VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -3..2
HOMME -3..2
ÜLEHOMME -3..0

Korduma kippuvad küsimused

Kust saab Tallinn Cardi osta?

Tallinn Cardi saab osta internetist, Tallinna turismiinfokeskusest vanalinnas, lennujaamast, sadamast (A ja D terminalist) ning bussijaamast. Tallinn Carde müüvad mitmed majutusasutused ning reisibürood. Lisaks on võimalik Tallinn Carde osta Viking Line'i ja Eckerö Line'i laevadelt. Täpsema müügipunktide info leiad hindade ja müügikohtade alt.


Kuidas Tallinn Card toimib?

Tallinn Card aktiveerub esimesest kasutuskorrast ning kehtib sellest hetkest kas 24h, 48h või 72h.  Mobiilne Tallinn Card tuleb aktiveerida ostmisel valitud ning piletil näidatud alguskuupäeval ning kehtib sellest hetkest kas 24h, 48h või 72h. Näita Tallinn Cardi muuseumide ja vaatamisväärsuste kassades ning ekskursioonikorraldajatele, et nad saaksid külastuse registreerida. Soodustuse saamiseks kohvikutes, restoranides ja poodides näita oma Tallinn Cardi alati enne tellimuse esitamist või ostu sooritamist. Bussides, trollides ja trammides valideeri oma sõiduõigus, viibutades Tallinn Cardi ühissõidukisse sisenedes oranži validaatori ees, mobiilset Tallinn Cardi saad registreerida ainult esiukse juures asuva validaatori alumise ekraani ees.


Millal Tallinn Card aktiveerub?

Tallinn Card aktiveerub esimesest kasutuskorrast ning kehtib sellest hetkest kas 24h, 48h või 72h. Seega võib Tallinn Cardi ette osta ning hakata kasutama endale sobival ajal Tallinnas olles.
Mobiilne Tallinn Card tuleb aktiveerida ostmisel valitud ning piletil näidatud alguskuupäeval. Mobiilse Tallinn Cardi ostmisel valitud alustamise kuupäeva muuta ei saa.


Kas Tallinna peamised vaatamisväärsused kuuluvad Tallinn Cardi paketti?

Jah, kuuluvad. Sissepääs Tallinna peamistesse vaatamisväärsustesse on Tallinn Cardiga tasuta.Kas ühistranspordi (bussid, trammid, trollid) kasutamine kuulub Tallinn Cardi paketti?

Jah, Tallinn Cardiga saab selle kehtivuse ajal sõita tasuta kõikide Tallinna busside (kuni nr 73), trollide ja trammidega. Valideeri alati oma sõiduõigus, viibutades Tallinn Cardi ühissõidukisse sisenedes oranži validaatori ees.


Kas Tallinn Cardi paketti kuulub sõit lennujaamast, sadamast, raudtee- ja bussijaamast kesklinna ning vastupidi?

Lennujaama, sadama, raudtee- ja bussijaama vahel liiklemiseks saab kasutada ühistransporti ning see on Tallinn Cardiga tasuta. 
Lennujaama ja kesklinna vahel sõidavad buss number 2 ja tramm number 4. 
Sadama ja kesklinna vahel sõidavad trammid number 1 ja 2  ning buss number 2.
Rongijaama ja kesklinna vahel liikumiseks kasuta tramme number 1 ja 2 ning bussijaama liikumiseks busse number 17, 17A, 23 või tramme number 2 ja 4.


Kas Tallinn Card tuleb ühistranspordis valideerida?

Jah, valideeri alati oma sõiduõigus, viibutades Tallinn Cardi ühissõidukisse sisenedes oranži validaatori ees. QR-Tallinn Cardi saab valideerida ainult esiukse juures asuva validaatori alumisel ekraanil.


Mitu korda võib Tallinn Cardi ühistranspordis kasutada?

Tallinn Cardi kehtivuse ajal võib Tallinna ühistranspordiga (busside, trollide, trammidega) sõita nii palju kui vaja – kaardi kasutamine ühistranspordis pole piiratud.


Mis vahe on Tallinn Cardil ja Ühiskaardil?

Tallinn Card on linnapilet, mis võimaldab tasuta sissepääse muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse, piiramatut tasuta ühistranspordi kasutamist, tasuta ekskursiooni Tallinn Card PLUSiga ning mitmeid soodustusi.
Ühiskaart kehtib ainult ühistranspordis. Kaarti ostes tuleb tasuda deposiit 2€. Seejärel saab laadida kaardile raha või erinevaid e-pileteid. 
Ühistranspordis saab ühe Ühiskaardiga korraga osta pileti ka mitmele inimesele (pereliikmed, kolleegid jne). Ühiskaardi saab 6 kuu jooksul pärast esimest kasutamist tagastada Tallinna Linnavalitsuse teeninduspunkti (Vabaduse väljak 7, E-R 8:30 -16:00). 
Bussijuhilt saab osta ka ühekorra pileteid, mis maksavad 2€.


Kas Tallinn Card on kehtiv järjestikustel päevadel?

Jah. Näiteks, kui sul on 24h kaart ja sa hakkad seda kasutama täna kell 12, siis see on kehtiv homme kella 12ni.


Kas Tallinn Cardiga saab ühte muuseumit külastada mitu korda?

Ei, Tallinn Card kehtib ühekordse pääsmena kõigi Tallinn Cardi partnerite juures.


Reisime perega, kas lastele on eraldi Tallinn Card?

Täiskasvanu kaardiga saad võtta kaks alla 7-aastast last tasuta kaasa. Kuni 17-aastastele (kaasa arvatud) lastele on Tallinn Cardil soodushinnad. 


Kas Tallinn Cardil on soodushinnad tudengitele, pensionäridele, peredele, gruppidele?

Tallinn Cardil on soodushinnad kuni 17-aastastele (kaasa arvatud) lastele. Lisaks pakume peredele võimalust võtta täiskasvanu kaardiga kaks alla 7-aastast last tasuta kaasa. Pensionäridele ja tudengitele soodushindu ei ole. Vähemalt 10-liikmelistele gruppidele pakume võimalust osta Tallinn Carde 10% soodsamalt Tallinna turismiinfokeskusest. Tasuda saab nii sularahas kui kaardiga.


Kas Tallinn Cardi saab tagastada või ümber vahetada?

Ei, Tallinn Card ei ole tagastatav ega vahetatav teiste kaardiliikide vastu.


Kas muuseumid ja vaatamisväärsused on riiklikel pühadel avatud?

Enamik muuseume ja vaatamisväärsusi on riiklikel pühadel suletud, kuid mitmed on siiski ka avatud. Leiad täpse info avatud kohtadest meie veebil alajaotusest “Uudised”.


Kui palju ma Tallinn Cardiga säästan?

Tallinn Card võimaldab tasuta sissepääsu linna peamistesse muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse, piiramatut tasuta ühistranspordi kasutamist ning mitmeid soodustusi. Ostes Tallinn Card PLUSi, saad kõigele eelnevale lisaks tasuta Tallinn City Touri hop-on hop-off ekskursiooni.
Oleme välja töötanud Tallinn Cardi kalkulaatori – see aitab sul selgusele jõuda, kui palju sa raha säästad erinevaid kohti Tallinn Cardiga külastades. Alustuseks vali sobiva kehtivusajaga Tallinn Cardi tüüp ning kogus. Seejärel vali sind huvitavad pakkumised. Kalkulaatori alumisel ribal näed kohe nii üldist kulusummat kui ka säästu Tallinn Cardiga.