VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
 
Lemmikud
Oled vaadanud juba kolme vaatamisväärsust.
Vali mõned veel ja näed, kui palju sa Tallinn Cardiga säästad.
Vali ja arvuta
TallinnCard
Tere tulemast tutvuma VisitTallinn.ee beetaversiooniga.
Oleme jõudnud platvormi testimise lõppfaasi.

Teie tagasiside kasutatavuse kohta on meile väga oluline, et saaksime seda veebilehte paremaks muuta.
Loodame, et teil on veebilehega VisitTallinn.ee meeldiv kogemus ja ootame teid kindlasti Tallinna külastama!

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond
Kirjuta oma tagasiside
Kontakt

TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!

NEW YORK
Clock
 
 
 
LONDON
Clock
 
 
 
TALLINN
Clock
 
 
 
MOSKVA
Clock
 
 
 
TOKYO
Clock
 
 
 
TÄNA
16..20
HOMME
16..20
ÜLEHOMME
15..19
Fotograaf: Kristina Õun

Lastesõbralikud restoranid

Lisa lemmikute hulka

Lastega restoranis käimine on Eestis suhteliselt uus nähtus ja traditsioonid alles kujunemisjärgus.

Lastetoolid on olemas enamikus söögikohtades, mängunurki leiab pigem äärelinnarestoranidest, südalinnas täidavad ooteaega joonistusvihikuid-pliiatsid. Poolikute portsjonite pakkumine pole levinud, küll aga ollakse valmis üht portsjoni kaheks jagama. Mõnes kohas on olemas spetsiaalsed lastemenüüd, enamasti leebemaitseliste kana-, hakkliha- ja pastaroogadega. Kui lastemenüü puudub, ollakse enamasti valmis põhimenüü roogasid lastele meelepäraseks kombineerima. Kuna lastega restoranis käimise traditsioon on lühike, tuleb valmis olla selleks, et mitte kõik teenindajad ei oska lastega suhelda, samuti võib tipphooajal ooteaeg laste kannatuse proovile panna.

Südalinn

Eestimaisele toorainele pühendunud restoranis Leib Resto & Aed lastenurk puudub, kuid teenindajad jagavad lahkesti värvipilte ja pliiatseid ning soojal ajal saab mängida liivakastis. Suvel on nende aed on üks vanalinna kauneimaid. Südalinnas, kuid ometi keset loodust, Hirvepargi väravas asuv väike pererestoran Gusto võimaldab soojal ajal kasvõi murul einet võtta ja restorani ees on laste jaoks suur mänguväljak. Korsaar, ühtaegu mereröövli-teemapark ja heal tasemel restoran, on ainulaadne võlumaailma täis kalu, grotte ja aardekirste, ainult kahjuks pole nooremad kui 12-aastased seal teretulnud. Buffet-restorani Lido väärtuseks on toidu kättesaamise kiirus ja lai valik.

Kesklinna restoranid
Vaata kõiki
Näita vähem

Kadriorg

Väikese hubases ökoloogilist toitu väärtustavas kohvikus NOP on kiire ja sõbralik teenindus, lisaks lastenurgale saavad lapsed suvel mängida hoovis liivakastis. Tai ja India roogasid pakkuva Villa Thai populaarne lastemenüü annab tunnistust sellest, et ka lapsed on valmis nautima eksootilisemaid roogasid, kui need on hästi tehtud ja mitte liiga vürtsikad.

Kadrioru restoranid
Vaata kõiki
Näita vähem

Kalamaja

Lennusadama kohvik Maru puhaste lihtsate maitsetega road on inspiratsiooni saanud rannarahva roogadest. Suure nälja korral leiab vitriinist ka väikse valiku valmistoitu. Modernset vene-eesti kööki pakkuvas kohvik-restoranis Moon lastenurka ei ole, aga on raamatud ja mängud. F-hoones on mängutuba sisustatud söögisaalist eraldi asuvasse ruumi.

Kalamaja söögikohad
Vaata kõiki
Näita vähem

Õismäe ja Mustamäe

Pärast loomaaia külastust saab kõhu täis süüa pitsa- ja pastarestoranis Rucola. Menüü on lihtne ja pretensioonitu, kuid eriliseks teeb Rucola avar lastenurk ja asjaolu, et seal on väikesed külastajad teretulnud, nendega ollakse harjunud.  Pisut kaugemal, Mustamäe ja Õismäe piiril on restoran Umami, mis avati küll alles 2014. aasta suvel, kuid millest sai kohe perede lemmik. Suvisel ajal on lauad kaetud õunapuude  alla, laste jaoks on muru ja liivakast – justkui vanaema sünnipäev, mitte restoran. Talvisel ajal tõmbub restoran kokku hubasesse majja, mille teisel korrusel asub laste mängutuba.

Õismäe ja Mustamäe restoranid
Vaata kõiki
Näita vähem

Leia kõik Tallinna lastesõbralikud restoranid.

Hiljuti vaadatud
Vaata kõiki
Näita vähem