VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 2..5
HOMME 2..6
ÜLEHOMME 2..6
 

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Mihkel Maripuu

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Tallinn on lemmikloomasõbralik linn

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Krista Laanet  •  03.08.2017

Tallinn on koerasõbralik linn, kus paljudel inimestel on rohkem kui üks koer.

Linnatänavail võib sageli kohata nii suuri tõukoeri kui ka segaverelisi hiiglasi ehkki järjest enam on linlased hakanud eelistama väikesekasvulisi koeri.

Samavõrra kui lemmikud on teretulnud Tallinna kohvikutesse ja avalikesse kohtadesse, on Tallinnas palju hotelle ja SPAsid, kus koerad on oodatud. Tuba broneerides tuleb veenduda, et huvipakkuv hotell on koerasõbralik. Ruumides, kuhu koerad on oodatud, ei ole põrandal vaipkatet ja ruumis viibides ei tohiks koerad haukuda ega muul moel hotellikülastajaid häirida. 

Koeraga jalutama minnes peab olema koer rihmas. Iga hotell oskab soovitada lähedal asuvat haljasala. Alati peaks kaasas olema kotike, kuhu saab pakkida koera väljaheite, mille saab visata spetsiaalse märgistusega prügikasti või tavalisse prügikasti. Parkides, kuhu koerad ei ole oodatud, on sissekäikude juurde vastavad märgistused.

Pane tähele vastutulevate koerte jalutusrihmasid. Kui seal lehvib kollane lipsuke, ei ole see koer suhtlusvalmis ja ei maksa temaga kontakti otsida. Tallinna linnaosades on koertele ehitatud jalutusväljakud, kus koertel on lubatud vabalt joosta. Reeglina tuleb seal jälgida teiste koerte käitumist, et koertel  ei tekiks omavahelisi konflikte. Iga koeraomanik peab seal ära koristama oma koera väljaheited ning vastutab oma koera tegemiste eest. Parimad koerte jalutusalad Tallinnas

Koos koeraga liikudes saab sisse astuda paljudesse toitlustusasutustesse. Kõige populaarsem on Tallinna kesklinnas Solaris keskuses asuv kohvik Komeet, kuhu pääsevad igas suuruses kombekad koerad. Koeraga kohvikusse ja restorani minnes peab koer suutma rahulikult põrandal istuda või väiksemakasvulised koerad koerakotis püsida.

Teenindajad pakuvad koerale enamasti juua, mis asetatakse põrandale. Eestis ei ole kombeks koerale avalikus söögikohas toitu pakkuda. Samuti ei ole kombeks lubada koeral toidunõusid nuuskida või teisi külastajaid tülitada. Üldjuhul on nii söögikohtade personal kui ka teised külastajad koerte suhtes sõbralikud ja heatahtlikud.

Kui väikesekasvulised koerad, kes mahuvad kotis kaasa tulema, on igas ostukeskuses ja kaupluses enamasti teretulnud, siis suuremate koertega ei pääse linna ostukeskustest mujale kui ainult Solaris keskuse kauplustesse. Toidupoodide uksed jäävad aga põrandal kõndivatele koertele suletuks. Neisse võivad pääseda koos omanikuga vaid kotis või süles olevad koerad. Koertesõbralikud avalikud kohad Tallinnas

Koeraga koos bussi, trammi või trolli sisenemisel peab koeral olema suukorv, vaid kotis või puuris sõitvatel koertele ei ole see nõutud. Takso tellimisel tuleb dispetšerilt enne takso tellimist üle küsida, kas taksojuht on nõus koera sõidutama. Kui luba on saadud, peab omanik istmele asetama katte, kuhu koer tohib istuda.

Suvisel ajal saab koeraga ka ujuma minna, jälgi seal, et koer ei jooks merevett ja pese koer pärast meres suplemist puhta veega üle. Reeglina ei tohi koeri ujutada avalikes randades, kuid osades randades on see lubatud. Kui koeraga on rannaalale keelatud minna, on randa siseneva tee juurde paigutatud sellekohane märk.

Oma koera koolitada ja temaga mõnda spordiala harrastada on moekas. Nii saab meil õppida kutsikakoolis, sõnakuulelikkust treenida, näitusekoolitusel õppida, trikiõppel osaleda või agilityt harrastada. Pikemalt Tallinnas viibides on võimalus minna Mustamäel asuvasse Koeraspordiklubi Koerus.

Kui koera tervislik seisund teeb muret, aitab Mustamäel asuv loomakliinik, mis on avatud ööpäevaringselt.

Kui sinule kuuluv koer mingil asjaolul kaob, tuleks esimese asjana helistada loomade hoiupaiga  numbril 6314747 ja teatada enda nimi, koht, kus koer kadus, koera tõug, värvus, kasv, iseloom ning anda enda kontaktandmed.

Teile võiks veel meeldida