VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 5..13
HOMME 7..17
ÜLEHOMME 7..14
 

Foto: Noora Karppi

100 aastat Eesti Vabariiki

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  03.04.2018

Eesti Vabariik sai 24. veebruaril 100-aastaseks. Eesti riigi juubeli tähistamine algas 2017. aasta aprillis, kui möödus sada aastat eestlaste asualade ühendamisest ja lõpeb 2. veebruaril 2020. aastal, mil möödub sada aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. 

Eesti Vabariigi (EV) 100. aastapäeva tähistamine läbib kõik olulisemad riigi loomise ajaloolised verstapostid. Tallinna külastamise ajal on suurepärane võimalus ka ise EV100 pidustustest osa saada. 

EV100 on sündmus, mille loovad eeskätt inimesed ise. EV100 läbiv sõnum on „Teeme Eestile kingitusi!“, mis tähendab, et iga inimene, kogukond või omavalitsus saab Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamises aktiivselt kaasa lüüa, organiseerides sündmusi või tehes kingitusi. Kingituste all mõeldakse eriilmelisi sündmusi ja algatusi, mis toovad rõõmu ja õnne inimestele, kogukondadele või kogu rahvale ning kujundavad paremat tulevikku. EV100 tähelepanu keskpunktis on lapsed ja noored, sest just neile me oma riiki ehitame. 

EV100 sündmuste kalender koondab infot kõigi EV100 juubeliperioodil toimuvate sündmuste kohta.  Kalendrist saab otsida oma lemmikuid ja lisada neid oma sündmuste kavva. 

Vaata ka allpool nimetatud EV100 raames toimuvaid tippsündmusi. 

Teile võiks veel meeldida