VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -7..-1
HOMME -6..0
ÜLEHOMME -7..-1
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Fotograaf: Mextonia Festival

Kuuskümmend graffitikunstnikku jutustavad Eesti lugu maailmale

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  16.06.2017

Mextonia on “Transgraffiti” seinamaalingute festival, mis otsib teed Eesti kultuuri sügavate juurte juurde, tehes seda seinamaalingute vormis linna avalikel pindadel. Festival on mehhiklaste kingitus eestlastele Eesti 100. aasta juubeli puhul.

Festivali korraldajad on organisatsioon Nueve Arte Urbano Mehhikost ja Todoesuno Eesti ning see sünnib koostöös Eesti Vabariik 100 korralduskomiteega. Festivalil osaleb 36 “Transgraffiti” kunstnikku Eestist, 16 Mehhikost ja 8 ülejäänud maailmast ning 15 “mextonia” korraldustiimi liiget. Tegevused algavad 13. juunil ning lõppevad jaanipäeva pidustusega 23. juunil. Seinamaalinguid luuakse enam kui 25 erinevas asukohas üle Tallinna ja need hõlvavad üle viie tuhande ruutmeetri seinapinda, mille tarbeks on ka värvid kohale toodud  Mehhikost.

Selleks, et nähtavaks teha eesti põliskultuuri võtmeikoonid ning toetada “kultuuride vabadust”, koondab festival kuuskümmend “Transgraffiti” kunstnikku: sealhulgas mehhiklased Sermob, Sens ja Renata; eestlane Silver “SBoy” Seeblum (kelle esimene mextonia maaling on juba näha ERRi fassaadil); hispaanlased Boa Mistura; uusmeremaallane Aaron Glasson organisatsioonist PangeaSeed Sea Walls, kes oma seinal kujutab Kihnu kultuuri ja Kihnu naisi. “Mextonia on võimalus tutvustada meie rahva, kelle juured ulatuvad kaugemale kui tuhat aastat, identiteeti”, räägib Sigre Tompel, kes on siinne Mextonia festivali korraldaja.

Tähistades Eesti Vabariigi saja aasta juubelit ning tuues esiplaanile eestlaste kultuuri juured, loob Mextonia ühenduslüli Mehhiko ja Eesti vahel, aidates nii kaasa noorte kunstnike arengule. Viidates Édgar Sánchez’ile, kes on Mehhiko-poolne Mextonia festivali korraldaja: “Peale sadade seinamaalingute loomist oma kodumaal, et meile meelde tuletada oma kultuurijuurtes peituvat väge, ühendame nüüd jõud eestimaalastega, et tähistada Eesti juubelit ning paluda kogu maailmal austada põliskultuure.”

Mextonia Festival, 14.-22. juuni
Mextonia festivali- ja meediakeskus: 14.-22. juuni, iga päev 8:00-12:00, EKKM Kohvik, Põhja pst. 35, Tallinn 
Seinamaalingute teostus: 14.-21. juuni, Tallinn

AVALIKUD SÜNDMUSED:
Mextonia paneeldiskussioon: 16. juuni, 15:00-17:00 Kultuurikatel, Põhja pst. 27a, Tallinn
Perepäev: 20.-21. juuni, 21. juuni algusega 12:00/13.30/15:00, 22. juuni algusega 12:00/13:30, ühiskondlik maalingu teostus koos lastega, Teletorn, Tallinn
Mextonia Art Bazaar: 21. juuni, 15:00-19:00, Linnahall, Mere pst. 20b, Tallinn
Mextonia seinamaalingute tuur: 22. juuni, Tallinn by Pseudo Tours (piletitega)
Kunstnikega kohtumine vabas vormis: 22. juuni, 22:00-23:00 Suhkrumoll Baar, Vene 37, Tallinn
Kontakt: events@todoesuno.ee

Teile võiks veel meeldida