VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 7..11
HOMME 10..14
ÜLEHOMME 3..7
 

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Tallinn Card: mida külastada oktoobris?

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Tallinn Card  •  12.09.2019

Linna kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart Tallinn Card jagab soovitusi, milliseid kohti oktoobris külastada. Karged sügispäevad sobivad imehästi tubasteks tegevusteks muuseumides ja töötubades. Ja miks mitte lõpetada päeva värvilise Kadrioru pargi veerel, vürtsidest pakatava Mehhiko köögiga? - Kõike seda muidugi rahakotisõbralikult!

Reisinipp koolivaheajaks: kas teadsid, et lisaks tasuta sissepääsule Tallinna põnevaimatesse muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse saab Tallinn Cardiga soodustust ka Helsingi ja Peterburi linnakaartidelt? Loe täpsemalt altpoolt, kuidas lihtsalt kombineerida kahe või kolme Läänemere pärli vaatamisväärsuste kaarte. Näe rohkem, maksa vähem!

Tallinn Card annab tasuta sissepääsu 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, tasuta sõiduõiguse ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Ühe täiskasvanu kaardiga saad tasuta kaasa võtta kuni kaks 7-aastast last. 

Meie soovitused oktoobriks: 

Energia Avastuskeskus

Endises Tallinna elektrijaamas asub Energia Avastuskeskus, mis pakub tegevust kogu perele. Rohkem kui sada käed-külge-eksponaati tutvustavad elektrivoolu ja -seadmeid, heli ja optikat ning palju muud. Lisaks saavad suured ning väikesed äikesehuvilised lähedalt uurida, kuidas välgunooled käituvad. 

19. oktoobril ootab Avastuskeskus kõiki kosmoseteemalisele perepäevale, kus muuhulgas saab tutvuda hiljuti uuenduskuuri läbinud planetaariumiga. Täienenud on ka muuseumi püsiekspositsioon.  

Täispilet 9 eurot, lapsepilet 3-7 eurot / Tallinn Cardiga tasuta. 

Eesti Tervishoiu Muuseum

Tallinna vanalinnas asuvas Eesti Tervishoiu Muuseumis õpid tundma inimkeha ja kõike sellega seonduvat. Lisaks põnevale püsiekspositsioonile avati muuseumis hiljuti ka uus aastanäitus „Mina, superorganism,“ mis räägib bakteritest ja nende imetillukeste organismide rollist meie tervise, eluea ja heaolu kujundamisel.    

Täispilet 8 eurot, lapsepilet 5 eurot / Tallinn Cardiga tasuta. 

Martsipanituba

Peale harivaid muuseumitegevusi kulub kindlasti ära üks magus amps! Eesti vanima kohviku Maiasmokaga ühes hoones paiknev Martsipanituba tutvustab martsipani ajalugu: kuidas sai keskaja apteegiravimist dekoratiivne maius? Näitusel on väljas ligi 200 imekaunist martsipanikujukest, lisaks saab oma silmaga näha ka martsipanimaalimise peent kunsti ning muidugi ka head ja paremat kaasa osta. 

Tallinn Cardiga kaasa tasuta kingitus. 

Cantina Carramba

Et näha linna kaunimat sügise värvidemängu, tasub kindlasti külastada Kadrioru parki. Jahedasse ilma sobib kosutuseks hästi pargi servas asuv hubane Mehhiko restoran Cantina Carramba, mille menüüs on aukohal soojendavad vürtsid, tulised road ja traditsiooniline tex-mex köök.  

Tallinn Cardiga menüü -10%. 

Helsinki Card ja St. Petersburg Card

Miks mitte sügisel lisaks Tallinnale külastada ka naaberlinnu Helsingit ja Peterburi? Sügisene periood, kui kruiisilaevade selleaastased ringsõidud on lõppenud, on parim aeg kolme erinäolise Läänemere pärli muuseumide ja vaatamisväärsustega tutvumiseks. Helsingi asub Tallinnast vaid paaritunnise praamisõidu kaugusel ja Peterburi pääseb lihtsalt bussi või rongiga (tutvu eelnevalt kindlasti ka viisanõuetega). 

Helsinki Cardiga saab külastada muuseume ja vaatamisväärsusi, osaleda Helsinki Panorama Sightseeing ekskursioonil ja soovi korral sõita ka tasuta ühistranspordiga (Helsinki Card City ja Region). 

Helsinki Cardi täishinnad algavad 42 eurost. Tallinn Cardiga saab täiskasvanu kaardilt 5 eurot soodustust. 

Saint Petersburg Card sisaldab tasuta sissepääsu 40 populaarsemasse muuseumisse, tasuta ja soodustusega ekskursioone, eripakkumisi ning soodustusi kohvikutes, restoranides, hotellides ja poodides. 

Saint Petersubrg Cardi täishinnad algavad vastavalt rubla kursile 59,4 eurost. Tallinn Cardiga -10% soodustust (ka siis, kui Tallinn Card on juba kehtetu).

Kõiki Tallinn Cardi pakkumisi näeb meie veebilehelt - proovi kindlasti ka paremas servas asuvat kalkulaatorit, et näha, palju kaardiga reaalselt säästad! Linna muuseumide ja vaatamisväärsuste veelgi mugavamaks külastuseks saad Tallinn Cardi osta meie veebipoest

Teile võiks veel meeldida