VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 8..11
HOMME 8..11
ÜLEHOMME 6..11
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 
OSTA

Tallinn Card soovitab oktoobris

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega saab tasuta sissepääsu 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, sõita tasuta ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Tallinn Card jagab igakuiselt soovitusi, milliseid kohti külastada ning mida Tallinnas teha.

Oktoobris külasta erinevaid muuseume nii vanalinnas kui selle ümbruses, naudi kuumasid grillroogasid või külasta martsipanituba ja jätka oma reisi Helsingis või Peterburis.

Tallinn Cardiga tasuta:

Energia Avastuskeskus

Endises Tallinna elektrijaamas asub kogu perele põnev Energia Avastuskeskus. Sealse rohkem kui saja eksponaadiga saab lähemalt uurida elektrivoolu ja -seadmeid, heli ja optikat ning sedagi, kui põnev võib olla teadus. Energia Avastuskeskuse teevad eriliseks välguetendused, mida tehakse Põhja-Euroopas ainulaadsel moel. Lisaks on muuseumis võimalik vaadata planetaariumifilme.

Fotograaf: Paul Kuimet

Fotomuuseum

Fotomuuseum asub vanalinna südames, Tallinna Raekoja taga, endises 15. sajandist pärit raevanglas. Muuseumis saab lisaks ajaloolisele hoonele tutvuda fotograafia ajalooga aastatel 1840-1940, tänapäeva fotograafide näituste ja suurepärase fotoaparaatide kollektsiooniga.

Fotograaf: Paul Kuimet

Tallinna Kunstihoone

1930. aastatel ehitatud hoonest on tänaseks kujunenud üks linna moodsa kunsti keskusi, kus korraldatakse nii Eesti kui ka väliskunstnike näitusi. Kunstihoone näitused on seotud kaasaegse kunsti ning ühiskonna põlevate küsimustega. Aastas toob Kunstihoone välja üle 20 näituse. Kunstihoone näituseprogramm asub terviklikult kolmes näituseruumis – Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ning Tallinna Linnagaleriis.

Fotograaf: Anu Vahtra

Martsipanituba

Algselt armuvalu ravimina tuntud martsipanist, mis on Eestis tuntud juba viimased viis sajandit, on aegade jooksul saanud dekoratiivne maiustus. Martsipanitoas saab lisaks 200 martsipanikujukese imetlemisele näha ka nende valmistamist, tutvuda selle maiustuse kujunemislooga ning näha ja osta kõige põnevamaid martsipanikujukesi. Tallinn Cardiga magus kingitus.

Fotograaf: Anu Vahtra

Soodsalt Tallinn Cardiga:

Grillhaus Daube

Grillhaus Daube asub Tallinna südames, kus jaheda ilmaga annab sooja kuumalt grillilt saabunud praad. Lisaks maitsvale grilltoidule on sellel mõnusal vanalinna restoranil originaalne puidust ja telliskivist loodud hubane miljöö. Tallinn Cardiga 10% soodustust.

Helsinki Card ja Petersburg Card

Miks mitte avastada sügist ka Eesti naaberriikide linnades Helsingis ja Peterburis! Helsinki Cardiga saab tasuta sõita Helsingi ühistranspordiga, külastada muuseume ja vaatamisväärsusi ning osaleda Helsinki Panorama Sightseeing ekskursioonil. Tallinn Cardiga täiskasvanu kaardi hind -3€. Petersburg Card sisaldab tasuta sissepääsu 70 populaarsemasse muuseumisse, tasuta ja soodustusega ekskursioone, eripakkumisi ning soodustusi kohvikutes, restoranides, hotellides ja poodides. Tallinn Cardiga -10%.

Fotograaf: Visit Helsinki/Jussi Hellsten