VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 9..14
HOMME 8..13
ÜLEHOMME 9..14
 

Fotograaf: Lauri Laan

Fotograaf: Cru

Fotograaf: Cru

Tallinna parimad restoranid 2019

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

11.12.2018

Kui soovite kogeda parimaid maitseelamusi Tallinnas, tasub teha esimesed valikud kindlasti restoranigiidist White Guide Nordic. Rootsi autoriteetne restoranigiid kasutab restoranide hindamiseks metoodikat, mille järgi jagunevad restoranid viide kategooriasse: rahvusvahelise meistriklassi restoranid (Global Masters Level), meistriklassi restoranid (Masters Level), kõrgtaseme restoranid (Very Fine Level), väga head restoranid (Fine Level) ja head restoranid (Good Level).

Rahvusvaheline žürii hindab toitu (maksimaalselt 40 punkti), joogikaarti (maksimaalselt 20 punkti), teenindust (maksimaalselt 20 punkti) ning meeleolu ja atmosfääri (maksimaalselt 20 punkti). Suurim punktide arv, millega ühte restorani võib hinnata on 100. Hindamise tulemuste põhjal jagatakse restoranid kategooriatesse.

Väärib märkimist, et White Guide'i Baltimaade TOP 30 parimast restoranist asuvad 20 Eestis ja tervelt 15 Tallinnas. 

Rahvusvahelisel meistritasemel restoranid

Rahvusvahelise meistriklassi restorane on Tallinnas sel aastal kaks. Hindamisel on selle kategooria restoran saanud kokku vähemalt 80 punkti sajast ning vähemalt 36 punkti sellest toidu kvaliteedi eest. NOA Peakoka Pool 91 punktiga on ühtlasi ka Baltikumi parim restoran.           

Global Masters Level

Meistritasemel restoranid

Meistriklassi restorane on sel aastal pealinnas kuus. Siia kuulub restoran, mis saab kokku mitte vähem kui 75 punkti, millest minimaalselt 32 on toidu eest.  

Kõrgtasemel restoranid

Ka väga häid restorane jagub Tallinna ja selle lähiümbrusesse palju, kokku tervelt 16. Väga hea restoran on saanud hindamisel koguarvestuses vähemalt 67 punkti, millest toidu eest vähemalt 28 punkti. 

Väga head restoranid

Siia kuuluvad Eesti keskmisest tasemest paremad ning selgesti eristuvad söögikohad, mida sel aastal on kokku lausa 13. Hea restoran on saanud hindamisel koguarvestuses vähemalt 60 punkti, millest toidu eest vähemalt 22 punkti. 
   

Head restoranid

White Guide'i kõrgete kriteeriumide põhjal on 17 Tallinna restorani hinnatud kui hea tasemega söögikohta. Hea restoran on saanud vähemalt 41 punkti, millest minimaalselt 17 toidu eest.  

Lisainfot parimatest restoranidest ja White Guide'i hindamissüsteemist leiad Flavours of Estonia kodulehelt. 

Teile võiks veel meeldida