14. sajandil esialgselt kaitsetornina rajatud Neitsitorni on sajandite vältel korduvalt ümber ehitatud ning hoone on olnud kasutusel nii elamu kui ka kohvikuna. Tänapäeval tegutseb kaitserajatises Neitsitorni muuseum-kohvik, kus saab tutvuda paiga rikkaliku ajalooga ja nautida suurepärase vaate taustal head ja paremat. Neitsitorn on osa
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumist.
Keskajal oli torn tuntud tornipealiku Hinse Meghe järgi Megedetornina, mis hilisemates versioonides omakorda mugandus Mädchenthurmiks - eesti keelde tõlgituna Neitsitorniks.
Algselt kaitseehitisena kasutusel olnud nelinurkne Neitsitorn ehitati 18. sajandi lõpus ümber kahekorruseliseks elumajaks, kus elasid ja töötasid mitmed Eesti kultuuriajaloost tuntud isikud, sh kunstnikud Kristjan ja Paul Raud, tipparhitekt Karl Burman vanem. 1980. aastatel avati tornis kohvik, mis omandas tallinlaste seas kiiresti kultuskoha maine.
Praegu on torn avatud muuseumkohvikuna. Neitsitorni ekspositsioon tutvustab Tallinna kohvikukultuuri ja maiusetootjaid 20.-30. aastatel, lisaks on üleval fotonäitus hubasest elust keskaegses kaitsetornis 20. sajandi alguses. Kohvikust avaneb suurepärane vaade Taani kuninga aiale ja all-linnale. Mööda linnamüüri pääseb tornist edasi ka Tallitorni ja Väravatorni, kus toimuvad üritused ning ajutised näitused.
Kiek in de Köki Kindlustustemuuseum, sh Neitsitorn, on
Tallinn Cardiga tasuta.