VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 5..13
HOMME 7..17
ÜLEHOMME 7..14
 

Foto: www.360.ee

Ehedaid elamusi otsimas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  07.10.2017

Kui soovid oma sõprade või kolleegidega linnas koos midagi toredat ette võtta või hoopis põnevat kliendiüritust korraldada, tutvu Tallinna elamusturismi võimalustega.

Ajarännakud

Tallinn on tulvil nii ajaloolisi vaatamisväärsusi kui ka põnevaid lugusid. Olgu selleks Tallinna väärikas Raeapteek, mis on tegutsenud aastast 1422 või kunagine maailma kõrgeim hoone Oleviste kirik. Kas sooviksid tantsida keskaegsetel pidustustel, osaleda teatraliseeritud keskaegsel vanalinnatuuril, pidada mõõgavõitlust, kiigata nõukogude aega või kehastuda KGB-luurajaks?

Fotograaf: Ivar Anu

Rahvuskombed ja traditsioonid

Tallinn on modernne linn, kuid iga eestlase jaoks on südamelähedased esivanemate traditsioonid. Tallinna külalistele on pakkunud unustamatuid hetki laulmine Lauluväljaku laulukaare all ja keerutamine rahvatantsuringis Eesti Vabaõhumuuseumis.

Fotograaf: Toomas Tuul

Kunst ja käsitöö

Loomingulisuse äratamine iseendas on suurepärane lõõgastumisviis ja ka hea võimalus oma kolleege tundma õppida. Tallinnas on võimalik osaleda erinevates kunsti- ja käsitöötöötubades, õppida nahast või keraamikast meenete tegemist, modelleerida skulptuur tuntud Eesti kunstniku juhendamisel, harjutada kätt tikkijana või teha ise kosmeetikavahendeid.

Fotograaf: Tõnu Tunnel

Maitseelamused

Eestlased on uhked oma esivanematelt pärit rikkalike toiduvalmistamise traditsioonide üle, mis on osavalt põimitud kaasaegsesse Eesti kööki. Rühmadele pakutakse martsipani ning šokolaadi töötubasid, Eesti toidu valmistamise kursuseid  ja Eesti värvikat toidukultuuri tutvustavaid ekskursioone. 

Fotograaf: Köök

Looduslähedus

Rikka loodusega, samas internetikeskne ja tehnoloogiliselt arenenud Eesti on üks rahulikumaid paiku maailmas. Tallinna 46 kilomeetri pikkune rannajoon pakub võimalusi nii lihtsalt Tallinna lahe ilu nautimiseks kui ka aktiivseteks tegevusteks. Saab purjetada lähisaartele või imetleda päikeseloojangut süstaretkel. Puutumatu loodus jääb linnast lausa käeulatusse, paarkümmend kilomeetrit sõitu ja juba osaledki linnu- või hülgevaatlusel, hingematval rabamatkal, marja- või seeneretkel.

Fotograaf: Sven Zacek

Sport ja seiklus

Ka põnevuse- ja seikluste otsijad ei pea Tallinnas igavlema. Talvel on mitmeid võimalusi uisutamiseks, suusatamiseks ning loomulikult sisespordiks. Suviti koguvad populaarust rattatuurid, aga miks mitte avastada Tallinna linnu perspektiivist  – jalutada Teletorni äärel või süüa õhtusöök otse taeva all. Aega saab veeta ka arvukates seiklusparkides või kogeda adrenaliinirohket motosporti.

Fotograaf: Tõnu Tunnel

Rohkem informatsiooni elamusturismi võimalustest leiab siit. 
Kõige erilisema elamuse leidmisel abistavad professionaalsed korraldusfirmad.

Kuna elamuslikud tegevused on mõeldud rühmadele, eeldavad need eelnevat broneeringut. 

Teile võiks veel meeldida