Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 9..16
HOMME 8..12
ÜLEHOMME 6..11
 

Kate Lyddoni ja Angela Maasalu näitus "Neiu, Ema ja Vanamoor"

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Ajakava

16.08.2019 - 13.10.2019

Kontakt

info@kunstihoone.ee

+372 644 2818

Informatsioon

Rohkem

Kate Lyddoni ja Angela Maasalu näitus "Neiu, Ema ja Vanamoor"

Aga on olemas ka teistsuguste kunstnike Inglismaa, teine London, kus sentiment on peopesal ja emotsioonid laes. Tartus, Tallinnas ja Londonis kunsti õppinud Angela Maasalu ja briti kunstniku Kate Lyddoni näitus üritabki näidata nimetatud vähem tuntud poolt britimõjulisest tänapäevasest loomingupildist.

„Me maalime mõlemad seda, mis meelel. Mida tahes me ka ei teeks, muutub see millekski sürreaalseks. Angela tööd kõnelevad seotusest (kuigi ta maadleb sellega) ja lähtuvad inimsuhetest. Oma varasemates kunstnikupositsioonide sõnastustes on ta märkinud, et tema elu on justnagu „visuaalne päevik“. Minu tööd püüdlevad lahtiseotusele igapäevaelu tüütusest ja korduvustest. /…/ Mina ja Angela, me mõlemad arvame, et meie tööd sobravad iseenese minas, aga eemalduvad autobiograafilisest tänu intuitiivsele arengule, mille nad teevad läbi lõuendil.“ (Kate Lyddon).

Angela Maasalu on poeetiline, tema kujundlikkus kannab rohkem sümboolset kui kehalist raskust. Ta ei karda literatuursust ega alahinda sõna jõudu ka pildilikkuses.

Angelast kümmekond aastat vanem Kate Lyddon pikendab pildiruumi paratamatut efemeersust skulptuuriruumile sujuvalt üle minnes, andes nõnda fantaasia voolavusele soliidse kehalisuse. Tal on olnud isikunäitused Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Rootsis ja Itaalias. Neist mainekaim toimus Zabludowiczi kollektsiooni kutsel Londonis 2015. aastal. Kate Lyddon on Mark Tanneri skulptuuripreemia laureaat 2014–2015.

Ajakava

16.08.2019 - 13.10.2019

Kontakt

info@kunstihoone.ee

+372 644 2818

Informatsioon

Rohkem

Filtrid:
Mida teha
Söö ja joo
Planeeri
Tallinn Card
Konverentsikohad
Ligipääsetavus
Tühjenda valikud

Kaardi kasutamiseks vajuta sellele

Teile võiks veel meeldida