VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 4..12
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Mis toimub Tallinnas? - Märtsi parimad üritused

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  11.03.2020

Otsid midagi erilist naistepäevaks? Pealinnas heliseb muusika, lavalauad vallutavad järgmise hooaja kuumimad moetrendid ning võistlemas võib näha noori andekaid iluuisutajaid ja maadlejaid. Vaata meie valikut uutest ja huvitavatest näitustest, festivalidest, kontsertidest ja spordiüritustest, mis toimuvad Tallinnas märtsikuus. 


Foto: Tallinn Music Week

Märtsi tippsündmused

Tallinna Restoranide Nädal

11.-17.03.2020

Tallinna Restoranide Nädalal pakuvad linna parimad restoranid erihinna eest mitmekäigulisi lõuna- ja õhtusöögimenüüsid. Suurepärane võimalus tutvuda Eesti parimate kokkade loominguga!

Piletid ja broneerimine ürituse kodulehel

Tallinn Fashion Week

19.-20.03.2020

Tallinna moenädalal esitlevad kohalikud tippdisainerid ja brändid järgmise hooaja kuumimaid trende. Üritus toob kokku moeloojad, rõivatootjad, spetsialistid ja asjaarmastajad. 

Eesti Muusika Päevad

27.03-05.04.2020

Eesti Muusika Päevad keskendub eesti heliloojate loomingule. Kavas on mitmeid esmaesitlusi ja ainulaadseid koostööprojekte. Muusikavalik on lai, kammerlikust mastaapseni, klassikalisest elektrooniliseni. 

Piletid saadaval Piletilevis ja Fientas

ISU Iluuisutamise Juunioride Maailmameistrivõistlused

2.-8.03.2020

Harukordne võimalus näha maailma tulevasi olümpiamedalivõitjaid ja maailmameistreid Tallinnas! Rahvusvaheline suurvõistlus toob kokku sajad noored iluuisutajad rohkem kui 40 erinevast riigist. 

Piletid saadaval Piletilevis

Tallinn Card soovitab: uued näitused

Tallinn Card on linna kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, mis annab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja atraktsiooni, tasuta sõiduõiguse ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Ühe täiskasvanu kaardiga saad tasuta kaasa võtta kuni kaks 7-aastast last. 

Georg Ots, armastan sind

Avatud kuni 3.05.2020

Georg Otsa sünnist möödub tänavu 100 aastat. Laulja puudutas oma andega miljoneid: Eestis teda hinnati, Venemaal ja Soomes lausa jumaldati. Näitus mõtestab läbi Georg Otsa austajate silmade tema muusiku rolli kultuuriloos: mis jääb legendist järele peale tema surma? 

Täispilet 8 €, lapsepilet 6 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Fotograaf: Katre Rohumaa / Eesti Ajaloomuuseum

Anne Veski. Tähelend

Avatud kuni 26.07.2020

Näitus annab ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud staariks ning analüüsib nõukogude muusikatööstuse tagamaid. Väljas on laulja lavakostüümid, mis tegid temast omaaegse moeikooni miljonitele naistele. 

Täispilet 8 €, lapsepilet 6 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Hirmus armas nahkhiir

Avatud alates 13.02.2020

Nahkhiir on valitud Eesti aasta loomaks. Loodusmuuseum kutsub tutvuma salapäraste nahkhiirte igapäevaeluga: jaluta öises metsas, vaata, kuidas loomake sööb, külasta tema mugavat koobast ja proovi rippuda!

Täispilet 7 €, lapsepilet 3 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Tallinn Card soovitab: teatrielamused

Märtsis (27.03) tähistatakse rahvusvahelist teatripäeva. Ka Tallinn Cardi paketist leiate valiku soodustusi teatrites ja lavakunstiteemalistes muuseumides.

Rahvusooper Estonia

Majesteetliku Estonia ooperimaja repertuaaris on nii ooperid, operetid kui ka balletid. Lisaks toimuvad regulaarselt lastele mõeldud eriprogrammid ja maja tutvustavad ekskursioonid (eesti ja inglise keeles, gruppidele võimalusel ka vene, soome ja saksa keeles). Teatripäeva tähistab Estonia maailmaesietendusega: ballet Anna Karenina (koreograaf-lavastaja: Marina Kesler, muusika: Dmitri Šostakovitš).  

