VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 2..6
HOMME 2..6
ÜLEHOMME 1..4
 

Meediapank

VisitTallinn meediapangas saab vaadata ja tasuta alla laadida kõrge (300 dpi) ja madala (72 dpi) resolutsiooniga fotosid ning videoklippe Tallinnast. Lisaks on seal võimalik tutvuda erinevate meie poolt väljaantavate Tallinna tutvustavate trükistega. VisitTallinn meediapank asub aadressil mediabank.visittallinn.ee

Uudiskiri

Liitu meie igakuise eestikeelse uudiskirjaga siin 

Tallinna kui sihtkoha tutvustamine oma veebilehel

Kui oled Tallinnas korraldamas rahvusvahelist üritust, soovitame veebilehel tutvustada lühidalt ka sihtkohta, et muuta oma sündmus väliskülastajatele veelgi atraktiivsemaks rõhudes meie linna kui toimumispaiga unikaalsusele ning jagada saabujatele praktilist infot. Lihtsaim viis seda teha on viidata otse turismiportaalile visittallinn.ee, kust Sinu ürituse külastajad leiavad vajalikku infot nii vaatamisväärsuste, tegevuste, transpordi kui ka paljude teiste teemade kohta seitsmes erinevas keeles (eesti, inglise, vene, soome, saksa, prantsuse, jaapani). 

Oleme Sinu jaoks kokku pannud kaks näidet ingliskeelsest linnatutvustusest, millega visittallinn.ee-le viidata.

Pikem versioon: 

Tallinn, the capital city of Estonia, is an ideal destination if you are looking for a combination of modern comforts, a thriving culinary scene and a vibrant cultural landscape in a truly unique, historical setting: the renowned Old Town is a designated UNESCO World Heritage Site. 

Each of Tallinn’s neighbourhoods has its own personality and allure, from the medieval Old Town to imperial Kadriorg, bohemian Kalamaja and the sleek and trendy city centre. This fascinating mix of the old and traditional, the new and high-tech, pure sea air and easy access to nature is sure to enchant and surprise you! 

To find out more about Tallinn’s top activities, events and places to eat and drink, check out the city’s official tourism portal, visittallinn.ee, or follow @VisitTallinn on social media.

Lühem versioon:

For useful advice and inspiration on Tallinn’s top attractions, activities, events, and places to eat and drink, check out the city’s official tourism portal, visittallinn.ee, or follow @VisitTallinn on social media.

Kuna otsingumootorid (nt Google) hindavad visittallinn.ee-l kuvatavat sisu kõrgelt ja aastas külastatakse lehte rohkem kui 2 miljonit korda, siis on portaalile viitamine kasulik nii Sinu veebilehe kui ka Tallinna kui sihtkoha tuntuse kasvatamisele. 

Kui otsustad visittallinn.ee-le oma (ürituse) veebilehel viidata, oleme väga tänulikud, kui annad meile sellest ka teada, et saame võimalusel teie infot ka oma teistes kanalites jagada.  

Tallinna tutvustamine projektitaotlustes, professionaalidele suunatud infomaterjalides ja mujal

Oleme Sinu jaoks kokku pannud lühikese ingliskeelse Tallinna tutvustava teksti, mida võid kas terviklikult või osaliselt kasutada ettekannetes, toetustaotlustes, infomaterjalides ja mujal. Meie meediapangast leiad ka väikese valiku tutvustuse juurde sobivatest fotodest. Nii teksti kui pildimaterjali puhul palume viidata allikale: visittallinn.ee (fotode puhul ka autorile).

Tallinn, the capital city of Estonia, is an ideal destination if you are looking for a combination of modern comforts, a thriving culinary scene and a vibrant cultural landscape in a truly unique, historical setting: the renowned Old Town is a designated UNESCO World Heritage Site. 

Each of Tallinn’s neighbourhoods has its own personality and allure, from the medieval Old Town to imperial Kadriorg, bohemian Kalamaja and the sleek and trendy city centre. This fascinating mix of the old and traditional with the new and high-tech further adds to the appeal of Tallinn as a location for major international events. Pure sea air and easy access to nature exist side by side with cutting edge technological solutions and versatile event venues.   

