VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -4..1
HOMME -4..1
ÜLEHOMME -2..2
 

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Mis toimub Tallinnas? - Märtsi parimad üritused

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  25.02.2020

Otsid midagi erilist naistepäevaks? Pealinnas heliseb muusika, lavalauad vallutavad järgmise hooaja kuumimad moetrendid ning võistlemas võib näha noori andekaid iluuisutajaid ja maadlejaid. Vaata meie valikut uutest ja huvitavatest näitustest, festivalidest, kontsertidest ja spordiüritustest, mis toimuvad Tallinnas märtsikuus. 

Foto: Tallinn Music Week

Märtsi tippsündmused

Tallinna Restoranide Nädal

11.-17.03.2020

Tallinna Restoranide Nädalal pakuvad linna parimad restoranid erihinna eest mitmekäigulisi lõuna- ja õhtusöögimenüüsid. Suurepärane võimalus tutvuda Eesti parimate kokkade loominguga!

Piletid ja broneerimine ürituse kodulehel

Tallinn Fashion Week

19.-20.03.2020

Tallinna moenädalal esitlevad kohalikud tippdisainerid ja brändid järgmise hooaja kuumimaid trende. Üritus toob kokku moeloojad, rõivatootjad, spetsialistid ja asjaarmastajad. 

Tallinn Music Week

25.-29.03.2020

Tallinn Music Weeki programmis on ligi 200 esinejat üle kogu maailma, kõige huvitavamatest eksperimentaalartistidest popmuusikuteni. Lisaks toimuvad konverents, arutlused ja palju muud. Silma tasub kindlasti peal hoida ka linnaruumi programmil, mis toob tänavale ja avalikesse kohtadesse kontserdid, kunsti- ja disainiüritused. 

Piletid saadaval festivali kodulehel ja Piletilevis

Eesti Muusika Päevad

27.03-05.04.2020

Eesti Muusika Päevad keskendub eesti heliloojate loomingule. Kavas on mitmeid esmaesitlusi ja ainulaadseid koostööprojekte. Muusikavalik on lai, kammerlikust mastaapseni, klassikalisest elektrooniliseni. 

Piletid saadaval Piletilevis ja Fientas

ISU Iluuisutamise Juunioride Maailmameistrivõistlused

2.-8.03.2020

Harukordne võimalus näha maailma tulevasi olümpiamedalivõitjaid ja maailmameistreid Tallinnas! Rahvusvaheline suurvõistlus toob kokku sajad noored iluuisutajad rohkem kui 40 erinevast riigist. 

Piletid saadaval Piletilevis

Tallinn Card soovitab: uued näitused

Tallinn Card on linna kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, mis annab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja atraktsiooni, tasuta sõiduõiguse ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Ühe täiskasvanu kaardiga saad tasuta kaasa võtta kuni kaks 7-aastast last. 

Georg Ots, armastan sind

Avatud kuni 3.05.2020

Georg Otsa sünnist möödub tänavu 100 aastat. Laulja puudutas oma andega miljoneid: Eestis teda hinnati, Venemaal ja Soomes lausa jumaldati. Näitus mõtestab läbi Georg Otsa austajate silmade tema muusiku rolli kultuuriloos: mis jääb legendist järele peale tema surma? 

Täispilet 8 €, lapsepilet 6 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Fotograaf: Katre Rohumaa / Eesti Ajaloomuuseum

Anne Veski. Tähelend

Avatud kuni 26.07.2020

Näitus annab ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud staariks ning analüüsib nõukogude muusikatööstuse tagamaid. Väljas on laulja lavakostüümid, mis tegid temast omaaegse moeikooni miljonitele naistele. 

Täispilet 8 €, lapsepilet 6 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Hirmus armas nahkhiir

Avatud alates 13.02.2020

Nahkhiir on valitud Eesti aasta loomaks. Loodusmuuseum kutsub tutvuma salapäraste nahkhiirte igapäevaeluga: jaluta öises metsas, vaata, kuidas loomake sööb, külasta tema mugavat koobast ja proovi rippuda!

Täispilet 7 €, lapsepilet 3 € / Tallinn Cardiga tasuta.

Tallinn Card soovitab: teatrielamused

Märtsis (27.03) tähistatakse rahvusvahelist teatripäeva. Ka Tallinn Cardi paketist leiate valiku soodustusi teatrites ja lavakunstiteemalistes muuseumides.

