VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 7..14
HOMME 6..14
ÜLEHOMME 5..10
 

Foto: Kadi-Liis Koppel

Foto: Rasmus Jurkatam / EAS

Top 10 Tallinn Cardi tasuta atraktsiooni

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Tallinn Card  •  03.02.2020

Tallinn Card on nutikas kõik-ühes kaart, millega pääsed tasuta ühistransporti ning rohkem kui 40 pealinna parimasse muuseumi ja atraktsiooni. Mida külastatakse aga Tallinn Cardiga kõige rohkem? Meie edetabelist näed, millised vaatamisväärsused olid eelmisel aastal kaardi kasutajate seas kõige populaarsemad – kas need on ka Sinu lemmikud?

Tasuta Tallinn Cardiga: vaatamisväärsuste edetabel 

10. Hellemanni torn ja linnamüür

Tornid ja linnamüür on keskaegse Tallinna lahutamatu osa. Kümnendalt kohalt leiamegi 15. sajandist pärineva Hellemanni torni, kus täna tegutseb kunstigalerii ja kõrts, kuuenda korruse vaateplatvormilt avanevad linnale aga huvitavad vaated. Kindlasti tasub sammud seada ka ligi 200-meetrisele kaitsekäigule, mis ühendab Hellemanni Munkadetaguse torniga: saad end tunda tõelise keskaegse linnavahina! 

Fotograaf: Kaupo Kalda
 
Lisavihje: Tallinna linnamüürile pääsed ka NunnatornistKiek in de Kökist ja Neitsitornist (Tallinn Cardiga tasuta). 

9. Püha Vaimu kirik

Raekoja platsi külje all paiknev 14. sajandist pärinev Püha Vaimu kirik on Tallinna kõige väiksem keskaegne kirik. Pealtnäha tagasihoidlik hoone peidab endas aga mitmeid arhitektuuripärle, sealhulgas maalingute ja puitnikerdustega interjöör ning tuntud meistri Bernt Notke altar. Kiriku esiküljel paikneb ka linna vanim ajanäitaja, üks Tallinna sümboleid: Christian Ackermanni 17. sajandil valminud kell.  
 
Eestlastele on Püha Vaimu kirik oluline ka muudel põhjustel: just siin peeti peale reformatsiooni esimesed eestikeelsed jutlused. 

8. Kadrioru loss - Kadrioru kunstimuuseum 

Kadrioru lossi rajas 18. sajandil Peeter I ning nimetas selle oma abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (saksa keeles Catharninenthal) - palee rikkalikult kaunistatud peasaali peetakse terves Põhja-Euroopas üheks kaunimaks barokkarhitektuuri näiteks. Täna asub siin Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti kogu: eksponeeritud on maalid, skulptuurid, graafika ja tarbekunst.  

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel
 
Lisavihje: Kadrioru pargis asub ka Kumu, Kunstimuuseumi peahoone, kus eksponeeritakse eesti kunsti 18. sajandist tänapäevani (Tallinn Cardiga tasuta).

7. Toomkirik ja torn

Toompeal paikneva Tallinna Toomkiriku 69-meetrisest tornist avaneb vaade pea tervele linnale! Külastada tasub kindlasti ka 13. sajandist pärinevat kirikut ennast: kaunis interjööris leidub ohtralt detailsed vappepitaafe ja hauaplaate, märkimisväärne on ka 17. sajandi ühe osavaima meistri Christian Ackermanni valmistatud altarisein. 

6. Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Keskajal oli Suurgild linna rikkaimate kaupmeeste peo- ja ajaviitmispaik, tänapäeval saab 15. sajandist pärineva hoone võlvide all lühiülevaate Eesti ajaloost ja kultuurist. Lisaks eksponeeritakse siinsel territooriumil käibel olnud maksevahendeid ja tutvustatakse Suurgildi ajalugu. Lisapõnevust pakuvad ka relvakamber ning Ajaloomuuseumi eksootiliste ja haruldaste asjade kogu.

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Lisavihje: kui soovid põhjalikumat ülevaadet Eesti ajaloost, külasta ka Maarjamäe lossi (Tallinn Cardiga tasuta).    

