VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -2..2
HOMME -4..1
ÜLEHOMME -7..-1
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Tallinna giidide atesteerimise koordineerimise komisjon: liikmed Liis Läte (Tallinna Ettevõtlusamet), Külli Karing, Marianna Bühler, Tiiu Vilbrant (Eesti Turismifirmade Liit), Aliis Hazlehurst Palo, Kaja Kuusk, Julia Hamilton (Tallinna Giidide Ühing) ning eksperdid Jüri Kuuskemaa ja Laura Taul. 

Tallinna giidide kompetentside hindamist viivad läbi hindajad (Tallinna linna, Eesti Turismifirmade Liidu ja giidi kutset omavad Tallinna Giidide Ühingu esindajad ning eksperdid).

Atesteerimise taotleja peab olema vähemalt 18-aastane ning omama vähemalt keskharidust. Erandkorras on hindamisele lubatud ka kõik keskharidust andvate koolide õpilased, kes on 18 aastat vanad. Lävendi ületamise korral saavad nad atesteerimistunnistuse kätte keskharidust tõendava lõputunnistuse esitamisel. 

Atesteerimisele registreerimine:

Atesteerimise taotlejate registreerimise taotlusvoor algab 1. veebruaril 2019 veebil. Taotlusvoor lõpeb 1. märtsil 2019. Oma dokumendifoto, haridust tõendava dokumendi koopia (esmakordsel taotlemisel) ja maksekorralduse koopia lisage registreerimisavaldusele veebil. 

Taotlejal tuleb täita registreerimisavaldus

Hindamistasu: 
Taotlejal tuleb kanda üle hindamistasu. Kui soovite tasumiseks saada arvet oma äriühingule, siis palun saatke enne hindamistasu maksmist meilile liis.late@tallinnlv.ee vastav soov näidates äriühingu rekvisiidid, kellele arve esitatakse. Hindamistasu ei tagastata, kui taotleja loobub atesteerimisest, ei ilmu hindamisele või ei ületa hindamislävendit.


Makse saaja: Tallinna linnakantselei
Rekvisiidid: AS SEB  EE311010220061053015
Selgitus: hindamistasu  NIMI (=taotleja ees- ja perekonnanimi)
Viitenumber: 5005050050050225

  1. Esmakordselt atesteerimise taotlejatel, lisatöökeele atesteerimist taotlejatel ning 2018. aastal ainult teooria osa ja/või jalgsi ekskursiooni sooritanud taotlejatel on hindamistasu 20 eurot. Kui soovite hinnatud saada rohkem kui ühes töökeeles (atesteeringut saab taotleda korraga maksimaalselt 3 töökeeles), tuleb iga järgmise töökeele eest tasuda täiendavalt 5 eurot; 
  2. Taotlejatel, kes soovivad pikendada nn giiditegevuse tõendi alusel oma kolmeaastast atesteeringut on hindamistasu 29 eurot;
  3. 2019.aastal kutsetunnistuse alusel oma atesteeringu pikendajatele on pikendamine tasuta. 

 

Hindamise ajakava:

Atesteerimise taotlejate hindamine toimub ajavahemikus 11. märts -17. aprill 2019.

Esmakordselt atesteerimise taotlejatele toimub teooria osa kirjalik test 11. märtsil 2019. Konsultatsioon soovijatele toimub 14. märtsil 2019. Jalgsi ekskursiooni eksamid ja  bussiekskursiooni eksamid toimuvad ajavahemikus 25. märts -17. aprill 2019 vastavalt eksamigraafikule. 

Eelmisel aastal ainult teooria osa sooritanute oskusi hinnatakse nii jalgsi ekskursiooni kui ka bussiekskursiooni käigus, 2018. aastal jalgsi ekskursiooni eksami sooritanutel ainult bussiekskursiooni eksami käigus.  

Täiendav informatsioon tööpäeviti: Liis Läte (6404760, liis.late@tallinnlv.ee) või Aliis Hazlehurst Palo (56451672, aliis.palo@gmail.com).