Tallinna vanalinna restoranide pakkumised - tule maitserännakule!

  Tallinna vanalinnas asub üle saja restorani, baari ja kohviku, mis kõik eristuvad oma asukoha, interjööri või köögiga. Just siin saad kogeda mitmeid Eestis (ja kohati maailmaski) täiesti unikaalseid maitseelamusi: ahjusoe pirukas ja põdrasupp Euroopa ühe vanima raekoja keldris, kohv ja kook imearmsas salahoovis või hoopiski maitsev à la carte eine mõnes tõelises arhitektuuripärlis? – Vanalinn üllatab!

  Et saaksid proovida mitmeid erinevaid maitseid ning avastada enda jaoks võib-olla ka täiesti uusi toidu- või joogikohti, on vanalinna restoranid, pubid ja kohvikud Sinu jaoks kokku pannud kaks erinevat maitserännakut. Mitmed kohad pakuvad ka huvitavaid toiduteemalisi töötubasid. 

  Haara oma talvisele jalutuskäigule kaasa mõni mõnus amps, proovi jõuluroogasid kohapeal või õpi hoopis ise midagi põnevat valmistama -  elamus garanteeritud!

  Vanalinna maitserännak

  Mis võiks olla veel mõnusam, kui jalutada karges talveilmas keskaegsetel vanalinna tänavatel, erinevaid installatsioone ja linnaruumis toimuvaid vaatemänge, aeg-ajalt peatudes ühes või teises hubases toidukohas? – Viie euro eest saad kohapeal nautida või kaasa haarata maitserännakus osalevate restoranide, kohvikute ning baaride signatuurampsusid ja lonksusid. Tule avastama!

  Ampse ja lonkse saad proovida võtta 19. novembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021. 

  Osalevad restoranid, kohvikud ja baarid:

  Vanalinna suur jõulumenüü

  Lisaks vingele isutekitajate valikule üllatavad vanalinna toidukohad sel aastal kogu keskaegset asumit hõlmava ühise jõulumenüüga, millest leiab igaüks kindlasti midagi meelepärast. Iga restoran, kohvik või pubi osaleb menüüs ühe kuni kolme erineva isikupärase roaga: proovi kõike kohapeal või maitse iga käiku eri kohas. 

  Kuidas oleks näiteks eelroaks midagi klassikaliselt prantsusepärast, pearoaks ajareis keskaega ning magustoiduks hoopiski trendikas tõlgendus piparkoogist? – Vali pakutavast just Sulle sobivad maitsed ja rända iga käiguga uude atmosfääri, riiki või lausa ajastusse. 

  Üle vanalinna pakutavad erinevad eelroad, pearoad ja magustoidud leiad suurest jõulumenüüst. Tule avastama 19. novembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021!

  Osalevad restoranid, kohvikud ja baarid:

  Töötoad: uueks aastaks uus oskus

  Mitmed vanalinna toidu- ja joogikohad korraldavad jõuluperioodil ka töötubasid, mis on ühtaegu nii harivad kui lihtsalt lõbusad. Pane end kirja ning saad peagi oma lähedasi üllatada uute oskuste või teadmistega!

  Võida loosiauhindu!

  Vanalinna maitserännaku ja suure jõuluumenüü eripakkumiste eest saad koguda templeid. Kui kuus täis, too templikaart Tallinna Turismiinfokeskusesse või tee kaardist pilt (nii et peale jääksid nii templid kui kontaktandmed) ja saada see aadressile visit@tallinn.ee. Nii osaled iganädalasel loosimisel, kus võitjaid ootavad ees erinevad maitseelamused, kinkekaartidest pidulike õhtusöökideni. 

  Templikaarte jagavad osalevad restoranid, kohvikud, baarid ja ka turismiinfokeskus (Niguliste 2). 

  Vaata osalevaid toidu- ja joogikohti kaardil

  Hoiame üksteist

  Seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega sulgevad restoranid, baarid ja teised meelelahutusasutused oma uksed keskööl (toidu kaasamüüki piirang ei mõjuta). Erinevate gruppide vahel tuleb hoida vähemalt kahemeetrist distantsi ning ühes seltskonnas võib viibida kuni kümme inimest. 

  Palun pea reeglitest kinni ja jälgi ka teisi ettevaatusabinõusid: pese või desinfitseeri tihti käsi, hoia distantsi (2+2), rahvarohketes siseruumides kasuta maski ning võta arvesse erinevates kohtades kehtivaid soovitusi. Kui kasutad nutitelefoni, lae alla ka HOIA mobiilirakendus. Haigena püsi kodus. 

  Rohkem infot leiad kriis.ee lehelt. Hoiame üksteist!