Rahvusooper Estonia

Majesteetliku Estonia ooperimaja repertuaaris on nii ooperid, operetid kui ka balletid. Lisaks toimuvad regulaarselt lastele mõeldud eriprogrammid ja maja tutvustavad ekskursioonid (eesti ja inglise keeles, gruppidele võimalusel ka vene, soome ja saksa keeles). Teatripäeva tähistab Estonia maailmaesietendusega: ballet Anna Karenina (koreograaf-lavastaja: Marina Kesler, muusika: Dmitri Šostakovitš).  

Tallinn Cardiga pilet etenduse päeval -15%.

Fotograaf: Kaupo Kalda

Vene Teater

Vene Teater on vaatamisväärsus juba ainuüksi oma sisekujunduse poolest: 1920ndatel esinduskinoks ehitatud hoone uste taga peitub ülilopsakas neorokokoo stiilis interjöör. Tegu on ainsa kutselise venekeelse teatriga Eestis ning repertuaarist leiab nii vene, eesti kui ka rahvusvaheliste autorite loomingut. Etendused on vene keeles, eestikeelse sünkroontõlkega. Visuaallavastus “Vasjake” on arusaadav aga keelest olenemata (etendused 14.03 ja 03.04, soovitatav vanus 16+).

Tallinn Cardiga piletid -20%.

Kellerteater

Kellerteatri kirg on põnevikud, müsteeriumid ja krimilood – kõik, mis paneb südame kiiremini tuksuma ning teravdab aistinguid. Lisaks eestikeelsetele lavastustele leiab repertuaarist ka sõnadeta lugusid, mis on arusaadavad kõigile: kevadel on näiteks programmis romantiline õuduskomöödia “Armunud Alkeemik,” kus kohtuvad teater, maagiline realism ja mustkunsti illusioonid.

Tallinn Cardiga piletid -10%.  

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kutsub avastama eesti ajalugu läbi teatri ja muusika. Vaatamist, lugemist ja mängimist leidub nii lastele kui täiskasvanutele. Tõeline väike salamuuseum!
 
Täispilet 6 €, lapsepilet 3 € / Tallinn Cardiga tasuta. 

NUKU muuseum

NUKU muuseum tutvustab nukuteatri ajalugu, telgitaguseid ning näitab, kuidas ärkavad lugude tegelased laval ellu. 

Täispilet 8 €, lapsepilet 5 € / Tallinn Cardiga tasuta. 

Lisavihje: muuseumi majas tegutseb ka linna suurim lasteteater NUKU, mille repertuaaris leidub palju põnevat igas vanuses teatrisõbrale. 

Kontserdid: naistepäeva eri

8. märtsil täituvad Tallinna tänavad abikaasadele, emadele, sõbrannadele, kolleegidele ja teistele olulistele naistele mõeldud lillebukettidega. Miks mitte tähistada naistepäeva lisaks ka mõne inspireeriva märtsikuise kontserdiga?

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Jaak Joala ja Georg Otsa laulude õhtu

4.-5.03.2020, 19:00

2020 oleksid Jaak Joala ja Georg Ots tähistanud vastavalt oma 70. ja 100. sünnipäeva. Eesti armastatud meeshääled Jassi Zahharov, Marko Matvere, Märt Avandi ja Valter Soosalu juubilaride tuntumaid lugusid.

Piletid Piletilevist.

Bryan Adams: Shine a light

6.03.2020, 20:30

Tuntud ja armastatud kanada staar on Tallinnas oma uue turneega. Kavas on nii värsked lood kui igihaljad hitid. Kindlasti parim valik rokihingega romantikutele! 

Piletid Piletilevist

Lisavihje: kas teadsid, et lisaks edukale muusikukarjäärile on Bryan Adams ka andekas fotograaf? Alates 6. märtsist saab Fotografiska Tallinnas vaadata tema suurepärast portreefotonäitust “Exposed,” kus on esil tema hingestatud seeriad tuntud nägudest, haavatud briti sõduritest ja Londoni kodututest. Näitus on avatud kuni 14. juunini.  

Tanel Padar ja Tomi Rahula

8.03.2020, 18:00

Publiku ette jõuab armastatud Eesti superstaari Tanel Padari lugude paremik akustilises võtmes. 

Piletid Piletilevist

Maggie Reilly

08.03.2020, 19:00

Eelmiste kümnendite superstaar, Mike Oldfieldi “hääl” ja edukas sooloartist Maggie Reilly on Tallinnas naistepäeval oma uute laulude ja aegumatute hittidega. 

Piletid Piletilevist

Retro express: Anne Veski

21.03.2020, 21:00

Oma lavakarjääri 40. juubelit tähistav legendaarne Anne Veski esineb Kultuurikatlas oma tantsulisemate hittidega. Jalga aitavad surematute diskohittidega keerutada ka DJd Rauno Märks, Möls ja Tom Lilienthal.

