VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 4..12
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Fotograaf: Sergei Zjuganov / EAS

Tallinna viis kõige kaunimat jõulupuud

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  19.12.2019

Kas otsid Tallinna kõige ilusamat jõulukuuske? – Imelisi jõulupuid leiab pealinna väljakutelt, muuseumidest ja kaubanduskeskuste aatriumidest, üks stiilsemalt ehitud kui teine. Oleme Sinu jaoks välja valinud selle aasta viis kõige kaunimat Tallinna kuuske, mida peaksid kindlasti nägema. 

Jõulukuusk Raekoja platsil

Kas teadsid, et Tallinn oli esimene Euroopa linn, kus avalik jõulukuusk püsti pandi? 1441. aastal seadis Mustpeade vennaskond Raekoja platsile üles kaunistatud jõulupuu ja see traditsioon kestab tänaseni.

Raekoja platsi ehtima ei sobi aga päris iga jõulupuu: õige kuuse leidmiseks kuulutatakse sügisel välja avalik konkurss, kus saavad osaleda kõik vähemalt 15-meetrised kuused, mis asuvad Tallinnast 150 kilomeetri raadiuses. Selleaastane kaunitar pärineb Haabersti linnaosast, Rõika tänavalt. 

Kui soovid tunda tõelist jõuluhõngu, siis peatu hetkeks ka Raekoja platsil toimuval jõuluturul, mis on muide sel aastal valitud Euroopa parimaks. 

Fotograaf: Sergei Zjuganov / EAS

Jõulupuu Noblessneri sadamalinnakus

Tallinna kõige uuem mereäärne piirkond Noblessner tähistab jõule tõeliselt stiilselt: sadamalinnaku päris esimest avalikku jõulupuud ehivad tuntud sisustusbrändi Shishi ehted - kaunistuste valik on igati sobiv, sest just Noblessneris asub Shishi esinduspood.  

Jõulupuu ei ole muidugi ainus Noblessneri uus ja huvitav vaatamisväärsus: hiljuti avas sadamalinnakus uksed täiesti uutmoodi virtuaalreaalsuse keskus Proto, kus jagub põnevust kogu perele. Kai kunstikeskuses aga ootavad Sind ees uued toidukohad, Lore bistroo ja jaapani restoran Kampai.      

Fotograaf: Martin Dremljuga

Jõulupuu Niguliste kirikus

Niguliste kiriku traditsioonilise jõulupuu on Shishi sel aastal ehtinud eriti rikkalikult: paradiisi-teemalist puud kaunistavad värvilised papagoid ja teised eksootilised linnud.  

Lisaks imekaunile kuusele külasta ka näitust „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna,“ mis jutustab kristliku maailma tuntuima naise elust. Uudistada saab kohalikest keskaegsetest pühakodadest pärinevaid haruldasi maale, skulptuure ja muid esemeid. 

Kui soovid võtta vaikse hetke iseendale, astu muuseumi nädalavahetusel: igal laupäeval ja pühapäeval kell 16 toimub kirikus pooletunnine orelikontsert (sissepääs muuseumipileti või Tallinn Cardiga).

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Jõulupuud Rotermanni kvartalis

Kui ühest puust jääb väheks, sea sammud kesklinna, Rotermanni kvartalisse, kust leiad eest rohkem kui 150 erinevat kuuske!

Lisaks ees laiuvale kuusemetsale saab Rotermannis igal advendipühapäeval kell 12:00-15:00 osa võtta ka jõuluteemalistest perepäevadest. Rohkem infot leiad ürituse Facebooki-lehelt: Rotermanni jõulupühad.

Fotograaf: Marek Metslaid 

Nautica keskuse kummituslik jõulukuusk

Nautica keskus tähistab jõule pisut teistmoodi: Eesti Kunstiakadeemia õpilased on kaubanduskeskuse aatriumisse üles pannud „kummituspuu“. LED-tuledega valgustatud tekstiilist puu näeb välja sulgkerge ja tundub justkui hõljuvat. 

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Lisavihje: piirkonna üks erilisemaid jõulupuid asub sel aastal Tallinna lähistel Viimsis. Tuhandetest värvilistest taaskasutatud plastikkanistritest tehtud puu asub Viimsi kaubanduskeskuse kõrval, aadressil Randvere tee 6. 

Loe veel:

Teile võiks veel meeldida