Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 11..16
HOMME 11..16
ÜLEHOMME 15..20
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 
OSTA

Tallinn Card soovitab juunis

Juuni on ideaalne aeg nautimaks suve algust koos kultuuri ja meelelahutusega vabas õhus! Avasta Tallinn Cardiga lummavaid panoraamvaateid vanalinna tornidest, jaluta ajaloolisel linnamüüril, tähista traditsioonilist jaanipäeva Eesti Vabaõhumuuseumis ning tutvu uute näitustega.

Tallinn Cardiga tasuta:

Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumis asub üks omamoodi küla Tallinnas. Tutvuda saab ligi 80 hoonega: 18.-20. sajandi taluhoonete, puukabeli, külakoolimaja, külapoe ja tuulikutega. Lõbusaks ajaviiteks saab sõita hobusega ning proovida talupojakõrtsis Eesti rahvustoite. 
23. juuni õhtul tähistatakse Eesti Vabaõhumuuseumis traditsioonilist jaanipäeva. Õhtu jooksul süttivad lõkked, esinevad muusikud, tantsivad rahvatantsijad. Tähistamaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, saab sellel ööl  rännata ajas olulistesse murdepunktidesse meie rahvuse ja riigi kujunemisel.

Fotograaf: Kristjan Sulõnd 

Linnamüür

Keskajal ehitatud ning tänapäevani 26 torniga säilinud linnamüür on ainulaadne kogu Euroopas. Linnakülalisel on võimalus jalutada väikesel osal, mis ühendab Nunne, Sauna ja Kuldjala torni. Müürilt avaneb imeline vaade vanalinnale ja Toompeale.

Raekoja torn

Raekoja tornilt avaneb maaliline vaade kogu vanalinnale ja selle ümbrusele. Tallinn Cardiga saavad külastajad ronida keskaegsest keerdtrepist 34 meetri kõrgusel asuvale torni kellarõdule.
Raekoja hoone on külastajatele avatud 25. juunist kuni augusti lõpuni.

Toomkiriku torn

13. sajandil rajatud Toomkirik asub Toompea keskosas paikneval väljakul. Toomkiriku teevad eriliseks puidust mälestustahvlid, millest enamus pärinevad 17. ja 18. sajandist. Tallinn Cardiga on võimalik külastada Toomkiriku 1779. aastal ehitatud 69-meetri kõrgust barokset kellatorni, kust saab nautida kaunist linnavaadet.

Oleviste kiriku torn

Oleviste kiriku torni vaateplatvorm on kindlasti üks nendest kohtadest vanalinnas, mida külastada tasub. 159 meetri kõrgune Tallinna märgiline gooti kirik oli kuni 1625. aastani väidetavalt kõrgeim ehitis maailmas. 232 trepiastme läbimine torni vaateplatvormile jõudmiseks on kindlasti pingutust väärt, et nautida torni tipust avanevaid vaateid nii Tallinna vanalinnale kui Tallinna lahele.

Fotograaf: Kaupo Kalda

Eppingi torn

15. sajandist pärit Eppingi torn tutvustab Tallinna kindlustuste arengut. Huvilistel on võimalik selga proovida rõngassärke ja turviseid, käsitleda keskaegseid relvi ning teha endale koopia Tallinna esimesest mündist. Põnevad interaktiivsed väljapanekud Eppingi torni kuuel korrusel pakuvad huvi nii suurtele kui ka väikestele külastajatele.

Fotograaf: Paul Kuimet

Kumu kunstimuuseum

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone, mis meelitab ligi kõiki neid, kes tunnevad huvi eesti kunsti ja kultuuri vastu. Eesti suurimas muuseumis on esindatud nii Eesti kunstiklassika kui ka käesoleva aja trende viljelevate kunstnike tööd.
Eesti Kunstimuuseum korraldab koostöös Washingtonis asuva Rahvusgaleriiga suurejoonelise näituse Eestist pärit maalikunstnikust Michel Sittowist, kellest sai 15. ja 16. sajandi vahetusel Euroopa õukondades nõutud ja kõrgesti hinnatud kunstnik. Näitus avatakse 8. juunil ning jääb avatuks kuni 16. septembrini.

Fotograaf: KUMU

Eesti Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseum, endine soolaladu, on Rotermanni kvartali üks suurejoonelisemaid peaehitisi. Kunsti- ja arhitektuurihuvilistele tutvustab muuseumi püsiekspositsioon Eesti arhitektuuri arengut läbi aegade.
Eesti Arhitektuurimuuseum avab 14. juunil uue näituse „Kohaliku aja järgi. Sajand Eesti linnakodu“, mida saab külastada 7. oktoobrini. Näitus keskendub eestlaste 20. sajandi eluruumide esitlemisele ja räägib loo koduotsingutest linnas, muutuvast sisustusmoest, interjöörist. See on eestlase linna kolimise ja seal kohanemise lugu.

Fotograaf: Museum of Estonian Architecture

Soodsalt Tallinn Cardiga

CitySightseeing Tallinn – avatud katusega bussiekskursioon

CitySightseeing Tallinn avatud katusega bussiekskursioon annab eriti suvekuudel hea võimaluse tutvuda Tallinna vaatamisväärsustega. Kahekorruselised hop on- hop off peatustega bussid sõidavad kolmel marsruudil nii kesklinnas, Rocca al Mares kui Pirital. Bussi audiogiid tutvustab linna ajalugu 9 eri keeles. Citysightseeing Tallinn bussidel on kõigil WiFi – nii saab kõiki tehtud pilte kohe ka sõpradega jagada. Tallinn Cardiga on CitySightseeing Tallinn avatud katusega bussiekskursioon -50%.

Fotograaf: CitySightseeing Tallinn