Piletid Piletilevist

Eesti Rahvusmeeskoor. Dirigent Grete Pedersen

28.03.2020, 19:00

Grammyga pärjatud Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) kohalikule publikule tutvustamist ei vaja. Seekord on võimsate meeshäälte tõlgenduses ja Norra tippdirigendi juhtimisel kavas Schuberti, Griegi, Milhaud’, Poulenci, Johanssoni, Åhleni ja Lidholm looming. 

Piletid Piletilevist

Lords of the Sound: Music is coming

29.03.2020, 19:00

Lords of the Sound kombineerib klassikalist muusikat, tuntud fantaasiafilmide, -telesarjade ja arvutimängude heli ning erinevaid visuaalseid lahendusi. Unikaalne show äratab ellu müüdid ja unustatud maailmade kangelased. 

Piletid Piletilevist

Tallinn Cardi soovitus: kui otsid lisaks kultuurielamusele ka unikaalset kingitust, siis piilu kindlasti Eesti käsitöö poodi Rewill (Tallinn Cardiga ostult -20% ja tasuta üllatus) ja kohaliku disaini saatkonda Tallinn Design House’i (Tallinn Cardiga ostult -10%). 

Spordiüritused

Tallinn Open 2020  - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus

27.-29.03.2020

Tallinn Open 2020 – Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus on Euroopa suurim noorte maadlusturniir, mis toob kokku tuhandeid noori sportlasi üle maailma. Tule ela kaasa noortele talentidele!

Teletorni trepijooks

29.03.2020, 10:00-14:00

Tallinna teletorni ja WFGT (The World Federation of Great Towers ehk maailma kõrgete tornide föderatsioon) ühine rahvusvaheline trepijooksusari. Distants on 210 meetrit (689 ft), mille käigus tuleb läbida 917 trepiastet. 

Registreerimine: osport.ee


Fotograaf: Marko Leppik

Korvpall: VTB ühisliiga mängud

BC Kalev/Cramo vs PBC Lokomotiv-Kuban: 12.03.2020, 19:00
BC Kalev/Cramo vs BC Parma: 22.03.2020, 17:00
BC Kalev/Cramo vs BC Nizhny Novgorod: 29.03.2020, 17:00

Tule ela kaasa Eesti korvpalli tippudele VTB ühisliiga mängudel! Spordielamus garanteeritud!

Piletid Piletilevist

Jalgpall: Eesti vs Uus-Kaledoonia

26.03.2020, 19:00

Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub eksootilise vastasega: Uus-Kaledoonia. Tegu on Aleksandr Dmitrijev lahkumismänguga. 

Piletid Piletilevist

Uus ja huvitav: Aasia eriüritused

Aasia etenduskunstide festival 1000 kurge

5.-17.03.2020

Festivali keskmes on kaasaegne tekstita teater, võtmesõnadeks liikumine, tunnetus ja muusika. Kesklinna lavadel näeb muuhulgas avangard tantsu, rocki ja ooperit erinevatest Aasia riikidest.

Piletid Piletilevist

Jaapani ja Aasia riikide elustiilifestival J-Zone² / 14. Jaff

28.-29.03.2020

Elustiilifestivali programm on tõeliselt värvikirev: toiduala, animatsiooni- ja dokumentaalfilmid, karaoke, Baltimaade parima cosplayeri valimine, K-popi tantsuvõistlus ja palju muud. 

Piletid Piletilevist.


Foto: Kultuurikatel / Rene Altrov

Tallinna kultuurikalender

Highlight events in March

Tallinn Restaurant Week

11.-17.03.2020

During Tallinn Restaurant Week, the best restaurants in the city offer multi-course lunch and dinner for a special price - an excellent opportunity to discover the creations of some of the best chefs in Estonia!

Tickets and booking are available on the event's website.

Tallinn Fashion Week

19.-20.03.2020

During Tallinn Fashion Week, local top designers and brands showcase the hottest trends of the next season. The event brings together fashion designers, clothing manufacturers, professionals, and aficionados.

Tallinn Music Week

25.-29.03.2020

Tallinn Music Week brings together nearly 200 performers from all over the world, from the most interesting experimental artists to pop musicians. The programme also includes a conference, discussions, and much more. Make sure to keep an eye on the City Stage programme, which features concerts, art and design events in public spaces. 

Tickets are available on the festival's homepage and at Piletilevi

Estonian Music Days

27.03-05.04.2020

The Estonian Music Days focus on the works of Estonian composers. The programme includes several premiers and unique collaborative projects, from chamber and classical music to electronic experimentations.

