Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 14..18
HOMME 15..19
ÜLEHOMME 17..22
 

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tallinn Card soovitab: kuhu minna ja mida teha Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  13.06.2019

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega saab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, sõita tasuta ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Siin lehel jagab Tallinn Cardi tiim Sulle igakuiselt soovitusi, milliseid põnevaid kohti külastada ning mida huvitavat Tallinnas teha.

Juulis toimuvad Tallinnas traditsioonilised teemafestivalid nagu Tallinna keskaja päevad ja Tallinna merepäevad, mis meelitavad kohale külastajaid nii siit kui kaugemalt. See aasta on aga eriline seetõttu, et toimub ka juubeli laulu- ja tantsupidu – esimesest laulupeost möödub 150 aastat ning tantsupidu toimub juba 20. korda. Kõikide nende suurte festivalide kõrvale soovitame külastada ka põnevaid vaatamisväärsusi ja ekskursioone, et külastus Tallinnasse pakuks täiuslikku kogemust.

Tallinn Cardiga tasuta:

Raekoda ja Raekoja torn

Põhja-Euroopa kõige paremini säilinud keskaegne gooti stiilis raekoda valmis 1404. aastal ja täidab tänapäeval linna esindushoone rolli ning on muuseum ja kontserdipaik. Keskaegne keerdtrepp viib külastajad 34 meetri kõrgusel asuvale torni kellarõdule, kust avaneb maaliline vaade kogu vanalinnale ja selle ümbrusele. Suurepärane koht, kust imetleda keskajapäevade melu. Tallinn Cardiga saab tasuta külastada nii raekoda kui raekoja torni.

Toomkiriku torn

Teine suurepärane koht vanalinnas kauni vaate nautimiseks on 13. sajandil rajatud Toomkirik, mis asub Toompea keskosas paikneval väljakul. Toomkiriku teevad eriliseks puidust mälestustahvlid, millest enamus pärinevad 17. ja 18. sajandist. Tallinn Cardiga on võimalik tasuta külastada Toomkiriku 1779. aastal ehitatud 69-meetri kõrgust barokset kellatorni.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Kõikidel laulupeo huvilistel tasub kindlasti sisse astuda ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse, kus on avatud näitus „Minu laulupeo lugu“, mis annab ülevaate laulupeo 150aastasest ajaloost. Näitusel on väljas esimese laulupeo laulik, märgid ja suveniirid muuseumi kogudest kõrvuti laululepeoliste endi mälestuste ja isiklike lugudega. Loomulikult ootab külastajaid ka muuseumi püsinäitus „Lood ja laulud“, kus läbi teatri ja muusika esitatakse lugusid, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja laule, mis on iga eestlase repertuaaris. Nende lugude ja laulude kaudu tutvustatakse Eestimaa ajalugu, milles on oluline koht nii muusikal kui ka teatril.

Soodsalt Tallinn Cardiga:

CitySightseeing Tallinn – avatud katusega bussiekskursioon

Parim viis Tallinna vaatamisväärsustega tutvuda on ringsõit läbi linna kahekorruselise lahtise katusega ekskursioonibussiga. Kolmel eri marsruudil tutvustatakse tähtsamaid vaatamisväärsusi ning hop-on hop-off peatustes võib bussi siseneda või väljuda vastavalt oma soovile ning külastada piirkonnas asuvaid muuseume ja atraktsioone. Buss on varustatud audiogiidiga, mis tutvustab linna vaatamisväärsusi ja ajalugu kümnes eri keeles. Tallinn Cardiga on CitySightseeing ekskursioonibussidega sõit 50% soodsam.

Muulin

Muulin kingipood on just sobiv koht, kuhu oma sammud seada, et Tallinnast midagi mälestuseks kaasa osta. Siit leiate valiku orgaanilisest linasest Eesti käsitöötooteid koju, spetsiaalse lasterõivaste sarja ning lisaks valiku mitmesuguseid Eesti suveniirtooteid. Tallinn Cardiga saate ostudelt 10% soodustust.


Siit said nüüd terve päeva jagu tegevusi oma Tallinna külastuseks, kuid ära unusta vaadata ka kõiki teisi Tallinn Cardi pakkumisi!

Tallinna muuseumite ja vaatamisväärsuste mugavaks külastuseks, osta oma Tallinn Card meie veebipoest!

Teile võiks veel meeldida