Hea külastaja!
Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *
Ei soovita
Kindlasti soovitan
Miks?


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

Osad kohustuslikud väljad on täitmata.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
 
Lemmikud
Oled vaadanud juba kolme vaatamisväärsust.
Vali mõned veel ja näed, kui palju sa Tallinn Cardiga säästad.
Vali ja arvuta
TallinnCard
Tere tulemast tutvuma VisitTallinn.ee beetaversiooniga.
Oleme jõudnud platvormi testimise lõppfaasi.

Teie tagasiside kasutatavuse kohta on meile väga oluline, et saaksime seda veebilehte paremaks muuta.
Loodame, et teil on veebilehega VisitTallinn.ee meeldiv kogemus ja ootame teid kindlasti Tallinna külastama!

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond
Kirjuta oma tagasiside
Kontakt
NEW YORK
Clock
 
 
 
LONDON
Clock
 
 
 
TALLINN
Clock
 
 
 
MOSKVA
Clock
 
 
 
TOKYO
Clock
 
 
 
TÄNA
12..17
HOMME
12..17
ÜLEHOMME
11..19
Fotograaf: Priit Estna
Fotograaf: VisitTallinn

Tallinna ümbrus: saared ja muu

Lisa lemmikute hulka

Kui Tallinna külastamine ise ei ole piisav põgenemine, on linnast võimalik leida mitmesuguseid ühepäevaseid ekskursioone, mis tutvustavad teile Eesti loodust ja ajalugu.

Alates Tallinna lähistel meres asuvatest saartest ja lõpetades hiiglasuurte rahvusparkide või põnevate linnakestega, võimalusi kohaliku elu ja piirkonnaga tutvumiseks on palju. Sellise reisi korraldamine eeldab veidi planeerimistööd, seepärast soovitame konsulteerida turismiinfokeskusega või reisifirmaga, kellelt nõu küsida.

Infot Tallinna lähiümbruse kohta leiate ka nendelt veebilehtedelt: www.visitharju.ee ja www.northestonia.eu.

Saared: Aegna, Naissaar, Prangli

Suvel sõidavad Tallinna lähistel asuvatele saartele (Aegna, Naissaar, Prangli) regulaarselt reisipraamid. Aegna ja Naissaare rikkalik militaarajalugu ulatub tagasi tsaariaega. Nõukogude ajal olid Eesti saared rangelt kontrollitud piiritsoon ja kõigile kolmele saarele oli ligipääs keeruline.
Tänapäeval on saared populaarsed paigad oma looduse, eelkõige rahulike männimetsade ja eraldatud randade tõttu. Naissaar on kuulus oma militaarvaremete ja kitsarööpmelise raudtee poolest.

Prangli seevastu on nende kolme seas unikaalne selle poolest, et siin on säilinud 13. sajandist pärit kaluriküla-kultuur. See on ainus saar põhja-Eestis, millel on nüüdseks üle 600 aasta pidevalt elatud. Siin on endiselt väga tugevad kalapüügitraditsioonid, oma eesti keele murre, väga mitmekesine loodus ja sõbralikud elanikud. Prangli on massiturismist puutumata, siin leidub imelisi liivarandasid ja männimetsi, mille hapnikurikas õhk võib lausa uimastavalt mõjuda.


Transport saartele:

Aegna: 60 minutit laevaga Vesta (operaator AS Kihnu Veeteed)
Täpsem info: www.veeteed.com
 Naissaar: 60 minutit laevaga Monica
Täpsem info: www.monica.ee
60 minutit laevaga Katharina
Prangli: 60 minutit laevaga Wrangö
Täpsem info: www.veeteed.com

Viimsi poolsaar

Kivine Viimsi poolsaar, mis asub 15 km kaugusel Tallinna kesklinnast, on ühtviisi hea pelgupaik loodusesõbrale ja suurepärane sihtkoht ajaloohuvilisele. Siinsete vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Eesti sõjamuuseumRannarahva muuseum ja mereäärne Viimsi vabaõhumuuseum, mille tuumaks on ajalooline talu. Siin leidub häid matka- ja jalgrattaradu. Selles piirkonnas asub ka mitu restorani, mis on inspiratsiooni ammutanud mereäärsest eluolust. Armsates restoranides ja baarides nagu Paat, rannabaar RootS, külarestoran RootS, China Red, Villa Mary restoran kohvik Lavendel saab nautida Eesti tippkokkade loodud kohaliku köögi roogasid. Tänavu kevadel avatakse Viimsis Eesti esimene 4K ultrakõrglahutusega kino.

Viimsi ja Tallinna vahel toimib mitu ühistranspordiliini: 1A Viru keskusest, 260 Viru bussipeatusest Tammsaare pargi kõrval (minibuss), 114 Balti Jaamast

Jõelähtme vald

Tallinna kesklinnast 24 km kaugusel asuv Jõelähtme vald on tuntud oma arheoloogilise ja ajaloolise pärandi poolest. Siin on olemas maalilised vaated käänulisele rannikule, poolsaared, loodushoiualad ja Eesti kõrgeim looduslik juga - Jägala. Kostivere karstiorus kaob jõgi maa alla ja siinsed hiiglaslikud kivirahnud on inimesi paelunud juba ammustest aegadest. Arhitektuurielamuse saate, kui külastate Püha Neitsi Maarja kirikut ning Saha kabelit.

Lahemaa rahvuspark

Tallinnast umbes 60-minutilise sõidu kaugusel (70 km Tallinna kesklinnast) asuv Lahemaa rahvuspark on kuulus oma ranniku, Käsmu ja Altja kalurikülade ja Palmse, Sagadi ning Vihula kaunite mõisate poolest. Viinistu kunstimuuseumis ja rahvuspargis leiab suvisel ajal aset mitmesuguseid populaarseid üritusi. Kui soovite siinse loodusega tuttavaks saada, jalutage pargis ringi ja avastage selle metsi ja soid. Teie teele jääb ka Eesti kõrgeim kosk - 50 meetri kõrgune Jägala juga.
 

Paldiski linn

Tallinnast umbes 40-minutilise autosõidu kaugusele (Tallinna kesklinnast 47 km) jääv Paldiski on ajaloohuviliste lemmiksihtkoht - nõukogude ajal asus siin rangelt kinnine allveelaeva- ja raketibaas ning kui vene sõjavägi siit 1994. aastal lahkus, muutus suur osa siinsetest ehitistest peagi varemeteks.   Aga lisaks lagunevatele sõjaväebarakkidele on Pakri poolsaar, millel Paldiski asub, külastamist väärt ka oma meeldejäävate paekivikaljude tõttu ja mitmete haruldaste kohalike liikide elupaigana. 
Maaliline, mööda rannikut kulgev tee Paldiskisse pakub rikkalikult kauneid vaateid. Tehke peatus rohkem kui 31 meetri kõrgusel Türisalu pangal, mis on üks Eesti võimsamaid paekivikaljusid ja millelt avaneb maaliline vaade Naissaarele ning naabruses asuvale Vääna-Jõesuu liivarannale. Siin lähedal asub ka Keila Joa, kus paikneb Eesti kõrguselt kolmas kosk ja 19. sajandist pärit uusgooti stiilis mõisahoone. Kauneid vaateid pakub ka Laulasmaa, populaarsete randade ala, mis on oma nime saanud "laulvate liivade" järgi. Siinne rand on suvel ujumiseks ideaalne koht, rääkimata jalutamisest või jooksust.

Hiljuti vaadatud
Vaata kõiki
Näita vähem