Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 19..24
HOMME 17..22
ÜLEHOMME 17..22
 

Fotograaf: Kaupo Kalda

Fotograaf: Tõnu Tunnel, TAB

Fotograaf: Kaupo Kalda

Fotograaf: PÖFF

Suursündmused Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  06.08.2019

Mis toimub Tallinnas? - Tallinna kultuurikalender pakub aasta ringi värvikirevaid üritusi, mille seast leiab nii klassikalise muusika kontserte, mitmeid erinevaid festivale kui ka enneolematuid ekstreemseid etteasteid. 

2019 on pealinnas tõeline piduaasta: tähistame 800 aasta möödumist linna kirjalikust esmamainimisest, Eesti Kunstimuuseum peab 100. sünnipäevapidu, esimesest laulupeost möödub juulis 150 aastat ning tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Tule tähista koos meiega ja võta osa aasta tippsündmustest! 

Valik 2019. aasta tippsündmusi

2020. aasta suursündmused

2021. aasta suursündmused

Kultuurikalender

Nagu tavaks saanud, algab uus aasta Bachi muusikaga. Kevad aga saabub Tallinnasse mitmete muusikafestivalide saatel, nagu näiteks Tallinn Music Week, Eesti muusika päevad ja Jazzkaar. Suvi on aga pigem teemafestivalide päralt, kui külastajaid ootavad nii Tallinna vanalinna päevad, Tallinna keskaja päevad ja Tallinna merepäevad. 

2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Suvi lõpeb aga traditsioonilise Birgitta festivaliga Pirita kloostri varemetes.

Toimub ka mitmeid rahvusvaheliselt tuntud spordiüritusi, kus igaüks saab end proovile panna ja teiste osalejatega mõõtu võtta. Sügisel saab oma vastupidavuse piire katsetada maratonil ja mitmesugustel jooksuüritustel, mis ühtlasi pakuvad võimalust nautida Tallinna vaatamisväärsusi. Talvehooajal on aga tähelepanu keskmes ekstreemsport ja Simple Session.

Sügis on viljakoristusaeg ning siis korraldatakse üle linna mitmesuguseid sügislaatu ja kogukonnaüritusi, näiteks toimub Eesti vabaõhumuuseumis Eesti leiva päev ja Uues Maailmas tänavafestival. Pisut enne aasta lõppu kuulutatakse välja parimad restoranid ja Tallinna restoranide nädal pakub võimalust nautida hooajalisi maitseid. Sügisperioodi oodatuimad kultuuriüritused on kindlasti Eesti suurim käsitöölaat - Mardilaat ning Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).

Rahvusooperis Estonia etendub igal aastal keskmiselt kümme uut lavastust. Ooperimaja kõrval asub Estonia kontserdisaal, kohaliku muusikaelu üks armastatumaid paiku, kus toimuvad kontserdid peaaegu igal õhtul.

Kõige oodatum üritus on aga kahtlemata Tallinna imeline jõuluturg, mis võtab koha sisse munakividega palistatud Raekoja platsil.

Heida pilk Tallinna sündmuste kalendrisse – kindlasti leiad enda jaoks midagi põnevat!

Teile võiks veel meeldida