Tallinn Cardiga pilet etenduse päeval -15%.

Fotograaf: Kaupo Kalda

Vene Teater

Vene Teater on vaatamisväärsus juba ainuüksi oma sisekujunduse poolest: 1920ndatel esinduskinoks ehitatud hoone uste taga peitub ülilopsakas neorokokoo stiilis interjöör. Tegu on ainsa kutselise venekeelse teatriga Eestis ning repertuaarist leiab nii vene, eesti kui ka rahvusvaheliste autorite loomingut. Etendused on vene keeles, eestikeelse sünkroontõlkega. Visuaallavastus “Vasjake” on arusaadav aga keelest olenemata (etendused 14.03 ja 03.04, soovitatav vanus 16+).

Tallinn Cardiga piletid -20%.

Kellerteater

Kellerteatri kirg on põnevikud, müsteeriumid ja krimilood – kõik, mis paneb südame kiiremini tuksuma ning teravdab aistinguid. Lisaks eestikeelsetele lavastustele leiab repertuaarist ka sõnadeta lugusid, mis on arusaadavad kõigile: kevadel on näiteks programmis romantiline õuduskomöödia “Armunud Alkeemik,” kus kohtuvad teater, maagiline realism ja mustkunsti illusioonid.

Tallinn Cardiga piletid -10%.  

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kutsub avastama eesti ajalugu läbi teatri ja muusika. Vaatamist, lugemist ja mängimist leidub nii lastele kui täiskasvanutele. Tõeline väike salamuuseum!
 
Täispilet 6 €, lapsepilet 3 € / Tallinn Cardiga tasuta. 

NUKU muuseum

NUKU muuseum tutvustab nukuteatri ajalugu, telgitaguseid ning näitab, kuidas ärkavad lugude tegelased laval ellu. 

Täispilet 8 €, lapsepilet 5 € / Tallinn Cardiga tasuta. 

Lisavihje: muuseumi majas tegutseb ka linna suurim lasteteater NUKU, mille repertuaaris leidub palju põnevat igas vanuses teatrisõbrale. 

Kontserdid: naistepäeva eri

8. märtsil täituvad Tallinna tänavad abikaasadele, emadele, sõbrannadele, kolleegidele ja teistele olulistele naistele mõeldud lillebukettidega. Miks mitte tähistada naistepäeva lisaks ka mõne inspireeriva märtsikuise kontserdiga?

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Jaak Joala ja Georg Otsa laulude õhtu

4.-5.03.2020, 19:00

2020 oleksid Jaak Joala ja Georg Ots tähistanud vastavalt oma 70. ja 100. sünnipäeva. Eesti armastatud meeshääled Jassi Zahharov, Marko Matvere, Märt Avandi ja Valter Soosalu esitavad juubilaride tuntumaid lugusid.

Piletid Piletilevist.

Bryan Adams: Shine a light

6.03.2020, 20:30

Tuntud ja armastatud Kanada staar on Tallinnas oma uue turneega. Kavas on nii värsked lood kui igihaljad hitid. Kindlasti parim valik rokihingega romantikutele! 

Piletid Piletilevist

Lisavihje: kas teadsid, et lisaks edukale muusikukarjäärile on Bryan Adams ka andekas fotograaf? Alates 6. märtsist saab Fotografiska Tallinnas vaadata tema suurepärast portreefotonäitust “Exposed,” kus on esil tema hingestatud seeriad tuntud nägudest, haavatud briti sõduritest ja Londoni kodututest. Näitus on avatud kuni 14. juunini.  

Tanel Padar ja Tomi Rahula

8.03.2020, 18:00

Publiku ette jõuab armastatud Eesti superstaari Tanel Padari lugude paremik akustilises võtmes. 

