VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -1..3
HOMME -1..6
ÜLEHOMME 3..8
 

Fotograaf: Anu Vahtra

Hubased vinoteegid ja elav muusika

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Priit Koff  •  08.10.2015

Soovid klaasikest veini juustuvaagnaga, et õhtut käima saada? Vanalinn kubiseb väikestest veinibaaridest, mis pakuvad intiimses miljöös väga head valikut veine kogu maailmast.

Proovi Rataskaevu tänava Osteria Il Gallo Nerot, et sukelduda täielikku itaalia külalislahkusesse. Tõenäoliselt mängib omanik Marco seal oma lemmikut italo-diskot ja laulab ka ise valjuhäälselt mõnd viisijuppi kaasa.


Laia tänava lõpus (Oleviste kirikust üle tee) asuv Pan y Vino on tõenäoliselt kõige külalislahkem asutus Tallinnas, kuna iga üksinda sisse astuv külaline lülitatakse varem või hiljem mõnda kõrvallaua lustakasse seltskonda ja pidu ei lõpe enne, kui omanik seda ütleb. Tema aga lahkub tõesti alles väga hilja.

Veinipööning on kui peidetud paradiis keset Viru tänavat, kus pärast seda, kui burleskse baari kutsuvast neoonvalgusest ja maalähedasest talurestoranist on õnnestunud mööda navigeerida, saab end kaminatule soojuses ja asjatundlike kohalike veinisommeljeede hoole all koduselt tunda.

Naudi jazzi ja kokteile!

Vähesed asjad elus sobivad veiniga paremini kui juust ja … suurepärane muusika, muidugi mõista. Enamik meelelahutusüritusi toimub peamiselt reedeti ja laupäeviti, aga ka nädala keskel võib väljas meeldiva õhtu veeta, kui tead, kuhu vaadata.


Tallinnal on muusikaasjatundjatele palju pakkuda. Paar aastat puudus sellest linnast üks asi, mida on vaja, et olla tõeline Euroopa pealinn – korralik džässibaar. Lõpuks on see puudujääk kõrvaldatud ja linnast võib leida džässile pühendatud baari, mille omanikud on ka ise džässmuusikud. Kui jõuad kohta, kus lõpeb Vabaduse väljak ja algab Tatari tänav, otsi tähelepanelikult väikesi vihjeid – mittemidagiütleva büroohoone parkimisplatsilt pääseb väikesesse keldribaari, kus on peidus terve omaette maailm. Seal peaks olema lihtne silt „Philly Joe's“, nimetatud legendaarse džässtrummari Philly Joe Jonesi järgi. Kuigi igal õhtul siin elav muusika ei mängi, leiab baarist lõputu valiku bebop’i, mida lastakse vinüülidelt. Sõbralikud töötajad viivad sind kiiresti kurssi džässi ajalooga. Kui veab, võid saada osa spontaansest jämmisessioonist parimate eesti džässmuusikute osalusel. Nimelt võib juhtuda, et keegi neist on pärast linnas antud kontserti baari tulnud, et siin üks kiire naps teha.

Kui rääkida kokteilidest, siis mõnda aega puudus Tallinna sohvabaaride maastikul üks korralik kokteilibaar. Nüüd aga – tere tulemast, Manna La Roosa. Omapärane nimi vihjab veelgi omapärasemale interjöörile, justkui oleks India pudipadipood siin plahvatanud ja segunenud postmodernse kunstigaleriiga. tundub, nagu oleks siin ohutu väike vana roheline puumaja, kuid tegelikult peitub nende seinte vahel uusim ja trendikaim kokteilibaar Tallinnas. See asub Viru ringtee lähedal Venuse klubist üle tee. Oskuslikult segatud Martini-kokteilid, arukad DJ-d, sõbralikud töötajad ja kõige veidraim sisekujundus, mida eales nähtud, teevad paigast ühe paraja turistipüüdja. Koha populaarsus tähendab aga seda, et lauad tuleb juba varakult broneerida, eriti nädalalõppudel.

Öine Tallinn

Liikudes edasi alternatiivsemasse miljöösse, on ideaalne paik ühendamaks sädelevat camp’i ja küsitava väärtusega obscure’i maailma Sauna tänavas – bistroo nimega Frank. Pariisi kohviku õhustikku meenutav Frank on oma suurepärase muusika ja metsikult populaarsete (aga ohtlike, kui ülemäära tarbida) julep'i kokteilidega saanud selle linna kaunite ja andekate kohtumispaigaks.


Franki vastas on Paar Veini, hilisõhtuni avatud boheemlaslik veinibaar regulaarsete DJ-õhtutega. Nurga taha jäävast Müürivahe tänavast leiad Musta Puudli, mille nägu muutub päeva jooksul mitu korda. Hommikul hubane hommikusöögituba, päeval populaarne lõunatamispaik, õhtul hinnatud nurgake paari joogi võtmiseks ja öösel võrratu pidutsemiskoht.

Musta Puudli vanem õde (kujundlikult väljendudes) Sinilind asub samas tänavas väheke kaugemal. Sinilinnus on samasugune eklektiline nõukogudeaegne mööbel nagu Mustas Puudliski, aga ka väga suur tantsusaal, kus nädalavahetuseti toimuvad linna suuremad kontserdid ja alternatiivsed üritused.

Teile võiks veel meeldida