?
A young man looking at the sunset from the Patkuli viewing platform in Tallinn, Estonia.

Foto: Jorden Tually

Jagame teiega Visit Tallinna teise rahvusvahelise loovlaagri tulemit

Visit Tallinna algatusel toimunud teise rahvusvahelise visuaalse sisu loojate loovlaagri Creators´ Camp osalejad on oma Tallinna elamused sisuturunduslikuks loominguks vorminud. Meil on hea meel seda teiega jagada!


Tallinna tippsündmused 2020

12.12.2019
Uus aasta toob kaasa värvikaid festivale, muusikasündmusi, näitusi, spordiüritusi ja palju muud põnevat. Kogusime oma kodulehele järgmise aasta sündmuste paremiku. 
The red plastic Tallinn Card with white Christmas baubles and green spruce branches.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Mida teha Tallinnas jõulude ja uusaastaperioodil?

Jõulude ja aastavahetuse pikad pühad on otsekui loodud selleks, et Tallinn Cardiga linna avastada. Päris paljud muuseumid ja vaatamisväärsused  on avatud ja ootavad külastajaid.  
Girl holding a handful of rosehips by the sea

Foto: Maret Põldveer-Turay

Palun ütle, mida Sa arvad meie uudiskirjast

Palun ütle, mida Sa arvad Visit Tallinna uudiskirjast ja mida sellelt edaspidi ootad. Meie jaoks on väga oluline, et leiaksid uudiskirjast just seda, mis Sulle kõige vajalikum on.  

Foto: Tallinn Calling MTÜ

Tallinna giidide atesteerimine 2020. aastal

Tallinna giidide pädevuse hindamise süsteemi uuendamise tõttu saab 2020. aastal atesteeringuid vaid pikendada, uusi  taotlusi vastu ei võeta. 
A colourful autumn view of Tallinn from one of the viewing platforms on Toompea.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Selle aasta Tallinna turismitrendid

Välisriikide püsielanikud tegid jaanuarist septembrini Tallinnasse ligi 3,6 miljonit külastust. Võrreldes varasemate aastatega külastajate arv oluliselt ei muutunud, kuid linnakülastajate hulgas oli rohkem mitmepäeva- ja puhkusereisijaid. 
Pilt pole saadaval

Suur tänu, et osalesite turismiosakonna koostööuuringus!

Viisime läbi oma partnerite koostööküsitluse, et saada hinnang Tallinna turismiosakonna tööle, turismiturundusvahenditele ning samuti kuulda ettepanekuid, kuidas muuta Tallinn turismilinnana paremaks. Pilt pole saadaval

Tallinna parimad restoranid on järjestatud

13.11.2019
Restoranijuht White Guide 2020 on taas reastanud Eesti kõige paremad restoranid. Tipprestorane on enim Tallinnas ja kolm neist on saavutanud rahvusvahelise meistritaseme.  

Uued partnerid Tallinna konverentsikorraldaja veebil

13.11.2019
Tallinna konverentsikorraldaja veebile on lisandunud uus majutuspaik kesklinnas ja kaks kõrgetasemelist toitlustusettevõtet.

Foto: Kadi-Liis Koppel

Osale turismiosakonna koostööuuringus!


Ootame Sinu hinnangut turismiosakonna tööle, samuti ettepanekuid, kuidas muuta Tallinn turismilinnana paremaks. 

Foto: Salto Architects

Tallinna turismitegu 2019

Tallinna ettevõtluspäeva raames kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2019. aasta võitjad, nende hulgas pärjati ka aasta turismitegu.  

Foto: VisitEstonia

Toimekas Tallinna turismisuvi 2019

Sündmusterohke suvi tõi juunist augustini Tallinna majutusettevõtetesse rekordarvu välisturiste, kasvasid ka Tallinna turismiinfokeskuse külastused ja Tallinn Cardi ostud. 
Pilt pole saadaval

Uued põnevad vaatamisväärsused Tallinnas


Aasta 2019 on Tallinnas eriline, sest uksed on avanud või kohe avamas lausa kuus uut muuseumi ja atraktsiooni, nende seas kaks rahvusvahelist kunstikeskust, kõrgtehnoloogiline teadussaavutuste fantaasiamaailm ning üle linna kõrguv vaateratas.

Foto: Renee Altrov / EAS

Tallinn oli 2018.a. nõutud konverentsilinn

European Cities Marketingi möödunud aasta aruande põhjal on Euroopa linnad endiselt populaarsed konverentsisihtkohad. Tallinn oli sündmuste koguarvu poolest neljandal kohal.
Pilt pole saadaval

Stardib Visit Tallinna teine loovlaager Creators´ Camp

18.-25.09 toimub Tallinnas järjekorras teine rahvusvaheline loovlaager Creators´ Camp, mille raames saabub Tallinna kaheksa sisuloojat üle maailma. 