Tickets are available at Piletilevi and Fienta

ISU World Junior Figure Skating Championships

2.-8.03.2020

A unique opportunity to see the future Olympic medal winners and world champions in Tallinn! The international championship brings together hundreds of young figure skaters from more than 40 different countries.

Tickets are available at Piletilevi

Tallinn Card recommends: new exhibitions

Tallinn Card is a smart all-in-one sightseeing pass that includes free entry to more than 40 of the city's best museums and attractions, access to public transportation, discounts on tours, at entertainment venues, in restaurants and shops. With one adult card, you can take two children under 7 with you for free.

I love you, Georg Ots!

Open until 3.05.2020

This year marks the 100th anniversary of the birth of Georg Ots. The singer's talent touched the souls of millions: in Estonia, he was adored, but in the Soviet Union and Finland, he was worshipped. Through the eyes of Georg Ots' admirers, the exhibition explores his role in cultural history. What remains of a legend after his death?

Adult ticket €8, child ticket €6 / Free entry with Tallinn Card.

Photo: Katre Rohumaa / Estonian History Museum

Anne Veski. A pop icon

Open until 26.07.2020

The exhibition gives an overview of Anne Veski's road to stardom and analyses the Soviet music industry. The display features the singer's stage costumes that made Anne Veski a fashion icon of her time for millions of women.

Adult ticket €8, child ticket €6 / Free entry with Tallinn Card.

The terribly cute bat

Open from 13.02.2020

The bat is the animal of the year of Estonia. The Museum of Natural History invites you to explore the everyday life of mysterious bats: stroll through the night forest, watch the animal eat, visit its comfortable cave, and try hanging upside down!

Adult ticket €7, child ticket €3 / Free entry with Tallinn Card.

Time flies over harbours

Open from 7 March 2020

The exhibition takes you on an audio-visual flight over Estonian harbours to tell the story of their past and present.

Adult ticket €15, child ticket €8 / Free entry with Tallinn Card.

Tallinn Card recommends: theatre experiences

The World Theatre Day is celebrated on 27 March. Why not mark the occasion with a visit to the theatre? Quite conveniently, the Tallinn Card package includes a range of discounts in theatres and thematic museums. 

Estonian National Opera

The repertoire of the majestic Estonian National Opera includes operas, operettas, and ballets. In addition, there are special programmes for children and guided tours (in Estonian and English; for groups also in Russian, Finnish, and German). The Estonian National Opera will celebrate the World Theatre Day with the world premiere of the ballet Anna Karenina (choreographer-director Marina Kesler, music by Dmitry Shostakovich).

15% discount on same-day tickets with Tallinn Card.

Photo: Kaupo Kalda

Russian Theatre of Estonia

The Russian Theatre of Estonia is an attraction in itself: the Neo-Rococo building was built in the 1920s as a cinema. It is the only professional Russian-language theatre in Estonia and its repertoire includes works by Russian, Estonian, and international authors. The pieces are in Russian, with simultaneous translation into Estonian. The visual production Vasjake is understandable to anyone regardless of the language (performances on 14 March and 3 April, age 16+).

20% discount with Tallinn Card.

Kellerteater, Old Town Mystery Theatre

Kellerteater focuses on thrillers, mysteries, and crime stories – everything that makes your heart beat faster and sharpens your senses. In addition to Estonian-language productions, the repertoire also includes wordless stories that are understandable to everyone: in spring, for example, go see the romantic horror comedy Alchemist in Love, which combines theatre, magical realism, and the illusions of magic.

10% discount with Tallinn Card.

Estonian Theatre and Music Museum

The Estonian Theatre and Music Museum invites guests to discover the Estonian history through theatre and music. Explore, read, and play - the museum is a little secret treasure hidden within the medieval walls of Tallinn.

Adult ticket €6, child ticket €3 / Free entry with Tallinn Card.

NUKU Museum of Puppet Arts

The NUKU Museum of Puppet Arts introduces the history of puppet theatre and takes you behind the scenes to see how the marionettes come alive on the stage. 

Adult ticket €8, child ticket €5 / Free entry with a Tallinn Card.

Tip: the museum building houses the largest children’s theatre in the city, NUKU. Its repertoire offers something for theatre lovers of all ages.

Concerts: Women's Day special

On 8 March, the streets of Tallinn fill with flower bouquets for spouses, mothers, girlfriends, colleagues, and other important women. Why not also celebrate Women's Day with an inspiring concert (and maybe a nice dinner afterwards)?

