VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 4..12
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Giiditegevuse vormide esitamine

Lae alla ekskursioonide ja koolituste esitamise vorm. Täidetud vormi saab esitada koos atesteerimisele registreerimisega ajavahemikus 01.02.-01.03.2020 registreerimisvormi lehelt.

Giiditegevuse vormi täitmine: ühe aasta/hooaja kohta alates atesteerimistunnistuse kehtivuse algusest tuleb tõendile/päevikusse kanda 10 läbiviidud linnaekskursiooni + 10 erinevat giiditöö oskuste ja temaatikaga seotud koolitust või sellega võrdsustatud tegevust. 1 koolitus kestusega näiteks 1 päev või 1 tund on 1 ühik. 

Koolitus võib olla nn baaskoolitus (nt Kadrioru Kunstimuuseumis, KUMUs, Vabaõhumuuseumis, Tallinna raekojas, Niguliste Muuseumis, Ajaloomuuseumis, Eesti Meremuuseumi Lennusadamas, Teletornis, Loomaaias, Botaanikaaias, Tallinna kalmistutel jm), täiendkoolitus (nt näituste koolitused ja loengud muuseumides jm), oskuste koolitus (esinemisoskus, kõnetehnika, grupi juhtimisoskus, raske kliendiga toimetulek jm).

Koolitusena arvestatakse ka giiditegevusega seonduva(te) loengukursus(t)e läbiviimist, juhendmaterjalide koostamist, publikatsioonide avaldamist või erialaste raamatute lugemist. Raamatu kohta tuleb teha lühikokkuvõte.

Ekskursioonide läbiviimise arvestusse lähevad üksnes Tallinna üldekskursioonide läbiviimised.

Reisisaatmisi Eestis või välismaal ei arvestata Tallinna giidi atesteeringu pikendamisel, palume neid mitte giiditegevuse vormile kanda.

Ekskursioonide läbiviimise ja koolitustel osalemise juures peavad olema vastavalt tööandja või koolitaja kontakt. Samuti sobib, kui on lisatud koopia koolituse tunnistusest.