Pilt pole saadaval

Tallinn võeti maailma turismilinnade võrgustiku liikmeks

Helsingis 2.-4. septembrini toimunud Maailma Turismilinnade Föderatsiooni (WTCF) aastakonverentsil võeti Tallinn organisatsiooni ametlikuks liikmeks.
Pilt pole saadaval

Valmis uue sisuga Kalamaja kaart

Visit Tallinna uus Kalamaja kaart tutvustab linna kõige boheemlaslikumat ja kiiremini arenevat piirkonda Põhja-Tallinna.  
Pilt pole saadaval

Visit Tallinn kutsub sügistalvist Tallinna avastama

Visit Tallinn korraldab septembrist novembrini, mil turismi tipphooaeg on raugenud, kolm turismiturunduskampaaniat: Lonely Planeti ja Euroopa suurima online-reisibürooga eDreams ODIGEO ning Visit Tallinna oma jõulukampaania.

Uued partnerid Tallinna konverentsikorraldaja veebil

Korralda oma üritus Portugali rannaliival, ajaloorännakul või hoopis rongirataste ragina saatel. 

Foto: TCTO & CB

Mida teha Tallinnas taasiseseisvumispäeval?

08.08.2019 visittallinn.ee
Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil esineb muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegades. Paljud kohad on siiski avatud ja ootavad külastajaid. Kindlasti leiad siinsest valikust palju põnevat ning saad planeerida meeldejääva päeva.
Pilt pole saadaval

Tallinna turism 2019.a. I poolaastal

08.08.2019
Välisriikide püsielanikud tegid jaanuarist juunini Tallinnasse ligi 2 miljonit külastust - pisut vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Esimesel poolaastal külastas Tallinna eelnenud aastast rohkem mitmepäevakülastajaid ning ärireisijaid.

Tallinna turismiinfost saab saata postkaarte ja osta linnatranspordi ühiskaarte

Meeldejääva reisi juurde kuulub alati annus nostalgiat ja üheks selle avalduseks on postkaartide kirjutamine ja saatmine kodustele.
Pilt pole saadaval

Turundusüritused, kus Visit Tallinn 2019.a. II poolaastal osaleb

08.08.2019
Visit Tallinn tutvustab 2019. teisel poolel linna turismivõimalusi seitsmel turismiturundusüritusel, et luua uusi erialakontakte reisi- ja konverentsiproffidega ning anda innustavaid puhkusereisiideid reisiplaane tegevatele inimestele.  

Pilt pole saadaval

Visit Tallinna uued linnakaardid 11 keeles

Ilmusid Visit Tallinna uued täiendatud linnakaardid, mis sisaldavad ka põhjalikku infot linna vaatamisväärsuste kohta. 
Pilt pole saadaval

Tallinna turismiinfo töötajad jagavad infot kruiisisadamas ja vanalinnas

Juuli ja august on Tallinnas kruiisiturismi kõrgaeg. Selleks, et meie külalised saaksid oma Tallinna päeva maksimaalselt ära kasutada, jagavad Tallinna turismiinfokeskuse töötajad linna turismiinfot tänavatel, kruiisikai vahetus läheduses.
Pilt pole saadaval

Ligipääsetav Tallinn

Tallinn pöörab suurt tähelepanu ligipääsetavusele ja peab oluliseks, et  lastega peredel, eakatel ja erivajadustega inimestel oleks linnas lihtne liikuda. Selleks oleme kogunud praktilisi näpunäiteid. 


Mida teha Tallinnas võidupühal ja jaanipäeval?

Oleme kokku pannud info, millised muuseumid ja atraktsioonid on pühade ajal avatud. Head saabuvat jaanipäeva! 

 

Tallinna turism 2019.a. I kvartalis

Turismihooaja algus, aprill, rõõmustas Tallinna turismis taas kasvunumbritega, seevastu esimeses kvartalis majutusettevõtetes peatunud välisturistide arv vähenes ja ka linnakülastused olid lühemad. Pilt pole saadaval

Tallinn on üheksa giidi võrra rikkam

Tänavu kevadel hinnati taas Tallinna giidiks pürgijate teadmisi ja giiditöö eeldusi, atestatsiooni pälvis üheksa uut giidi. 

Foto: Visit Estonia

Tegus töö kümnel turundusüritusel

12.06.2019
Visit Tallinn on sel aastal tutvustanud Tallinna rahvusvahelistel turundusüritustel kokku 10 riigis  ja 20 linnas, peamiselt profiüritustel, kuid tihedat oleme suhelnud ka naaberriikide lõpptarbijatega. 

Tallinna konverentsibüroo uued partnerid

Korralda oma kohtumised trendikas Rotermannis, perspektiivikas Ülemistes ja telli transport kogenud rendifirmast. 

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn on Balti riikide parim assotsiatsioonide kohtumispaik

Tallinn asub rahvusvahelise konverentsivaldkonna ühenduse ICCA 2018. aasta konverentsisihtkohtade edetabelis maailma 1600 linna seas 49. kohal.