Merelinn Tallinn

  Tallinn on juba ajalooliselt olnud tähtis kaubasadam ning merelinn. Pealinna 46-kilomeetrine rannajoon on teada tuntud oma kilukarbivaate, kenade liivarandade, hubaste mereäärsete elurajoonide, mitmete sadamate ning ka tsaariaegsete kaitserajatiste poolest. 
  Viimasel aastakümnel on pealinna avatus merele muutunud: loodud on palju võimalusi rattaga või jalgsi mere ääres promeneerimiseks, lisaks Pirita jahisadamale on meelelahutus- ja huvikeskusteks kujunenud pea kõik Põhja-Tallinna sadamad. Avatud on mitmeid uusi merevaatega joogi- ja söögikohti.

  Avasta mereäärt

  Tallinna kui merelinna visiitkaart Pirita promenaad algab Tallinna kesklinnast, linna kõige uuemalt, Reidi teelt, see viib mööda Kadriorust ning Lauluväljakust ning kulgeb kuni Pirita jahisadamani ja Pirita rannani. Kergliiklusteed on rajatud nii jalgsi merevaate nautijaile kui ka rulluisutajatele ning ratturitele. Pirita rand on kahtlemata linna tuntuim supluskoht, siit leiab puhkaja mitmeid mängu-ja spordiväljakuid, pakutakse erinevaid võimalusi veespordi harrastajaile, avatud on kohvikud. 

  Uut Reidi teed mööda pääseb nüüd kesklinnast otse Piritale, nii rattaga kui jalgsi, mööda mõnusat mereäärsest promenaadi. Tallinna üheks sümboliks peetav linna siluett avaneb siin oma täies kauniduses, vaated merele ja sadamale, kus suviti on tihe laevaliiklus, annavad Tallinnale merelinna pitseri/ loovad merelinna miljöö.

  Rocca al Mare Promenaad on 2,5 kilomeetri pikkune kergliiklustee. Promenaad ühendab Rocca al Mare ja Stroomi randa ning kulgeb läbi Põhja-Tallinna asumite. Stroomi rannas on loodud mitmeid uusi võimalusi peredega puhkajaile, seal hulgas mänguväljakud, grillimisplatsid, spordiväljakud ning kohvikud.

  Põhja-Tallinnas Kalamaja mereäärses osas väärib avastamist piirkonna suurim mereteemaline keskus Lennusadam. Tallinna Kultuurikatel ja kultuurikatla aed, Pada, on avatud suvel, pakkudes nii meeldivaid maitseelamusi kui ka põnevat kultuuriprogrammi. Kel soov linnakärast eemalduda, tasub külastada ajaloolist Kalamaja parki, mille taimestik on looduskaitse all.

  Aktiivsed tegevused

  Mereäärset aktiivset tegevust leiab Lennusadamast, siit väljub regulaarsetele mõnetunnistele merereisidele ajalooline puidust liiniaurik "Katharina". Pirital on avatud paadilaenutus, rentida saab rattaid, rannas saab tegeleda mitmete veespordialadega. Talvisel ajal saab Pirital harrastada jääsuplust.

  Suviseil ajal pakutakse mitmeid võimalusi külastada Tallinna lähedal asuvaid saari nagu Aegna, Naissaar ja Prangli.

  Mereäärsed söögikohad

  Igal aastal avatakse Tallinna mereäärsetes piirkondades üha uusi hubaseid kohvikuid ja restorane, mis annavad võimaluse lisaks heale kohvile, koogile ja söögile nautida ka merevaadet.

  Merele avatud sündmused ja üritused Tallinnas

  Kindlasti pealinna kõige tuntum ja rahvarohkem mereäärset meelelahutust pakkuv üritus on Tallinna Merepäevad. Juulis toimuv mitmepäevane festival on kogu perele orienteeritud värvika programmiga sündmus, mis koondab endas üritusi nii Põhja-Tallinna sadamates kui ka lahel. Maist kuni septembrini tasub külastada Linnahalli kõrval asuvat Kultuurikatelt, kus on võimalik osa võtta suvistest etendustest, kontsertidest ja muust põnevast. Laupäeviti on Kultuurikatla kõrval platsil avatud kalaturg. Siit väljuvad ka laevareisid Aegna saarele.

  Laulupidu, Pirita kloostris toimuv Birgitta Festival, mitmetel rannaäärsetel aladel toimuv Muinastulede öö, erinevad merekultuuriüritused Lennusadamas ning Eesti Vabaõhumuuseumi sündmusteprogramm võimaldavad lisaks kultuurile nautida linna avatust merele.

  Kõik Tallinna sündmused leiad sündmustekalendrist.