VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..3
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Ühistransport

Ettevaatusabinõud seoses koroonaviirusega: lähikontaktide vähendamiseks on Tallinna ühistranspordis sõit kõigile ajutiselt tasuta. Piletit osta vaja ei ole ja kontrolli ei toimu. Lisainformatsiooni koroonaviiruse (COVID-19) leviku tõkestamise kohta leiad Eesti Terviseameti lehelt. Ingliskeelse üldinfo koos vajalike telefoninumbrite ja juhistega oleme koondanud artiklisse Coronavirus (COVID-19): travel advice for Tallinn, Estonia. Hoiame üksteist! 

Tallinna kesklinn on väga kompaktne ja siin on lihtne ringi liikuda. Tänu linna bussi-, trolli- ja trammivõrgule jõuab kaugemal asuvatesse sihtkohtadesse ilma suurema vaevata. Ühistransport töötab kella 6–23 (osa liine sõidavad südaööni). Piletisüsteem põhineb pistelistel kontrollidel, mistõttu sõidukisse võib siseneda mistahes uksest ja juhile ei pea midagi ette näitama. Reisijal peab siiski olema valideeritud pilet, vastasel juhul võidakse määrata 40-eurone trahv. Tallinna elanikel on õigus ühistransporti tasuta kasutada. Nende hulka kuuluvad ka eelkooliealised (alla 7-aastased) lapsed ja alla 3-aastase lapsega sõitvad täiskasvanud. Tallinna sissekirjutatud elanikud peavad kasutama isikustatud ühiskaarti ja kandma kaasas ID-kaarti).

PILETID

Tallinna ühistranspordivõrgus kasutatakse kolme tüüpi pileteid.

Tallinn Card
Tallinn Card toimib nagu pilet, mille kehtivuse ajal saab selle omanik ühistranspordiga tasuta sõita. Lisaks saab Tallinn Card’iga tasuta külastada muuseume ja vaatamisväärsusi, tasuta ekskursioone vabal valikul ja teisi soodustusi. Iga kord sõidukisse sisenedes peab sõidu Tallinn Card’iga valideerima samamoodi nagu ühiskaardiga (vt allpool). Rohkem teavet Tallinn Card’i kohta saab siit.

Paberpilet
Ühe tunni paberpiletit saab osta juhi käest sõidukisse sisenemisel sularaha eest (ainult täpne raha). Pilet maksab 2,00 € (kaartide ISIC Student ja Scholar omanikele 1,00 €) ja kehtib selles sõidukis ainult selle reisi ajal. Hoia pilet käepärast kuni sõidu lõpuni.

Ühiskaart 
See roheline plastkaart on sõidukaart, millega saab kasutada elektroonilist piletisüsteemi. Kaarti saab osta R-kioskist, postkontorist või Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalist 2 euro eest, misjärel saab sellele laadida nii palju raha, kui palju pileteid sul on plaanis osta.
Ühiskaardi saab kuue kuu jooksul pärast esimest valideerimiskorda tagastada ning kaardi eest makstud 2 € tagastatakse.

Ühiskaarti saab tagastada Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis aadressil Vabaduse väljak 7, Tallinna Bussijaama infoletis ning Tallinna Sadama A ja D terminalis, Balti Jaamas ja Tallinna Lennujaaamas asuvates R-kioskites.

Ühiskaardi hinnad

  • Tunnipilet –1,50 € (selle pileti puhul saab üht ühiskaarti korraga kasutada kuni 6 inimest)
  • Päevapilet (24 h) – 4,50 €
  • 3 päeva pilet (72 h) – 7,50 €
  • 5 päeva pilet (120 h) – 9 €
  • 30 päeva pilet – 30 €.
Süsteem jälgib kaardi kasutust ja võtab kaardilt automaatselt raha odavaima pileti eest, mis sulle kehtib.

Ühiskaardi kasutamine: pilet tuleb iga sõidu alguses valideerida, viibutades ühiskaarti sõiduki ukse juures asuva oranži validaatori ees. Roheline tuli tähendab, et sinu pilet on edukalt valideeritud. Punane tuli tähendab, et sinu kaart ei kehti või kaardile kantud raha on otsa saanud. Kui soovid kaarti valideerida mitmele sõitjale, viibuta kaarti validaatori ees, vali noolenuppude abil sõitjate arv (kuni 6) ja vajuta nuppu „OK“. Kõikidel juhtudel kuvatakse ka kaardile laaditud raha jääk.

Laadimine: ühiskaardile saab raha juurde laadida kõikjal, kus kaarte müüakse, samuti saab raha laadida internetis (tallinn.pilet.ee) või telefoni teel. Lisateabe saamiseks klõpsa siia.

Kui ühiskaardi kohta on küsimusi, pöörduge piletimüüjate poole tel +372 611 8000, info@pilet.eetallinn.pilet.ee.

QR pilet

QR pilet on elektrooniline sõidukorrapilet koos kandilise vöötkoodiga (QR kood), mille abil on võimalik pilet ühissõidukis valideerida.

Ühe QR piletiga saab sõita valitud arv sõidukordi, maksimaalselt kuni kümme korda. Kordade arv tuleb valida ostu hetkel. QR pilet tuleb valideerida ühissõiduki esiukse juures oleva validaatori abil. Selleks aseta nutiseadme ekraanil kuvatav või paberile prinditud QR kood validaatori koodilugeja ekraani juurde.

Pea meeles, et valideeritud QR pilet kehtib ühel konkreetsel sõidul. Valideerimata QR pilet kehtib 1 aasta.

QR piletit saab kasutada üksiksõitudeks, samuti on võimalik tasuda mitme inimese sõidud ühe korraga, valides nooltega vastava piletite arvu validaatorist ja kinnitades ostu QR koodi registreerimisega.

Pileti ostmine: Pileti saab osta internetist tallinn.pilet.ee nii sisse logides kui ka sisse logimata. Pärast makse sooritamist on võimalik pilet veebilehelt alla laadida. Lisaks saadetakse pilet ka sinu e-postile.

Kui oled sisse loginud ja ostad pileti, siis on ostetud pilet nähtav hiljem ka “Minu piletid” alamlehel. Pileti detailvaates on näha pileti andmed ja QR-kood, mida saab kasutada ühissõidukis pileti valideerimiseks. 

QR-piletit on võimalik osta ka mobiilirakendusest. Selleks lae Google Play poest või App Store’st alla Pilet.ee mobiilirakendus. Mobiilirakenduse kasutamiseks pead eelnevalt konto looma ja sisse logima. Mobiilist ostes lisandub piletihinnale teenustasu 0,32 eurot.