VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 10..22
HOMME 10..22
ÜLEHOMME 12..21

Tallinn Card soovitab: kuhu minna ja mida teha Tallinnas

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega saab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, sõita tasuta ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Siin lehel jagab Tallinn Cardi tiim Sulle igakuiselt soovitusi, milliseid põnevaid kohti külastada ning mida huvitavat Tallinnas teha.

Kevad on toonud Tallinna muuseumidesse ja atraktsioonidesse palju uut ja põnevat, pakkudes avastamisrõõmu ja elamusi tervele perele. Teid ootavad:
  • uued näitused Eesti Arhitektuurimuuseumis ja Tallinna Teletornis 
  • kevadisi päikesepaistelisi päevi nautima kutsuv Tallinna loomaaed
  • sõit jalgrattal läbi omanäoliste ja huvitavate linnaasumite ning loodusradade, tunnetamaks kevade ja ajaloolise linna hõngu.

Tallinn Cardiga tasuta:

Tallinna Loomaaed

Tallinna Loomaaed tähistab käesoleval aastal oma 80. sünnipäeva ning selle puhul toimub iga kuu põnevaid sündmusi. 20. aprillil tähistatakse naaritsapäeva ja 27. aprillil konnade kaitse päeva, lisaks tutvustatakse igal pühapäeval loomade tegemisi: kell 13 lõvide juures ning kell 14 jääkarude juures polaariumis. Kevad on imeline ärkamise aeg looduses ning samuti saab looduse tärkamisest ja ärkamisest osa loomaaias.

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Eesti Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseumi keldrisaalis on värskelt avatud hariduslik püsiekspositsioon „Uuri ruumi“. Näitus on suunatud lastele ja noortele, õpetades kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. Erinevad eksponaadid suunavad lapsi ära tundma ehitusmaterjale ja -konstruktsioone, mõtlema sellele, milliste ruumidega üks või teine lõhn on seotud, leidub torusid, kust läbi pugeda ja palju muud põnevat. Loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele, suunates kõiki huvilisi arhitektuuri nuusutama, katsuma ning kogu kehaga kogema.

Fotograaf: Liisi Anvelt

Tallinna Teletorn

Tallinna Teletorn, olles kõrgeim hoone Eestis, köidab külastajaid oma imeliste vaadetega Tallinnale, kuid lisaks pakub teletorn ka põnevat avastamist ja mitmesuguseid elamusi. 7. aprillil toimub iga-aastane trepijooks, millega tähistatakse teletorni taasavamist ning mis ühtlasi on osa Maailma Suurte Tornide Föderatsiooni korraldatavast rahvusvahelisest trepijooksude sarjast. Märtsi viimastel päevadel avati aga uus näitus „Geeniaalne“, mis räägib imelisest inimesest – vaadatakse kaugele tagasi, sügavale sisse ja lootusrikkalt edasi. Geenid määravad meie välimuse ja ka osa sellest, milliseks kujuneb elu jooksul meie tervis, ning nende tundmaõppimine pakub palju avastamisrõõmu. 

Fotograaf: Tõnu Tunnel

Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Eesti Ajaloomuuseum Tallinna vanalinnas Suurgildi hoones jutustab lugusid Eesti värvikast ajaloost läbi aastatuhandete, aidates mõista siin elanud inimeste erakordsust. Aprillis on veel hea võimalus saada osa ajutisest näitusest „Moejoon: Pidulik rõivamood 1920-1940“, mis tutvustab jõukama linnanaise rõivastust tema elu tähtsündmustel.

Fotograaf: Paul Kuimet

Soodsalt Tallinn Cardiga: 

Helios Hall Tallinn - Monet2Klimt

„Monet2Klimt – Art in Motion“ on uuenduslik multimeedianäitus, kus ärkavad ellu mõnede maailma kuulsaimate kunstnike tööd. Te leiate ennast keskkonnast, milles olete täielikult ümbritsetud animeeritud maalidest. Tallinna vanalinna ajaloolises hoones endises Heliose kinos peituvale muinasjutulisele multimeedianäitusele on sissepääs Tallinn Cardiga lausa 40% odavam.

Fotograaf: Helios Hall

City Bike: jalgrattatuurid ja -laenutus

Jalgrattalaenutus või jalgrattaretk Tallinnas on mõnus viis kevadistel päikesepaistelistel päevadel linna avastada. City Bike pakub giidiga jalgrattaretke „Tere tulemast Tallinna“, mis toimub aastaringselt ja iga päev. Mõnusas rahulikus tempos tuur kulgeb läbi Kadrioru pargi, mööda mereäärt Piritale ja tagasi. Teel tehakse peatusi, mil rattagiidiga saab vabamalt vestelda. Samuti on tuurile oodatud pered, City Bike pakub rattavarustust lastele alates 1. eluaastast. Tallinn Cardiga on jalgrattaretk 50% soodsam. Neile, kes tahavad aga omas tempos ja omal marsruudil rattal kulgeda, on 3 tundi rattalaenutust Tallinn Cardiga täiesti tasuta!

Fotograaf: City Bike


Siit said nüüd terve päeva jagu tegevusi oma Tallinna külastuseks, kuid ära unusta vaadata ka kõiki teisi Tallinn Cardi pakkumisi!

Tallinna muuseumitega tutvumiseks, osta oma Tallinn Card meie veebipoest!