VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..5
HOMME 3..6
ÜLEHOMME 2..5
 

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tallinn Card: mida külastada novembris?

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Tallinn Card  •  30.12.2019

Linna kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart Tallinn Card jagab soovitusi, mida sügisel ette võtta. Novembris tähistame isadepäeva (10.11) – see on suurepärane võimalus võtta aeg maha, külastada koos pere ja lähedastega mõnd temaatilist näitust, teatrietendust või hoopiski end proovile panna linna parimas põgenemistoas. Koos veedetud päeva lõpetuseks sobib täiuslikult ühine söömaaeg Tallinna vanalinna hubases restoranis. Kõike seda muidugi rahakotisõbralikult!  


Tallinn Card annab tasuta sissepääsu 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, tasuta sõiduõiguse ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Ühe täiskasvanu kaardiga saad tasuta kaasa võtta kaks kuni 7-aastast last. 

Tee oma valik Tallinn Cardi kümnete pakkumiste hulgast või jälgi meie novembrikuu soovitusi: 

Eesti Loodusmuuseum

Tallinna vanalinna hoovis on peidus tõeline loomade, lindude ja taimede salamaailm: Eesti Loodusmuuseum! Hoone kolmel korrusel saab tutvuda Eesti floora ja faunaga, soodest metsadeni, putukatest imetajateni. Lisapõnevust pakub muuseumi liitreaalsuse rakendus, millega saab ellu äratada ning lähedalt uurida erinevaid elukaid.

Lisavihje isadepäevaks: detsembri lõpuni on muuseumis avatud näitus „Isad ja pojad,“ mille keskmes on taime- ja loomariigi papad ning nende suhted oma järeltulijatega. Saad teada, millised isad on karud, hundid ja ogalikud; kes neist on usinad pesaehitajad, arvestavad partnerid või lausa vastupidi – kellel neist puudub hoolitsusinstinkt täielikult.  

Täispilet 6 eurot, lapsepilet 3 eurot / Tallinn Cardiga tasuta. 

Tallinna Vene Muuseum

Pikal tänaval asuva Tallinna vene muuseumi fookuses on kohalik vene kogukond ja Eesti vene kultuur. Püsiekspositsioon tutvustab Tallinna vene hariduse põnevat ajalugu ja argipäeva 18. sajandist 1944. aastani – ilmselt leiab nii mõnigi isa või vanaisa näituselt tuttavaid elemente oma koolitee alguspäevilt.  

Detsembri lõpuni saab muuseumis tutvuda ka kunstniku ja restauraatori Olesja Katšanovskaja-Mündi autoriprojektiga „Kultuuritolm,“ mis lahkab kunstniku rolli ja missiooni tänapäeval. 

Täispilet 4 eurot, lapsepilet 3 eurot / Tallinn Cardiga tasuta. 

Restoran Peppersack

Raekoja platsi vahetus läheduses, 15. sajandist pärinevas kaupmeheelamus asuv Peppersacki restoran sobib seiklusterohke novembripäeva lõpetuseks (või vahepausiks) täiuslikult: ees ootab toekas menüü ja ajareis renessansiaegsesse Tallinna, kui õdusas majas elas ning toimetas Peppersacki-nimeline vürtskaupmeeste suguvõsa.

Kargel sügispäeval on kindlasti heaks kosutuseks suitsutatud seakoot hapukapsaga või hoopiski soojendav vürtsikas ulukivorst metsaseenekastmes. Kui satud restorani videvikuhämaruses, siis ole valmis tõeliselt hoogsaks etteasteks: igal õhtul poole üheksa paiku saab restorani peasaalist hetkeks pingeline mõõgavõistluse areen. 

Tallinn Cardiga menüü -10%. 

Restoran Spot

Kui soovid oma sügisesesse avastusretke põimida kaasaegseid, Skandinaaviast ja Eestist inspireeritud maitseelamusi, siis on Spot just õige koht, mida Tallinn Cardiga külastada. Restoran on sündinud armastusest modernse Euroopa köögi vastu ning valikust leiab värskeid hooajalisi roogasid taimetoidust mereandide ja lihatoitudeni. Spoti hubased ruumid keskaegsete võlvide all on nagu loodud hämarate sügisõhtute nautimiseks! Lisaks rõõmustab restoran kõiki uusi ja vanu külastajaid novembris uue à la carte menüüga. 

Tallinn Cardiga menüü -10%. 

Vene Teater

Teater on ideaalne viis astuda tavarutiinist välja ja lõpetada õhtu pidulikes toonides. Vabaduse väljaku ääres paiknev Vene Teater on vaatamisväärsus juba ainuüksi oma sisekujunduse poolest: 1920ndatel esinduskinoks ehitatud hoone uste taga peitub ülilopsakas neorokokoo stiilis interjöör. Tegu on ainsa kutselise venekeelse teatriga Eestis ning repertuaarist leiab nii vene, eesti kui ka rahvusvaheliste autorite loomingut. Suuremal osal etendustest on tagatud sünkroontõlge eesti keelde (vaata täpsemalt mängukavast).  

2019. aastal kandideerib teater muide Venemaa ühele kõige tunnustatumale publikupreemiale „Lavatäht 2019“: grupp on valitud kolme parima välismaise vene teatri hulka. Võitja selgub publikuhääletusel detsembris – soovi korral saad ka ise valimisprotsessis osaleda kuni novembri lõpuni. 

Tallinn Cardiga piletid -20%

Lisainformatsioon

Kõiki Tallinn Cardi pakkumisi näeb meie veebilehelt - proovi kindlasti ka paremas servas asuvat kalkulaatorit, et näha, palju kaardiga reaalselt säästad! 

Tallinn Cardi saab osta nii erinevatest müügipunktidest kui ka meie veebipoest. Vali endale sobivaim variant ja võta oma Tallinna külastusest maksimum!

Teile võiks veel meeldida