5. Niguliste muuseum

Endises pühakojas, 13. sajandil rajatud Niguliste kirikus, saab imetleda kesk- ja varauusaegset kirikukunsti, sealhulgas atlarietaableid, skulptuure, hauaplaate ja teisi sakraalkunsti meistriteoseid. Just siin asub muide ka Bernt Notke kuulus maal Surmatants. Kui muuseumi külastad, astu kindlasti läbi ka Hõbedakambrist, kus on eksponeeritud Tallinna gildide hõbevara.

4. KGB vangikongid

Tallinna ühe silmapaistvama juugendhoone kaunis fassaad varjab sünget ajalugu: 1940. aastal rajati siia ENSV siseasjade rahvakomissariaadi ehk NKVD (hilisema nimega KGB) peakorter. Hoone keldrid olid kasutusel piirkonna kõige kardetuima eeluurimisvangla kinnipidamiskongidena. Täna täidab hoone oma esialgset ülesannet elamuna, keldris aga meenutab KGB vangikongide muuseum siin toimepandud inimsusevastaseid kuritegusid. 
 
Lisavihje: lähiajaloo okupatsioonidest ja vastupanuliikumisest saab ülevaate ka Vabamus (Tallinn Cardiga tasuta). 

3.  Tallinna Teletorn

Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis ja elamuskeskus. 170 meetri kõrgusel asuvalt platvormilt avanevad imelised vaated linnale, merele ja loodusele - räägitakse, et hea ilmaga võib näha lausa Soomeni välja! Lisaks saab Teletornis tutvuda geenitehnoloogiat tutvustava interaktiivse näitusega, nautida kosutust riigi kõrgeimas kohvikus ning katsetada mitmeid teisi atraktsioone. Kas oled näiteks mõelnud, mis tunne on läbi põranda vaadata ligi 200-meetrisesse tühjusesse?  

Fotograaf: Tõnu Tunnel / EAS

Lisavihje: kui peale kogetud kõrgusi tahad kahe jalaga kindlalt maal olla, astu kindlasti ka kõrvalasuvasse Tallinna Botaanikaaeda (Tallinn Cardiga tasuta). 

2. Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis võib veeta peaaegu terve päeva! Kompleksi kuuluvad neli keskaegset linnamüüritorni, maa-alused bastionikäigud ja Raidkivimuuseum. Muuseumi püsiekspositsioon tutvustab Tallinna kujunemislugu ja kaitserajatiste ajalugu, lisaks toimuvad igas tornis regulaarselt erinevad ajutised näitused ning üritused. Avatud on ka legendaarne Neitsitorni kohvik.    

1.    Lennusadam

Tallinn Cardi kasutajate seas on kõige populaarsem Lennusadam- pole ka ime, sest tegu on Põhja-Euroopa ühe uhkeima meremuuseumiga. Väljapanek on muljetavaldav: sisse saab astuda ehtsasse 1930ndatest pärinevasse allveelaeva, tutvuda mitmete teiste elusuuruses veesõiduvahendite, miinide ja kahuritega ning katsetada erinevaid simulaatoreid. Ekspositsioon jätkub ka Lennusadama ümber, kus muuhulgas saab tutvuda oma ajastu võimsaima aurik-jäämurdjaga Suur Tõll. Avastamisrõõmu jätkub tervele perele!
 
Fotograaf: Aron Urb / EAS

Lisavihje: mereteemalise muuseumi leiad ka vanalinnast, Paksust Margareetast - keskaegses suurtükitornis asuv Meremuuseumi filiaal on muide ka ratastooliga ligipääsetav (Tallinn Cardiga tasuta). 

Tallinn Cardi pakkumised

Edetabelis väljatoodud muuseumid ja vaatamisväärsused on vaid osa Tallinn Cardi pakkumistest - meie leheküljelt leiad üle 80 tasuta atraktsiooni, sooduspakkumise ja ekskursiooni. Ära unusta kasutada ka meie kalkulaatorit, kust saad täpselt arvutada, palju Tallinn Cardiga kokku hoiad!

Alates 1. jaanuarist 2020 saad elektroonilise Tallinn Cardi osta meie e-poest 1 euro võrra soodsamalt: säästad loodust, säästad raha. 

Teile võiks veel meeldida