The city is very compact and can be easily explored on foot or by public transport. The main transport hubs are also centrally located and well-connected: the airport is only four km from the city centre and just ten minutes away from the downtown hotels. The ferry terminals and train station are also located only a short walk away from the medieval Old Town. 

You can find more information about Tallinn on the city’s official tourism portal, visittallinn.ee, including advice on what to do and see, top events and plenty of useful resources for travel professionals and event organisers. 

Fotovaliku leiad meie meediapangast.

Kui Sul on tekstide või fotode kasutamise kohta lisaküsimusi, võta palun meiega ühendust: 

Laura Hiietamm
laura.hiietamm@tallinnlv.ee
tel. 616 4066

Müügiargumendid. Miks puhata Tallinnas?

Tutvustame Tallinna kui puhketurismisihtkohta nelja põhikomponendi ja kuue piirkonna kaudu.

Ajalugu. Tallinnas on terviklikult ja kompaktselt säilinud ning külastajatele avatud ainulaadsed hooned ja arhitektuurimälestised keskajast alates. Otsekui läbi erinevate ajastute jalutades kogeb linnakülaline kõrvuti vana ja modernset keskkonda ning atmosfääri. 

Kompaktsus. Tallinn on kompaktne ja külastajasõbralik linn, kus sadam asub kesklinnas ning lennujaam jääb vaid 15 minuti autosõidu kaugusele. Linna peamised vaatamisväärsused asuvad teineteisest enamjaolt jalutuskäigu kaugusel ning ka kaugemate huviväärsuste külastamiseks ei kulu kesklinnast sõiduks rohkem kui pool tundi.

Traditsioonidest läbipõimitud tänapäev. Rahvalaul ja –tants, käsitöö ja rahvusköök on leidnud koha ka tänapäevas. Vanade traditsioonide hõng ja kohalik elustiil on põimunud käsitöömeistrite, disainerite, kunstnike ja kokkade loomingus ning ehedalt tuntav rahvast ühendavatel suurüritustel.

Tervislik elustiil. Mererannad ja promenaadid, pargid ja rohealad, tervisespordirajad ja jalgrattateed, värske hooajaline toit ja seda pakkuvad söögikohad, spaad ja ilusalongid  - olenemata aastaajast leiab Tallinnas võimaluse vaimu ja keha virgutavaks puhkuseks.

Turistidele pakuvad Tallinnas elamusi ennekõike 6 piirkonda:

  1. Vanalinn – UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn köidab külastajaid nii eheda keskaegse arhitektuuri, unikaalsete vaatamisväärsuste, põnevate muuseumide kui ka romantilise atmosfääri ja kaasaegse elustiiliga. 
  2. Kadriorg – vene tsaari Peeter I eestvedamisel rajatud barokkstiilis Kadrioru loss koos ümbritseva pargi ning  seal asuvate muuseumide ja galeriidega on linlaste üks eelistatumaid vaba aja veetmise piirkondi. 
  3. Pirita – rohelus, 2 km liivarand ja promenaad ning terviserajad pakuvad aastaringset liikumisvõimalust ja puhkust vabas õhus. 
  4. Kalamaja – ainulaadse puitarhitektuuriga boheemlaslik ja trendikas linnaosa, kust leiab popimad söögikohad, Põhja-Euroopa uhkeima meremuuseumi Lennusadama ning muud põnevad vaatamisväärsused. 
  5. Rocca al Mare – Põhja-Euroopa põnevaima kollektsiooniga loomaaed ja eesti rahvatraditsioone edasi kandev Eesti Vabaõhumuuseum pakuvad avastamisrõõmu kogu päevaks. 
  6. Nõmme – rabaga piirnev männimetsaalune linnaosa, mis pakub rohkelt tegevust aktiivse puhkuse harrastajatele ning kus on linna parim turg.