VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 2..7
HOMME 0..7
ÜLEHOMME 3..7
 

Fotograaf: Renee Altrov / Eas

Fotograaf: Renee Altrov / EAS

Beebibuum Tallinna restoranides

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Mall Oja  •  14.05.2019

Kevad on käes ja Tallinna on tärganud jälle mitu uut mõnusat söögikohta. Tuntud restoranipidajad on rikastanud linna kolme uue kohaga, igaüks ise ilmakaares. Piirkondadest on esindatud Kadriorg, Ülemiste ja Kalamaja. 

Kadriorg sai oma RADIO

Tallinnas on üha suuremat populaarsust võitmas tänavatoit, kuid sama menu on saatnud ka mõningaid tänavaid, millest on kujunemas ehedad restoranitänavad. 

Üks selline uustulnuk on Faelhmanni tänav Kadriorus, kus juba olemasolevatele Faehlmanni kohvikuleSaltile ja Dereku Burgerile on lisandunud restoran Radio

Radio eestvedajateks on tuntud Ribe restorani tandem - peakokk Rado Mitro ja sommeljee Tanel Turk. Radio pakub lihtsaid toite, mida võiks kodus ka ise valmistada, kuid mis siiski endal nii hästi välja ei kuku, rääkimata sobiva veini lisamisest, mis toidu tõeliselt särama lööb. 

Lisaks lihtsusele peidab menüü ka väikesi üllatusi, nii hooajalisi kui erilisest toorainest lähtuvaid. Radio tõestab, et üks lihtne roog koos klaasi veiniga võib muuta päeva paremaks. 

Ülemistesse maandus ehe pitsa- ja pastaresto Pomo

„Me usume Napolisse“, kinnitab oma menüükaardil Ülemiste värske söögikoha – pasta- ja pitsarestorani Pomo meeskond. Kui olete Manna la Roosa ja Tai Bohi fänn, olete maandunud täiesti õigesse paika. 

Pomo asub Tallinna IT- ja idufirmade linnakus Ülemistel ja ongi mõeldud eelkõige kohalike töömesilaste lõunapaigaks. 
Tallinnas pole Itaalia söögikohti just vähe, kuid autentsetele kohtadele on veel ruumi. 

Pomo tõotab seda olla: pitsaahi on pärit Napolist, pitsakokad õppinud Napoli pitsameistri käe all, tooraine tuleb otse Itaaliast. Kujunduseski on lähtutud Itaalia temperamendist ja sellest, kuidas Itaalia päikesepaiste ja muretu meel Eesti argipäeva särama ja klientide näod naerule lööks. 

Ära siis üllatu, kui satud Pomos einestama Luciano Pavarotti või Silvio Berlusconi kõrvale. Tuntud tegelased ja klassikalised antiikskulptuurid on läbivaks teemaks kogu restorani sisekujunduses, sidrunkollasest põrandast rääkimata. 

Aga kõige tähtsam on restoranis siiski toit ja Itaalia köögi klassika maitseb Pomos nagu päris Itaalias. 

Umami kolis Mustamäelt Kalamajja 

Mustamäe kaunis puuvillas, justkui vanaemal maal külas viibinud restoran Umami pidi olude sunnil linna kolima. Kurvastus ei kestnud õnneks kaua, sest uus koht leiti Kalamaja servale Kalasadama tänavale, kus toiduhuvilised olid juba raja sisse tallanud. 

Kes veel ei tea, siis Umami Resto on kahe “toiduhullu” Janno Lepiku ja Kristjan Peäske teiseks toidukohaks Leib resto kõrval. Lihtne, isikupärane, peamiselt Eesti toorainest pärit road on maitsestatud ülemere eksootikaga. Joogivalik pretendeerib valiku laiuse asemel originaalsusele. Värskelt pressitud mahladest ja limonaadidest käsitööõllede, hoolikalt valitud veinide ning kohapeal valmistatud napsudeni. Teenindajad on hoolitsevad ja samas lahedad ning tunnevad pakutavat menüüd läbi ja lõhki. 

Loe lisa Tallinna restoranidest

Kas teadsid, et Tallinna toidukohti saad köögi, asukoha ja mitmete teiste valikute järgi filtreerida meie veebil olevast restoranide nimekirjast? Lisainspiratsiooni leiad ka isuäratavatest toiduartiklitest: 

Teile võiks veel meeldida