 Photo: Maret Põldveer-Turay

An evening of songs by Jaak Joala and Georg Ots

4.-5.03.2020, 19:00

In 2020, stage legends Jaak Joala and Georg Ots would have celebrated their 70th and 100th birthday, respectively. Estonia’s beloved singers Jassi Zahharov, Marko Matvere, Märt Avandi, and Valter Soosalu will perform their best-known songs.

Tickets are available at Piletilevi.

Bryan Adams: Shine a light

6.03.2020, 20:30

The well-known and beloved Canadian star will come to Tallinn with his new tour. The show includes both fresh songs as well as his best-known hits. This concert is definitely the best choice for rock-loving romantics!

Tickets are available at Piletilevi

Extra tip: Did you know that Bryan Adams is not only a successful musician but also a talented photographer? From 6 March, Fotografiska Tallinn will display his soulful series of famous faces, wounded British soldiers, and the London homeless. The exhibition "Exposed" is open until 14 June.

Tanel Padar and Tomi Rahula

8.03.2020, 18:00

The acoustic concert will include the best hits of Estonian superstar Tanel Padar, accompanied by musician Tomi Rahula. 

Tickets are available at Piletilevi

Maggie Reilly

08.03.2020, 19:00

The 80s and 90s superstar, the ‘voice’ of Mike Oldfield, Maggie Reilly will perform her new songs and timeless hits in Tallinn on Women’s Day.

Tickets are available at Piletilevi

Retro express: Anne Veski

21.03.2020, 21:00

To celebrate the 40th anniversary of her stage career, the legendary Anne Veski will perform her best dance hits at the Creative Hub. 

Tickets are available at Piletilevi

Estonian National Male Choir. Conductor Grete Pedersen

28.03.2020, 19:00

The Grammy-winning Estonian National Male Choir (RAM) interprets works by Schubert, Grieg, Milhaud, Poulenc, Johansson, Åhlen, and Lidholm. The powerful male voices are directed by Grete Pedersen, an internationally acclaimed Norwegian conductor.

Tickets are available at Piletilevi

Lords of the Sound: Music is coming

29.03.2020, 19:00

Lords of the Sound combines music from well-known fantasy films, TV shows, and computer games with visual effects. The unique show brings to life myths and heroes of forgotten worlds.

Tickets are available at Piletilevi

Tallinn Card tip: if you are looking to complement a cultural experience with a unique gift, visit the Estonian handicraft store Rewill (20% off on purchases and a free surprise with a Tallinn Card) and the local design embassy Tallinn Design House (10% off on purchases with a Tallinn Card).

Sports event

Tallinn Open 2020 – Kristjan Palusalu Memorial Youth Wrestling Tournament

27.-29.03.2020

Tallinn Open 2020 – Kristjan Palusalu Memorial Youth Wrestling Tournament is the largest youth wrestling tournament in Europe, bringing together thousands of young athletes worldwide. Come and see the young talents!

TV Tower Stair Run

29.03.2020, 10:00-14:00

A joint international stair run series of Tallinn TV Tower and WFGT (World Federation of Great Towers). The distance is 210 meters (689 ft), with 917 steps to climb.

Registration: osport.ee


Fotograaf: Marko Leppik

Basketball: VTB United League games

BC Kalev/Cramo vs PBC Lokomotiv-Kuban: 12.03.2020, 19:00
BC Kalev/Cramo vs BC Parma: 22.03.2020, 17:00
BC Kalev/Cramo vs BC Nizhny Novgorod: 29.03.2020, 17:00

Come and see the best Estonian basketball players at the VTB United League games.  

Tickets are available at Piletilevi

Football: Estonia vs New Caledonia

26.03.2020, 19:00

The Estonian men’s football team will meet an exotic opponent: New Caledonia. This will be the last match of Aleksandr Dmitrijev.

Tickets are available at Piletilevi

New and exciting: Asian special events

1000 Cranes - festival of Asian wordless theatre

5.-17.03.2020

The festival focuses on contemporary theatre without text with a focus on movement, cognition, and music. Avant-garde dance, rock, and opera performances from various Asian countries are on the programme. 

Tickets are available at Piletilevi

Japanese and Asian Lifestyle Festival J-Zone² / 14th Jaff

28.-29.03.2020

The programme of the Asian lifestyle festival is really colourful, featuring food, animation and documentary films, karaoke, choosing the best cosplayer in the Baltics, a K-pop dance competition, and much more.

Tickets are available at Piletilevi.


 Photo: Kultuurikatel / Rene Altrov

Teile võiks veel meeldida