Enne Tallinna konverentsitoetuse taotluse esitamist pakume soovi korral eelnevat nõustamist. Selleks palume võtta ühendust Tallinna Strateegiakeskuse turismiosakonna äriturismi töötajatega. Eelneva nõustamise eesmärk on anda infot, millistel tingimustel kvalifitseerub rahvusvahelise konverentsi korraldaja Tallinna konverentsitoetust taotlema ja kuidas taotlust koostada.
Tutvu toetuse andmise korraga lähemalt ja loe korduma kippuvaid küsimusi.
Toetuse taotlus esitatakse iseteeninduskeskkonnas, mis on ka peamine töövahend otsustest teadasaamiseks, lepingute sõlmimiseks, sündmuste muutmise või tühistamise teadete edastamiseks, vahe- ja lõpparuande esitamiseks, sh kasutatud toetuse osas kuludokumentide esitamiseks.
Pärast keskkonda sisse logimist tuleb projekti- ja tegevustoetuste loendist valida valdkond „Rahvusvahelised konverentsid“.
Palun taotlus esitada ainult projektitoetuse infosüsteemis.
Mis on Tallinna konverentsitoetuse andmise eesmärk?
Tallinna linna rahvusvahelise konverentsi toetuse andmise peamised eesmärgid on suurendada Tallinna tuntust rahvusvaheliste konverentside toimumise sihtkohana, suurendada Tallinnas ööbivate välisriikidest pärit konverentsituristide arvu ja seeläbi ka turismitulusid, ning hajutada turismi hooajalisust. Oluline on julgustada ning suunata korraldajaid tegutsema võimalikult kestlikul ja keskkonnasäästlikul moel.
Milliste konverentside korraldamiseks saab toetust taotleda?
- Konverents, mis toimub Tallinnas 12 kuu jooksul taotluse esitamisest;
- Konverents, mis toimub ajavahemikus 1. septembrist kuni 31. maini;
- Konverents, mille programm kestab vähemalt kaks järjestikust päeva;
- Konverents, kus osaleb välisdelegaate vähemalt kahest välisriigist;
- Konverents, kus osalevate välisdelegaatide arv on vähemalt 50;
- Konverentsi liigid on erialaühenduse konverents ja äriühingu konverents.
Kes saab ja kes ei saa toetust taotleda?
Toetust võib taotleda eraõiguslik või avalik-õiguslik juriidiline isik. Toetust ei saa taotleda füüsiline isik, kohaliku omavalitsuse ametiasutus ega selle hallatav asutus, valitsusasutus ega valitsusasutuse hallatav asutus. Taotleja peab olema äriregistri andmetel registreeritud Eesti Vabariigis.
Kui suur on toetus?
Toetuse ülemmäär ühe konverentsi kohta on kuni 30 000 eurot.
Kui suur peab olema omafinantseering?
Toetuse saamise üheks eelduseks on oma- ja kaasfinantseeringu kohustus 40% abikõlblikest kuludest. Toetust antakse kuni 60% ulatuses taotleja tegelikult tehtud abikõlblikest kuludest.
Milliseid konverentsi korraldamise kulusid saab toetusega katta?
Toetust saab taotleda ainult abikõlblike kulude katteks. Abikõlblikud kulud on järgmised konverentsi korraldamise kulud:
- konverentsiruumide üürikulu;
- konverentsi läbiviimiseks vajaliku tehnilise toe teenuse (esitlustehnika, tõlketeenus, hääletus- ja küsitlussüsteemid jms) kulu, välja arvatud virtuaal- ja hübriidkonverentside tehniline teostus;
- Tallinna linna kui konverentsi toimumise sihtkohta reklaamivate turundusmaterjalide (trükised, videod, digitaalsed vahendid jms) kulu;
- sihtkohta ja kohalikku kultuuri tutvustavate tegevustega seotud kulu;
- konverentsi ühe vastuvõtuürituse kultuuri- ja meelelahutusprogrammi korraldamise kulu (kohalike esinejate tasud, ruumide üür, toitlustamine jms);
- konverentsi korraldamise teenuse kulu (sh eelarve koostamine, aruandlus jms);
- konverentsi korraldamisega seotud tööjõukulu kuni 20% toetatavatest abikõlblikest kuludest.
Kuidas tutvustada Tallinna linna konverentsi külalistele?
- Ürituse korraldaja tutvustab Tallinna kui turismisihtkohta, sealhulgas viib ellu sihtkoha tutvustamise tegevuskavas nimetatud tegevused ning viitab konverentsi veebilehel ja turundusmaterjalides veebilehele visittallinn.ee. Lehele võib viidata näiteks tekstiga
- inglise keeles: For useful advice and inspiration on Tallinn’s top attractions, activities, events, and places to eat and drink, check out the city’s official tourism portal, visittallinn.ee, or follow @VisitTallinn on social media.
- eesti keeles: Külasta Tallinna turismiveebi visittallinn.ee või jälgi sotsiaalmeedias @VisitTallinn kanaleid, kust leiad kasulikku infot ja inspireerivaid soovitusi Tallinna vaatamisväärsuste, tegevuste, sündmuste, restoranide ja meelelahutuspaikade kohta.
- Ürituse korraldaja viitab Tallinna linnale kui konverentsi toetajale konverentsi turundusmaterjalides ja konverentsil. Selleks saab kasutada ka Tallinna linna logo, mille kasutusjuhised leiab aadressilt https://identiteet.tallinn.ee//#/pohielemendid/logo. Visit Tallinn logo leiab siit.
Lisaks eelpool nimetatule võib sotsiaalmeediakanalites üritust tutvustades lisada juurde #visittallinn ja #tallinn.
Lisainfo konverentsitoetuse ja selle taotlemise kohta
Voorud ja taotlemine
Taotluse hindamine
Korduma kippuvad küsimused
Abiks taotlejale
Kui vajad nõu konverentsitoetust puudutavates küsimustes, võta meiega kindlasti ühendust - aitame hea meelega!
Meeli Jaaksoo
Aadress: Kaarli pst 1
Telefon: +372 640 4414
meeli.jaaksoo@tallinnlv.ee
Made Pandis-Raie
Aadress: Kaarli pst 1
Telefon: +372 640 4763
made.pandis-raie@tallinnlv.ee
Leelo Loit-Paloviir
Aadress: Kaarli pst 1
Telefon: +372 5191 3212
leelo.loit-paloviir@tallinnlv.ee