VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -13..-4
HOMME -13..-4
ÜLEHOMME -12..-7
 

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tutvu Tallinn Cardi abil Tallinnaga

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Tallinn Card on võti, mis avab/millega avanevad Tallinna vaatamisväärused, muuseumid ja atraktsioonid. Linnakaardi kasutamine on lihtne ja oskusliku kasutamise juures on sellest palju kasu. Oleme koostanud ühe, kahe ja kolme päeva näidisprogrammi, et saaksid linnakaardist maksimumi kätte.

Järgi meie soovitusi või koosta oma reisiplaan Tallinn Cardi kalkulaatori abil. Kalkulaator näitab sulle reaalajas, kui suure summa sa erinevaid objekte külastades säästad.

Kiireim viis endale Tallinn Card hankida ja seda kohe linnaga tutvumiseks kasutama hakata on Tallinn Cardi online-pood. Vali vaid oma aega ja vajadusi arvestades  sobivaim kaart.  Kaardid kehtivad 24, 48 või 72 tundi, Tallinn Card PLUS kaardiga saad lisaks tasuta linnatuuri. Erinevad kaardid on lastele ja täiskasvanutele.  On oluline teada, et täiskasvanu saab oma kaardiga kaasa võtta kaks alla seitsme aastast last. Kui oled endale e-poest sobivad kaardid välja valinud, jääb üle vaid maksta.   

E-poest saadetakse sulle Tallinn Card e-mailile. Sa saad pdf-faili koos QR-koodiga, mis toimib nagu Tallinn Card. Võid selle kas välja trükkida või laadida oma nutitelefonile.

Kaart muutub aktiivseks/aktiveerub pärast seda, kui oled kaarti esimest korda kasutanud, kas vaatamisväärsust külastama asudes või linna ühistranspordis – seegi hüve kuulub väljastpoolt Tallinna tulijatele kaardi soodustuste hulka. Valideerimise hetkest kehtib sinu kaart 24, 48 või 72 tundi. 

Siin on head soovitused, kuidas Tallinn Cardi kõige tegusamalt kasutada.

NB! Alati kontrolli üle lahtiolekuajad.

Esimene päev

Niguliste Museum 6 €
Kiek in de Kök 5 €
Toomkiriku torn 5 €
Oleviste kirik ja torn 3 €
Lennusadam 14 €
Tallinn City Tour  21 €
Ühistransport 3 €

Hind ilma Tallinn Cardita, esimene päev 57 €
Hind 24h Tallinn Card PLUSiga 36 €

Veeda päev vanalinnas jalutades ja Tallinnaga tutvudes. Vanalinna vaatamisväärsused aitavad sul sisse elada keskaega, mil Tallinn oli käsitööliste ja kaupmeeste ning võimaste kaitserajatiste linn.  Hüppa vahepeal City Touri bussi, et tundma õppida linna erinevaid osi. Vanalinn on täis suurepäraseid muuseume. Juhul, kui sul on aega, vali üks või kaks meelepärast välja, et Tallinnast veelgi rohkem teada saada.

Otse vanalinna südames on ka mitu restorani, kus saab  Tallinn Cardiga soodustusi - 10% on menüü odavam restoranides Salvador SteakhouseGrillhaus DaubeMaikrahvPeppersackScheeli ja SpotKehrwieder Chocolaterie pakub aga Tallinn Cardi omanikele tasuta trühvli.

Tallinn on mereäärne linn ja  Läänemerel on olnud ülitähtis roll Tallinna ajaloos. Suurejooneline lõpetus esimesele päevale ongi Tallinna kõige populaarsema muuseumi, Lennusadama külastamine.  Tallinn Cardi kasutegur kasvab veelgi, kui lähed Lennusadama äärsest sadamast laevareisile - kas aurulaevaga Katharina või luksusjahiga North Dream.  

Teine päev

Tallinna Teletorn 13 €
Tallinna Botaanikaaed 5 €
Pirita kloostri varemed 2 €
Kadrioru loss - Kadrioru kunstimuuseum 6.50€
Kumu kunstimuuseum 8 €
Eduard Vilde muuseum  2 €
Peeter I Majamuuseum 2 €
Tallinn City Tour  3 €
Ühistransport 2 €

Hind ilma Tallinn Cardita, esimene ja teine päev 100 €
Hind 48h Tallinn Card PLUSiga 49 €

Teisel päeval tasub avastada enda jaoks Pirita ja Kadriorg. Sa võid kasutada selleks nii Tallinn City Touri punaseid ekskursioonibusse kui ühistransporti, just nii nagu ise soovid. Vaated Teletornist on hingematvad, kogu linn on sul peo peal. Kui julged, võid teha tornis servakõndi ja tunda ennast otsekui noateral. NB! Servakõnd on eraldi tasu eest. Kui ilm on selge, peaks Soomegi ära paistma. 

Suvepäeva õhtu võib veeta Pirita jõel, pärast seda, kui oled enne külastanud Pirita kloostri varemete parkiPaadilaenutus maksab 16 eurot, kuid Tallinn Card annab 50%-lise soodustuse. 

Kadriorust romantilisemat paika Tallinnas pole, ja kunstimuuseumide tihedus on siin kaunis pargis samuti linna suurim. Oleme mõned välja valinud, kuid tõsise kunstihuvi korral on nad kõik külastamist väärt. Õhtusöögiks on vahva koht Mehhiko restoran Cantina Carramba, kus Tallinn Cardiga on ette nähtud -10% soodustus.

Kolmas päev

Energia avatuskeskus 9 €
Eesti Arhitektuurimuuseum 4 €
Tallinna Loomaaed 8 €
Eesti Vabaõhumuuseum 9 €
Ühistransport 0 €
Tallinn City Tour  1 €

Hind ilma Tallinn Cardita, esimene, teine ja kolmas päev 131 €
Hind 72h Tallinn Card PLUSiga 58 €

Kolmandal päeval tee tutvust Tallinna läänepoolsema, mereäärse osaga. Külasta Tallinna Loomaaia eksootilisi asukaid, keda siin on jääkarudest elevantideni. Väiksematele lastele on oma Laste Loomaaed, kus silitada kodu- ja lemmikloomi. Loomaiast pole kuigi kaugel ka Eesti Vabaõhumuuseum, mis annab ajaloolise läbilõike Eestimaa elu-olust ja rahvatraditsioonidest.

Kui õhtupoole aega üle jääb, siis võib ette võtta veel ühe muuseumi, on selleks siis vanalinna läheduses asuvad Energia Avastuskeskus või Eesti Arhitektuurimuuseum.    

Teile võiks veel meeldida