VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 6..12
HOMME 6..12
ÜLEHOMME 7..12
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 
OSTA

Tallinn Card soovitab aprillis

Aprillis kutsume teid osa saama Tallinna ajaloo- ja kultuuripärandist ning nautima kevadisi päikesepaistelisi päevasid jalutades Tallinna loomaaias. Eriliselt mõnus viis tunnetada kevade ja ajaloolise linna hõngu on sõita jalgrattal läbi omanäoliste ja huvitavate linnaasumite ning loodusradade.

Tallinn Cardiga tasuta:

Tallinna Loomaaed

Tallinna Loomaaias avati oktoobris uus jääkarumaailm. Seda, kuidas jääkarud oma uut kodu naudivad, on lausa rõõm vaadata. Kevad on imeline aeg, mil tärkavad taimed, päike särab eredamalt ning loomaaias sünnivad uued asukad. Aprill on suurepärane aeg loomaaia külastamiseks, et näha loomi aktiivselt tegutsemas – talvekülm on mööda läinud ja suvepalavus ei ole veel loomi väsitamas. 

Fotograaf: Tallinna Loomaaed

Bastionikäigud

Bastionikäigud kuuluvad suurtükitorni Kiek in de Kök juurde. Salapärased maa-alused käigud ja tunnelid bastionide sisemuses moodustavad koos linnamüüri ja tornidega tervikliku kaitsekompleksi. Maa-alusel ekskursioonil saab külastaja teha läbi tõelise ajarännaku 1219. aastast kuni 1980ndateni, mil käigud olid nõukogude režiimi poolt põlu all olevate punkarite kogunemiskohaks. Bastionikäikudesse pääseb koos giidiga ning oma külastus tuleb ette broneerida.

Fotograaf: Paul Kuimet

Raidkivimuuseum

Raidkivimuuseum asub Bastionikäikudes ning tutvustab Linnamuuseumi raidkivikogu. Portaalid, sambad, peremärkidega etikukivid ja reljeefidega aknapaled alates 15. sajandist räägivad kõnekaid lugusid Tallinna ajaloost. Muuseumi ekspositsioon kannab nimetust “Varemete linn”. Ruumid on jagatud nelja erineva teema vahel ja külastaja saab kõndida läbi “Eedeni aia”, “Sammaste saali”, “Surma saali” ja “Päikesesaali”. Raidkivimuuseumiga on võimalik tutvuda osana Bastionikäikude ekskursioonist.

Fotograaf: Raepress

Neitsitorn

Neitsitorn on 14. sajandil ehitatud keskaegne torn, milles täna asub muuseumkohvik. Tornikorruste aknaseinast avaneb suurepärane vaade Tallinna vanalinnale ja Taani Kuninga aeda. Torni teisel korrusel on avatud kohvikukultuuri näitus „Kohtume kohvikus! Tallinna kohvikukultuurist 1920.-1930. aastatel“, galeriis Neitsitorni koduperioodi kajastav fotonäitus 1930. aastatest ja võlvkeldris väljapanek ”Magus kaup”, mis esitleb esimese vabariigi aegset Tallinna magusatootmist.

Fotograaf: TCTO&CB

Soodsalt Tallinn Cardiga:

Tallinna Legendid

Tallinna Legendid ühendavad linna sajandite taguse ajaloo, elava näitlejatöö ja tehnika eriefektid. Siin saab ajas rännates näha erinevaid Tallinnaga seotud mänguliselt esitletud legende. Tallinn Cardiga on retk läbi ajalooliste legendide 50% soodsam.

Fotograaf: Tallinna Legendid

Jalgrattalaenutus ja jalgrattaretk Tallinnas

Jalgrattalaenutus või jalgrattaretk Tallinnas on mõnus viis kevadistel päikesepaistelistel päevadel linna avastada. City Bike pakub giidiga jalgrattaretke „Tere tulemast Tallinna“, mis toimub aastaringselt ja iga päev. Mõnusas rahulikus tempos tuur kulgeb läbi Kadrioru pargi, mööda mereäärt Piritale ja tagasi. Teel tehakse peatusi, mil rattagiidiga saab vabamalt vestelda. Samuti on tuurile oodatud pered, City Bike pakub rattavarustust lastele alates 1. eluaastast. Tallinn Cardiga on jalgrattaretk 50% soodsam. Neile,  kes tahavad aga omas tempos ja omal marsruudil rattal kulgeda, on 3 tundi rattalaenutust Tallinn Cardiga täiesti tasuta!

Fotograaf: City Bike