VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -3..2
HOMME 0..4
ÜLEHOMME -4..4
 

Fotograaf: Lennusadam

Fotograaf: Filmimuuseum

Fotograaf: A.H.Tammsaare muuseum

Fotograaf: Gabriela Liivamägi

Fotograaf: Helios Hall

Fotograaf: Lauri Laan

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tallinn Card soovitab märtsis

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  20.02.2018

Märtsis hakkame meie, eestlased, ootama kevadet – märkame, et päev läheb pikemaks, ootame, et lumi taanduks ja loodus tärkaks. Tallinna muuseumite ja vaatamisväärsuste maastikul ei pea talve taandumist ootama, uusi ja põnevaid leide on juba praegu.

Tasuta Tallinn Cardiga

Lennusadam

Lennusadamas 24. veebruarist avatud uus näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918 - 2018“ toob meie ette haaravad ja erakordsed lood Eesti Vabariigi sünnist kuni 100. aastapäevani viinud pöördelisest sündmustikust, mis peegeldub ka meie laevade saatuses. Iga aastat perioodil 1918–2018 tähistab näitusel üks laev, millega seoses on just sel aastal toimunud märgiline sündmus. Esindatud on kõikvõimalikud alused – reisilaevad, sõjalaevad, kaubalaevad, purjekad, aurikud, jõelaevad jne. Rikkalikku laevamudelite väljapanekut efektses keskkonnas toetavad nüüdisaegsed erilahendused ja külluslik illustratsioonivalik.

Fotograaf: Lennusadam

Eesti Filmimuuseum

Eesti Filmimuuseum annab hea võimaluse astuda „punasel vaibal“ ka nendele, kes ei ole saanud kutset 4. märtsil toimuvale Oscarite galale. „Punane vaip“ Maarjamäe lossi pargis juhatab teid otse Filmimuuseumisse, kus on avatud põnev püsinäitus „Duubel ÜKS“, mis võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab kõigile filmi tegemise ning filmitegijate saladusi. Näitusel liigutakse läbi erinevate filmitegemise etappide justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures. Näitusel saab end ka filmitegijana proovile panna – nn green screen stuudios saab igaüks video salvestada. 

Fotograaf: Filmimuuseum

14. märtsil tähistavad eestlased emakeelepäeva ja selle puhul kutsume kõiki tutvuma Eesti kirjandusklassikutega.

A.H. Tammsaare muuseum

A. H. Tammsaare korter-muuseum asub Kadriorus historistlikus suvila tüüpi majas. Muuseumis on interaktiivne väljapanek Tammsaare elust ja loomepärandist, mis püüab vaadata maailma Tammsaare silmade läbi ning läheneb kirjanikule selliste märksõnade nagu maastikud, linnad, inimesed ja ühiskond kaudu. 30. jaanuaril avati juubelinäitus “Vanapagan/Laps. Tammsaare Eesti Vabariik”, mis kujutab seda, millisena koges Eesti Vabariiki Tammsaare kahe sõja vahelisel ajal.

Fotograaf: A.H.Tammsaare muuseum

Eduard Vilde muuseum

Eduard Vilde muuseum asub samuti Kadriorus, kastellaanimajas, mis koos kahe kõrvalasuva hoonega kuulub Kadrioru lossi ajaloolisse ansamblisse. Vilde koduks olnud majas on säilinud mitmed 19. sajandist pärit siseuksed ja kahhelahjud, samuti väärivad tähelepanu korteri valgustid, ajastutruud tapeedid ja tekstiilid. Kastellaanimaja galeriis avatakse 6. märtsil Juta ja Albert Eskeli mälestusnäitus „Koos läbi muutuva skulptuuri“. Eesti modernistlikku skulptuuriajalukku püsiva jälje jätnud abielupaari looming peegeldab ajastut, teineteist kunstis toetavat mõtlemist ja ka abielu kunstis, mis just nende mõlema loomingulisel kõrgajal tugevalt muutus ja hingas kaasa maailmakunstist siia raudse eesriide taha jõudnud värskendavate vooludega. Näitus jääb Kadriorus avatuks 31. märtsini.

Fotograaf: Gabriela Liivamägi

Soodsalt Tallinn Cardiga

Helios Hall - Monet2Klimt

„Monet2Klimt – Art in Motion“ on uuenduslik multimeedianäitus, kus ärkavad ellu mõnede maailma kuulsaimate kunstnike tööd. Te leiate ennast keskkonnast, milles olete täielikult ümbritsetud animeeritud maalidest. Tallinna vanalinna imeilusas ajaloolises hoones peituvale muinasjutulisele multimeedianäitusele on sissepääs Tallinn Cardiga lausa 40% odavam!

Fotograaf: Helios Hall


Restoran Spot

Restoran Spot on vanalinnas asuv modernsest Euroopa köögist inspireeritud restoran. Menüüs leidub rohkesti hõrgutisi, mis on mõjutatud värsketest ideedest ja hooajalisusest ning pakuvad maitsenüansse nii Eestist kui Skandinaaviast. Vanalinna hõnguga keskaegse hoone sopilised võlvidega siseruumid loovad tõeliselt sumeda atmosfääri. Tallinn Cardiga 10% soodustust!

Fotograaf: Lauri Laan
 

Teile võiks veel meeldida