VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..7
HOMME 3..7
ÜLEHOMME -1..4
 

Fotograaf: Toomas Tuul

Top 10: Tallinn Cardi atraktsioonid

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  11.07.2019

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega on tasuta sissepääs rohkem kui 40 muuseumisse, tasuta sõit ühistranspordis ja üle 30 sooduspakkumise ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. 
Kõigi nende Tallinna parimate muuseumide ja atraktsioonide seast on väga raske välja valida neid kõige-kõigemaid ning tuua välja kõigest 10 parimat. 
Seepärast oleme lasknud selle töö ära teha hoopis Tallinn Cardi kasutajatel. Oleme kokku kogunud andmed eelmisel aastal tehtud külastuste kohta ning toome välja 10 kohta, mida Tallinn Cardiga enam külastati.


Tallinn Cardi TOP10 näitab selgelt, et Tallinna armastatakse nautida kõrgelt. Esikümnes on nii Pirita linnaosas asuv Tallinna Teletorn kui vanalinnas asuva Toomkiriku torn. 

Lisaks kirikutele, mille tornid on külastajatele avatud, on Tallinn Cardi kasutajate seas populaarsed ka Püha Vaimu kirik ning Niguliste kirik, milles nüüd tegutseb Eesti Kunstimuuseumi filiaalina Niguliste muuseum, eksponeerides kesk- ja varauusaegset kirikukunsti.

Eesti Kunstimuuseum, mis tänavu tähistab oma 100. aastapäeva, on esikümnes esindatud veel kahe filiaaliga –Kadrioru kunstimuuseum, mis tutvustab Kadrioru lossis Eesti väliskunsti kogu, ning Kumu kunstimuuseum, mis on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim muuseum.

Tallinna linn tähistab see aasta oma 800. aastapäeva. Ajaloolist pärandit eksponeerivate muuseumite seas on Tallinnas väga mitmekülgne valik ning lugusid räägitakse nii veelgi kaugemast minevikust kui ka lähiminevikust, mida paljud meist veel ise hästi mäletavad. Külastatavaimad muuseumid on Lennusadam, Eesti meremuuseum, mis tutvustab Eesti merekultuuri ajalugu, Kiek in de Köki Kindlustustemuuseum, kus avastamist leiab nii maa alt kui maa pealt, KGB vangikongid, mis iga seinapooriga räägivad seal aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest, ning Eesti Ajaloomuuseum Suurgildi hoones, kus jutustatakse lugusid Eesti värvikast ajaloost läbi aastatuhandete.

Soovitame kindlasti tutvuda, aga ka kõikide teiste Tallinn Cardi pakkumistega, sest Tallinnas on veel palju põnevaid kohti, mida külastada, ning nii mõnigi uus muuseum ja näitus, mis külastuste TOPi jõuab ehk alles järgmine aasta.

Mugavaks külastuseks osta mobiilne Tallinn Card meie veebipoest!

Teile võiks veel meeldida