Piletid Piletilevist

Maggie Reilly

08.03.2020, 19:00

Eelmiste kümnendite superstaar, Mike Oldfieldi “hääl” ja edukas sooloartist Maggie Reilly on Tallinnas naistepäeval oma uute laulude ja aegumatute hittidega. 

Piletid Piletilevist

Retro express: Anne Veski

21.03.2020, 21:00

Oma lavakarjääri 40. juubelit tähistav legendaarne Anne Veski esineb Kultuurikatlas oma tantsulisemate hittidega. Jalga aitavad surematute diskohittidega keerutada ka DJd Rauno Märks, Möls ja Tom Lilienthal.

Piletid Piletilevist

Eesti Rahvusmeeskoor. Dirigent Grete Pedersen

28.03.2020, 19:00

Grammyga pärjatud Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) kohalikule publikule tutvustamist ei vaja. Seekord on võimsate meeshäälte tõlgenduses ja Norra tippdirigendi juhtimisel kavas Schuberti, Griegi, Milhaud’, Poulenci, Johanssoni, Åhleni ja Lidholm looming. 

Piletid Piletilevist

Lords of the Sound: Music is coming

29.03.2020, 19:00

Lords of the Sound kombineerib klassikalist muusikat, tuntud fantaasiafilmide, -telesarjade ja arvutimängude heli ning erinevaid visuaalseid lahendusi. Unikaalne show äratab ellu müüdid ja unustatud maailmade kangelased. 

Piletid Piletilevist

Tallinn Cardi soovitus: kui otsid lisaks kultuurielamusele ka unikaalset kingitust, siis piilu kindlasti Eesti käsitöö poodi Rewill (Tallinn Cardiga ostult -20% ja tasuta üllatus) ja kohaliku disaini saatkonda Tallinn Design House’i (Tallinn Cardiga ostult -10%). 

Spordiüritused

Tallinn Open 2020  - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus

27.-29.03.2020

Tallinn Open 2020 – Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus on Euroopa suurim noorte maadlusturniir, mis toob kokku tuhandeid noori sportlasi üle maailma. Tule ja ela kaasa noortele talentidele!

Teletorni trepijooks

29.03.2020, 10:00-14:00

Tallinna teletorni ja WFGT (The World Federation of Great Towers ehk maailma kõrgete tornide föderatsioon) ühine rahvusvaheline trepijooksusari. Distants on 210 meetrit (689 ft), mille käigus tuleb läbida 917 trepiastet. 

Registreerimine: osport.ee


Fotograaf: Marko Leppik

Korvpall: VTB ühisliiga mängud

BC Kalev/Cramo vs PBC Lokomotiv-Kuban: 12.03.2020, 19:00
BC Kalev/Cramo vs BC Parma: 22.03.2020, 17:00
BC Kalev/Cramo vs BC Nizhny Novgorod: 29.03.2020, 17:00

Tule ela kaasa Eesti korvpalli tippudele VTB ühisliiga mängudel! Spordielamus garanteeritud!

Piletid Piletilevist

Jalgpall: Eesti vs Uus-Kaledoonia

26.03.2020, 19:00

Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub eksootilise vastase Uus-Kaledooniaga. Tegu on Aleksandr Dmitrijev lahkumismänguga. 

Piletid Piletilevist

Uus ja huvitav: Aasia eriüritused

Aasia etenduskunstide festival 1000 kurge

5.-17.03.2020

Festivali keskmes on kaasaegne tekstita teater, võtmesõnadeks liikumine, tunnetus ja muusika. Kesklinna lavadel näeb muuhulgas avangard tantsu, rocki ja ooperit erinevatest Aasia riikidest.

Piletid Piletilevist

Jaapani ja Aasia riikide elustiilifestival J-Zone² / 14. Jaff

28.-29.03.2020

Elustiilifestivali programm on tõeliselt värvikirev: toiduala, animatsiooni- ja dokumentaalfilmid, karaoke, Baltimaade parima cosplayeri valimine, K-popi tantsuvõistlus ja palju muud. 

Piletid Piletilevist.


Foto: Kultuurikatel / Rene Altrov

Tallinna kultuurikalender

Teile võiks veel meeldida