VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 4..12
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Trendika Tallinna restoranimaastiku uustulnukad

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: Mall Oja  •  18.03.2020

Samas tempos Tallinna uute piirkondade arengu ja uute vaatamisväärsuste avanemisega on linn jälle juurde saanud ka uusi isikupäraseid söögikohti. 

Noblessner – vana laevatehase uus elu

Noblessneri vanast allveelaevatehase alast on kujunemas uus kultuurikvartal, kus on moodsaid elumaju, kultuuri ja meelelahutust ajaloolistes hoonetes ning maitsemeeli ergutavaid uusi söögikohti. Kaasaegse kunsti keskuse Kai katuse all podisevad moodsa kokakunsti katlad -  maailma mõnusat melu tunda ja uusi maitseid proovida saab siin ilma reisile asumatagi.

Lore Bistroo

Peetri 12

Lore ehk local restaurant on uus kogukondlik kohtumispaik ja mõnusa äraolemise oaas. Kogu menüü on mõeldud jagamiseks palade näol, mille inspiratsiooni on bistroo tiim eesotsas peakokk Janno Lepiku ja sommeljee Kristian Peäskega kogunud toidureisidelt laias maailmas. Just üheskoos toidu jagamine ja nautimine on läbi aegade toonud inimesed üksteisele lähemale, loonud uusi lugusid ja ühiseid mälestusi.  

Facebook: Lore Bistroo

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel            

Kampai

Peetri 12

Kampai pole lihtsalt jaapani restoran! Kampai on killuke Tokyot Noblessneri kaldal. Sõbralik sumin ning vaba õhkkond segatud pöörase miljöö ning ainult kõige paremate paladega jaapani toidukultuurist. Teenindajad oskavad lahti seletada kogu menüü, sest kõik jaapanikeelsed sõnad on neil teada! 

Facebook: Kampai

Kopli – julgelt edasi Tallinna avastama!

Kopli on Tallinna Okasroosike, kelle täielik virgumine on veel ees, kuid juba praegu tõmbab ta ligi seiklushimulisemaid linnanomaade ja restoranipidajad. Selle kinnituseks on Koplis Kopli tänaval külg külje kõrval tiibu sirutamas kaks uut toidukohta. 

Tru Kitchen 

Kopli 25

Tru soov on olla väga hea toidu restoran, millele annab lisaväärtuse taimetoit. Restorani hingeks on varem vanalinna restorani Aed juhtinud ja omanäolise disainerina tuntud Maru Metspalu. Menüü on mitmekesine, soodsa hinnaga, värske ja täis põnevaid maitseid. Lisaks hästi läbikomponeeritud põhimenüüle on kokkadel vabad käed kolme iga päev vahelduva toidu pakkumiseks. Kolmainsus supp-pada-pasta valmivad vastavalt sellele, mis tooraine just praegu Eestimaal parim on, milline on koka tuju või mida sahvris leidub.  

Facebook: Tru Kitchen

Foto: Tru Kitchen

Odeon 

Kopli 27

Baar-restoran-ööklubi Odeon on vanalinna bistroo Franki Koplisse kolinud vabameelne sugulane. 
Stiilse disainiga Odeoni menüü üllatab põnevate suupistete ning toitudega, mis järgivad tänapäeva trende. Restorani peakokk Ellery Powell soosib taimetoitu, puuahju pitsasid ja toidujagamist kogu seltskonna vahel. Road on olemuselt lihtsad, valmistatud maailma metsade, talude, põldude, jõgede ja merede rikkalikest andidest.

Facebook: Odeon Bar

Tellisikivi – väikelinn suurlinnas

Nii nagu Telliskivi Loomelinnakust on saanud Tallinna uus keskpunkt, on Fotografiska Tallinnast kujunenud Telliskivi süda. Fotografiska pole pelgalt hoone, kus vahetuvad fotonäitused, see on kogukonna sõlmpunkt, kus kohtuvad vaba mõte, kunst, muusika ja toiduelamused. 

Restoran Fotografiska

Punane Maja, Telliskivi 60A/8

Nii nagu orkestri kõla jääb tuhmiks ilma dirigendita, ei sünni restoraniski maitsete sümfooniat ilma peakoka selge visioonita. Fotografiska maitseid suunab maailmaklassi peakokk, jätkusuutliku  restoranipidamise eestkõneleja Peeter Pihel.  Null-kulu põhimõttel töötava restorani kontseptsioon põhineb Rootsist pärit „kestliku naudingu“ ideel, mille keskmes on toit, mis ainult ei maitse hästi, vaid ka mõjub hästi. Majas tegutsevad juba hommikul avanev rikkaliku menüüga kohvik, keskpäevast avatud hunnitu vaatega restoran-baar, kus põhimenüüle lisaks pakutakse ka päevamenüüd, nädalavahetusel aga brunche ja tõelist gurmee-etendust - tosinakäigulist peakoka maitsemenüüd.    

 Foto: Kadi-Liis Koppel                       

Loe lisa Tallinna restoranidest

Kas teadsid, et Tallinna toidukohti saad meie lehel filtreerida köögi, asukoha ja mitmete teiste valikute järgi? - Nii leiad näiteks ka linna uusimad restoranid. Vaata lisaks ka meie teisi toiduartikleid: 

Teile võiks veel meeldida