Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 17..23
HOMME 17..23
ÜLEHOMME 16..24

Tallinn Card soovitab: kuhu minna ja mida teha Tallinnas

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega saab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, sõita tasuta ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Siin lehel jagab Tallinn Cardi tiim Sulle igakuiselt soovitusi, milliseid põnevaid kohti külastada ning mida huvitavat Tallinnas teha.

Juunikuus leiab Tallinnas põnevat tegevust igale maitsele. Vanalinnas on võimalus külastada sündmusi ja näituseid, millega tähistatakse Tallinna esmakordset mainimist 800 aastat tagasi, ning keskaegse linnamüüri torne, kus saab nautida imelisi vaateid ja tutvuda huvitavate näitustega. Rocca al Mares ootab Eesti Vabaõhumuuseum tutvuma külaeluga ning tähistama jaanipäeva suurejoonelise peoga. Muusikalihuvilistele on tõeline pärl Rahvusooperi Estonia lavalaudadel ning linnakärast eemale värsket mereõhku hingama ning põnevaid paiku avastama viib Sunlines ajaloolisel kruiseril Katharina.

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tallinn Cardiga tasuta:

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on uueks elamuslikku külastuskogemust pakkuvaks muuseumikompleksiks ühendatud Kiek in de Köki suurtükitorn, maa-alused bastionikäigud koos Raidkivimuuseumiga ning Neitsitorni muuseum-kohvik koos linnamüüri ja Talli- ning Väravatorniga. Iga hoone ja rajatis räägib oma lugu ja avab Tallinna ajalugu oma vaatevinklist. 
See aasta korraldab muuseum mitmeid näituseid ja sündmusi tähistamaks Tallinna esmamainimist 800 aastat tagasi. 15. juunil avatakse Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis koostöös Taani ajaloo muuseumiga Frederiksborgis ühisnäitus „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“, mis annab ülevaate Lindanise lahingu eelloost ja sündmustest, samuti Taani võimuperioodist Eestis 1219–1227, 1238–1346 ning sel ajal valitsenud Taani kroonitud peadest. 15. juunil toimub Vabaduse väljakul perepäev “Dannebrog 800 ja Eesti lipp 135”.

Oleviste kiriku torn

Oleviste kiriku torni vaateplatvorm on kindlasti üks nendest kohtadest vanalinnas, mida külastada. 159 meetri kõrgune Tallinna gooti kirik oli kuni 1625. aastani väidetavalt kõrgeim ehitis maailmas. 232 trepiastme läbimine torni vaateplatvormile jõudmiseks on kindlasti pingutust väärt, et nautida torni tipust avanevaid vaateid nii Tallinna vanalinnale kui Tallinna lahele.

Hellemanni torn ja linnamüür

Rõõmustamaks keskaegsete tornide huvilisi on taas avatud Viru väravate läheduses asuv Hellemanni torn ja linnamüür. 14. sajandist pärinev kaitsetorn on hiljem olnud kasutusel nii vangla kui laskemoonalaona, aga ka kohvikuna. Praegu on Müürivahe tänava lõpus asuvas Hellemanni tornis külastajatele avatud ligi 200-meetrine kaitsekäik, mis ühendab Hellemanni torni Munkade taguse torniga.

Linnamüür

Linnakülalisel on võimalus jalutada linnamüüril ka vanalinna teises otsas – Balti jaama pool asuval lõigul, mis ühendab Nunne, Sauna ja Kuldjala torni. Müürilt avaneb vaade vanalinnale ja Toompeale.

Eppingi torn

15. sajandist pärit Eppingi torn tutvustab Tallinna kindlustuste arengut. Huvilistel on võimalik selga proovida rõngassärke ja turviseid, käsitleda keskaegseid relvi ning teha endale koopia Tallinna esimesest mündist. Põnevad interaktiivsed väljapanekud Eppingi torni kuuel korrusel pakuvad huvi nii suurtele kui ka väikestele külastajatele.

Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumis asub üks omamoodi küla Tallinnas. Tutvuda saab ligi 80 hoonega: 18.-20. sajandi taluhoonete, puukabeli, külakoolimaja, külapoe ja tuulikutega. Lõbusaks ajaviiteks saab sõita hobusega ning proovida talupojakõrtsis Eesti rahvustoite. 
23. juuni õhtul tähistatakse Eesti Vabaõhumuuseumis traditsiooniliselt jaanipäeva suurejoonelise peoga. Õhtu jooksul süttivad lõkked, esinevad muusikud, tantsivad rahvatantsijad, kiikuda saab külakiikedel ning mängida vana aja rahvamänge. Sissepääs jaaniõhtu pidustustele on Tallinn Cardiga tasuta!

Soodustused Tallinn Cardiga:

Rahvusooper Estonia

Rahvusooperil Estonia on sellel suvel pakkuda tõeline maiuspala. 24. maist etendatakse maailmakuulsat muusikali „West Side Story“, mis 1957. aastal Broadwayl esietendununa muutis oma unustamatu muusika ja võimsa koreograafiaga muusikaliteatri nägu. Inspireerituna Shakespeare’i tormilisest armastusloost „Romeo ja Julia“ ning seatuna 1950. aastate New Yorki, kus rivaalitsevad teismeliste jõugud, käsitles „West Side Story“ esmakordselt muusikali ajaloos sotsiaalseid teemasid. Sellel suvel astub Estonias lavale kaks koosseisu parimaid muusikalilauljaid Eestist ja välismaalt, andes etendusi nii eesti kui inglise keeles. Tallinn Cardiga saab sama päeva etendusele soetada pileti 15% soodsamalt!

Sunlines kruiisid ja ekskursioonid

Sunlines pakub sel suvel palju põnevaid merereise ja ekskursioone. Võimalus on nautida Tallinna imelist linnapanoraami 2-tunnisel kruiisil Tallinna lahel mööda rannajoont. Õhtu saab meeldejäävamaks muuta õhtusöögi kruiisiga, kus kauni linnapanoraami ja värske mereõhu kõrvale saab nautida maitsvat einet. Pikemast merereisist huvitatuile pakub Sunlines aga võimalust sõita Naissaarele. Reisi saab põnevamaks muuta temaatiliste ekskursioonidega: Naissaare majaka ja saladuslike kindlusekäikude päevakruiis või Naissaare miiniladude ja rannarahva ajaloo päevakruiis. Merereis Naissaarele kestab tund aega ning valides ekskursiooniga kruiisi ootavad sind huvitavate paikade külastuse kõrval ka meeleolukas sõit sõjaväe maastikuveokiga ning lõunasöök. Kõikidel merereisidel on võimalus külastada ajaloolisel kruiseril Katharina kaptenisilda, laeval on avatud baar ja suveniiripood. Tallinn Cardiga on soodustus kruiisidele kuni 50% (olenevalt valitud kruiisipaketist). Siit said nüüd mitme päeva jagu tegevusi oma Tallinna külastuseks, kuid ära unusta vaadata ka kõiki teisi Tallinn Cardi pakkumisi!

Tallinna muuseumite ja vaatamisväärsuste mugavaks külastuseks, osta oma Tallinn Card meie veebipoest!