VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..4
HOMME -1..4
ÜLEHOMME -1..3
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Fotograaf: Mari Kadanik

Fotograaf: Kaupo Kalda

Fotograaf: Toomas Tuul

Fotograaf: Toomas Volmer

Fotograaf: Toomas Tuul

Kui värske kohev lumi katab viilkatuseid ja küünlad heidavad munakivisillutisega tänavatele võbelevat kuma, sarnaneb Tallinna keskaegne vanalinn talvemuinasjutuga.

Kuigi ööd on pikad ja pimedad, on just talv see aeg, mil Tallinn on kõige lummavam. Võib minna uisutama vanalinna uisuplatsile või nautida hõõgveini hubases kohvikus.

Detsember toob pühademeeleolu Tallinna keskaegsetesse kirikutessepoodidesse ja loomulikult maailmakuulsale Tallinna Raekoja platsi jõuluturule. Valitsegu väljas sügisene rõskus või sadagu laia lund – turul käib alati elav kauplemine. Kaubelakse kõigega, kudumitest traditsiooniliste Eesti jõuluroogadeni.

Alates novembrist saavad külastajad tulla ja jätta oma jõulusoovid Raekoja platsil kõrguva kahara jõulukuuse alla. Tallinna jõulukuusel on alati rääkida oma lugu. Tallinna jõulukuusk valitakse igal aastal konkursiga, au eest kaunistada Raekoja platsi võistlevad kuused üle Eesti. Küünlad süüdatakse puul esimese advendi õhtul.


Jõuluturud ja -laadad

Aasta kõige kaunimal ajal on linn täitunud jõulusaginaga. Kõige vilkam on alati Raekoja platsil asuv traditsiooniline jõuluturg, kuid kingioste saab teha ka mitmetel teistel laatadel üle terve linna.

Talveaja sündmused

Hoolimata sellest, et on aasta pimedaim aeg, kiirgab Tallinnast soojust, valgust ja positiivset energiat. Iga õhtu pakub uusi võimalusi osaleda lummavatel talvistel sündmustel kontserdi- ja teatrisaalides, kirikutes, pubides ja ööklubides.

Pühadeostud

Teid ootavad moodsad kaubanduskeskused, hubased vanalinna boutique'id ning disaini- ja käsitööpoed, kust kindlasti leiate need õiged kingitused, mida Tallinnast koju kaasa viia. Just vanalinnas paikneb suur valik poode, kust leiab nii alustavate kui ka juba tunnustatud kohalike moekunstnike loomingut.

Kui tahate, et kingitus oleks ainulaadne ja isikupärane, on parim võimalus see ise valmistada. Tallinnas on hulk töötubasid, millest enamik asub vanalinnas ja on lihtsasti leitavad.

Talvised tegevused

Kui õhk on karge ja tänavad kaetud valge lumega, tasub suunduda Tallinna muinasjutulisse vanalinna või jalutada mõnes vanalinna lähedases asumis. Tallinnas pakutakse talvel mitmesuguseid tegevusi, näiteks uisutamist vanalinna uisuplatsil. Seiklushimulisemad saavad lõbutseda lumeparkides või proovida murdmaasuusatamist.

Teile võiks veel meeldida