VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 13..22
HOMME 13..22
ÜLEHOMME 12..21
 

Meediapank

VisitTallinn meediapangas saab vaadata ja tasuta alla laadida kõrge (300 dpi) ja madala (72 dpi) resolutsiooniga fotosid ning videoklippe Tallinnast. Lisaks on seal võimalik tutvuda erinevate meie poolt väljaantavate Tallinna tutvustavate trükistega. VisitTallinn meediapank asub aadressil mediabank.visittallinn.ee

Uudiskiri

Liitu meie igakuise eestikeelse uudiskirjaga siin 

Müügiargumendid. Miks puhata Tallinnas?

Tutvustame Tallinna kui puhketurismisihtkohta nelja põhikomponendi ja kuue piirkonna kaudu.

Ajalugu. Tallinnas on terviklikult ja kompaktselt säilinud ning külastajatele avatud ainulaadsed hooned ja arhitektuurimälestised keskajast alates. Otsekui läbi erinevate ajastute jalutades kogeb linnakülaline kõrvuti vana ja modernset keskkonda ning atmosfääri. 

Kompaktsus. Tallinn on kompaktne ja külastajasõbralik linn, kus sadam asub kesklinnas ning lennujaam jääb vaid 15 minuti autosõidu kaugusele. Linna peamised vaatamisväärsused asuvad teineteisest enamjaolt jalutuskäigu kaugusel ning ka kaugemate huviväärsuste külastamiseks ei kulu kesklinnast sõiduks rohkem kui pool tundi.

Traditsioonidest läbipõimitud tänapäev. Rahvalaul ja –tants, käsitöö ja rahvusköök on leidnud koha ka tänapäevas. Vanade traditsioonide hõng ja kohalik elustiil on põimunud käsitöömeistrite, disainerite, kunstnike ja kokkade loomingus ning ehedalt tuntav rahvast ühendavatel suurüritustel.

Tervislik elustiil. Mererannad ja promenaadid, pargid ja rohealad, tervisespordirajad ja jalgrattateed, värske hooajaline toit ja seda pakkuvad söögikohad, spaad ja ilusalongid  - olenemata aastaajast leiab Tallinnas võimaluse vaimu ja keha virgutavaks puhkuseks.

Turistidele pakuvad Tallinnas elamusi ennekõike 6 piirkonda:

  1. Vanalinn – UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn köidab külastajaid nii eheda keskaegse arhitektuuri, unikaalsete vaatamisväärsuste, põnevate muuseumide kui ka romantilise atmosfääri ja kaasaegse elustiiliga. 
  2. Kadriorg – vene tsaari Peeter I eestvedamisel rajatud barokkstiilis Kadrioru loss koos ümbritseva pargi ning  seal asuvate muuseumide ja galeriidega on linlaste üks eelistatumaid vaba aja veetmise piirkondi. 
  3. Pirita – rohelus, 2 km liivarand ja promenaad ning terviserajad pakuvad aastaringset liikumisvõimalust ja puhkust vabas õhus. 
  4. Kalamaja – ainulaadse puitarhitektuuriga boheemlaslik ja trendikas linnaosa, kust leiab popimad söögikohad, Põhja-Euroopa uhkeima meremuuseumi Lennusadama ning muud põnevad vaatamisväärsused. 
  5. Rocca al Mare – Põhja-Euroopa põnevaima kollektsiooniga loomaaed ja eesti rahvatraditsioone edasi kandev Eesti Vabaõhumuuseum pakuvad avastamisrõõmu kogu päevaks. 
  6. Nõmme – rabaga piirnev männimetsaalune linnaosa, mis pakub rohkelt tegevust aktiivse puhkuse harrastajatele ning kus on linna parim turg.