VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..3
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Fotograaf: Martin Dremljuga / PROTO Invention Factory

Fotograaf: Estonian Maritime Museum

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Skywheel / Kaval Ants Stuudio

Fotograaf: Kai Art Center / Aron Urb

Uued põnevad vaatamisväärsused Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Laura Hiietamm  •  10.01.2020

2019 oli Tallinna jaoks eriline: oma uksed avas lausa viis uut muuseumi ja atraktsiooni! Valikust leiab kaks rahvusvahelist kunstikeskust, kõrgtehnoloogilise teadussaavutuste fantaasiamaailma, üle linna kõrguva vaateratta ning täielikult uuenenud ekspositsiooni ajaloolises Paksu Margareeta suurtükitornis. Ka sel aastal on Tallinna oodata uusi vaatamisväärsusi: ehitusjärgus on näiteks Eesti esimene kogukonnamuuseum Kalamajas.

Loe meie soovitusi ja leia, mis on just Sulle kõige huvitavam!

Külasta kohe:

Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus

Avamisaeg: november 2019

Peale põhjalikke renoveerimistöid on taas avatud Eesti Meremuusemi ekspositsioon Paksus Margareetas! Uus perekeskne ja elamuslik püsinäitus viib külastaja põnevasse merekaubanduse ja laevaehituse maailma. Külastajaid ootavad üks siinkandi vanimaid ja paremini säilinud laevavrakke – 14. sajandi algusest pärinev puidust koge -, uhked laevamudelid ja mitmed käed-külge lahendused. Palju tähelepanu on pööratud ka erivajadustega külastajate näituseelamusele.  

Kas teadsid, et …? 

16. sajandist pärit hoone on 75% ulatuses ratastooliga ligipääsetav ning loodud on erilahendused pimedatele, vaegnägijatele ja -kuuljatele. Ühtlasi on Paks Margareeta nüüd ainus vanalinna torn, milles sõidab lift.

Paksu Margareetasse saad Tallinn Cardiga tasuta. 

PROTO avastustehas

Avamisaeg: oktoober 2019 

PROTO avastustehas ühendab endas virtuaalreaalsuse, teaduse ja fantaasiamaailma. Ajaloolises Noblessneri valukojas ärkavad tänu VR-võluprillidele ellu sajanditevanused teadussaavutused - harivaid ja interaktiivseid tegevusi jagub tervele perele. Tänu VR-kogemusele ja käed-külge eksponaatidele mõistad füüsikalisi nähtusi hoopis uue nurga alt ning saad proovida asju, mida päriselus ehk ei julgekski teha. VR-kogemus algab väikese juhendamisega ning on jõukohane igaühele. 

 Fotograaf: Martin Dremljuga / PROTO Invention Factory

Kas teadsid, et …?

Lisaks virtuaalsetele tegevustele ootab pere kõige pisemaid PROTOs lõbus lasteala koos nutikate arendavate tegevustega: pallirada, hammasrataste töötuba, õhukahurid ja palju muud. 

Alates 1. jaanuarist 2020 saad Tallinn Cardiga PROTO avastustehasesse 50% soodsamalt. 

Kai kunstikeskus

Avamisaeg: september 2019

Noblessneri sadamalinnakus Tallinna lahe kaldal tegutseva Kai kunstikeskuse eesmärk on olla kohtumispaigaks kunstnikele, publikule ja kultuuriprofessionaalidele. Lisaks avarale ekspositsioonisaalile on Kais ka auditoorium, kus saab näha väärt- ja kunstifilme. Aasta lõpus saab hoo sisse rahvusvaheline residentuuriprogramm ning oma uksed avavad neli eripalgelist toidu- ja joogikohta: end Kalamaja kogukonna bistroona iseloomustav Lore, ehtsat Tokyo hõngu pakkuv Kampai, hedonistlik Kaif ja Suhkruingli koogistuudio.  

 Fotograaf: Aron Urb / Kai Art Center

Kas teadsid, et …? 

Kai kunstikeskuses avatud restoranid pakuvad oma akendest ja terrassidelt üllatavaid merevaateid ja sulneid päikeseloojangu hetki. 

Fotografiska 

Avamisaeg: juuni 2019

Mis seob omavahel Stockholmi, New Yorki, Londonit ja Tallinna? – Fotografiska fotokunstikeskus

Stockholmist alguse saanud Fotografiska avas oma Tallinna esinduse Telliskivi loomelinnaku südames. Efektselt eksponeeritud näitused vahetuvad tihti ning fotograafide seast leiab nii veel avastamata talente kui rahvusvahelisi superstaare. Lisaks näitusesaalidele tegutsevad majas kohvik, pood ja jätkusuutlikku toitumiskultuuri edendav restoran. Regulaarselt toimuvad ka erinevad peod ja üritused.

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Kas teadsid, et …?

Fotokunstikeskuse restoranist (peakokk Peeter Pihel) avanevad imelised vaated Tallinnale. 

Skywheel of Tallinn, Super Skypark ja Skylab

Avamisaeg: märts 2019

T1 Mall of Tallinn on Euroopa mõistes unikaalne: kaubanduskeskuse katusel paikneb Tallinna uusim maamärk, Skywheeli vaateratas. 27 ilmastikukindlat gondlit tõstavad külastajad 120 meetri kõrgusele merepinnast. Lisaks vaaterattale tegutsevad T1 viimasel korrusel ka käed-külge teaduskeskus ning mängu- ja batuudiala Skypark

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Kas teadsid, et …? 

Skywheel of Tallinna ühes ja ainsas punases VIP-gondlis saab Tallinna vaadet nautida privaatselt väiksemas seltskonnas, pakutakse ka šampanjat. 

Tallinn Cardiga saad nii vaateratta kui Super Skyparki ja Skylabi piletid soodsamalt – vaata täpsemalt Tallinn Cardi lehelt

Külasta varsti:

Kalamaja muuseum 

Avamisaeg: 2020

Endisesse 1930. aastatestest pärit mehhaanikaprofessori funkstiilis eramusse seab end 2020. aastal sisse Eestis ainulaadne kogukonnamuuseum, kus Kalamaja külastajad saavad läbi näituste ning publikuprogrammide tutvuda piirkonna ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga. 

Kogukonnamuuseumi loomisesse saavad ka kõik soovijad kaasa lüüa: kui Sul on kodus vanemaid ja uuemaid fotosid Kalamajast, mõni põnev Kalamajaga seonduv lugu või hoopis ese, mille oled nõus muuseumile annetama, siis võta muuseumiga julgesti ühendust! Näiteks ootab muuseum väga erinevatest aegadest postkaste, tänava- ja uksesilte, majanumbreid. 

Fotograaf: Kalamaja Museum / Tallinn City Museum

Kas teadsid, et ...?

Kuigi remonditööd muuseumis alles käivad, saab juba tutvuda Kalamaja linnaruumi hüpiknäitustega - jälgi reklaami Kalamaja muuseumi lehel.    

Alates avamisest saad Kalamaja muuseumisse Tallinn Cardiga tasuta. 

Sulle võiks meeldida ka:

Teile võiks veel meeldida