Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 16..20
HOMME 17..20
ÜLEHOMME 21..24
 

Fotograaf: Lauri Laan

Fotograaf: Cru

Fotograaf: Cru

Tallinna parimad restoranid 2018

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

30.11.2017

Kui soovite kogeda parimaid maitseelamusi Tallinnas, tasub teha esimesed valikud kindlasti restoranigiidist White Guide Nordic. Rootsi autoriteetne restoranigiid kasutab restoranide hindamiseks metoodikat, mille järgi jagunevad restoranid nelja kategooriasse: rahvusvahelise meistriklassi restoranid, meistriklassi restoranid, väga head restoranid ja head restoranid. 


Restorane hindavad kokku 30 toidumeedia esindajat, kellest 12 on Eestist ja 18 välismaalt. Iga kohta hinnatakse anonüümselt erinevatel aegadel mitu korda ja nii, et pooled hindajad on kodumaalt ja pooled mujalt. Hindajad valivad ise, mida tellivad ning tasuvad ka ise arve. Hinnatakse toitu (maksimaalselt 40 punkti), joogikaarti (maksimaalselt 20 punkti), teenindust (maksimaalselt 25 punkti) ning miljööd (maksimaalselt 15 punkti). Suurim punktide arv, millega ühte restorani võib hinnata on 100. Hindamise tulemuste põhjal jagatakse restoranid kategooriatesse.

Rahvusvahelise meistriklassi restoranid

Rahvusvahelise meistriklassi restorane on Tallinnas sel aastal kaks. Hindamisel on selle kategooria restoran saanud kokku vähemalt 85 punkti sajast ning vähemalt 35 punkti sellest toidu kvaliteedi eest. 

Meistriklassi restoranid

Meistriklassi restorane on sel aastal pealinnas samuti kaks. Siia kuulub restoran, mis saab kokku mitte vähem kui 75 punkti, millest minimaalselt 32 on toidu eest.  

Väga head restoranid

Ka väga häid restorane jagub Tallinna ja selle lähiümbrusesse palju, kokku tervelt 16. Väga hea restoran on saanud hindamisel koguarvestuses vähemalt 67 punkti, millest toidu eest vähemalt 28 punkti. 

Head restoranid

Siia kuuluvad Eesti keskmisest tasemest paremad ning selgesti eristuvad söögikohad, mida sel aastal on kokku lausa 18. Hea restoran on saanud hindamisel koguarvestuses vähemalt 60 punkti, millest toidu eest vähemalt 22 punkti. 
   

Teile võiks veel meeldida