Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 9..13
HOMME 9..12
ÜLEHOMME 9..16
 

Fotograaf: Toomas Tuul

Rocca al Mare - eksootilised loomad ja ehe külaelu

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  25.02.2019

Rocca al Mare paikneb linna lääneservas. Piirkonna nimi tähendab itaalia keelest tõlgituna kaljut mere ääres. Selle nime pani oma siia rajatud suvemõisale 1863. aastal kohalik parun Arthur Girard de Soucanton.


Praegu laiub mõisa alal Eesti Vabaõhumuuseum. See parkmets tutvustab traditsioonilist Eesti külaelu. Muuseumi valduses on peaaegu 80  hoonet 19.-20. sajandist, sh talud, veskid, võrgumajad, külakool, kabel, pritsimaja ja palju muud. Ajastutruult riietunud muuseumitöötajad tutvustavad vanu töövõtteid ja möödunud aegade eluviisi. Vabaõhumuuseumis elustuvad kõik eesti rahvakalendri tähtpäevad vastlatest jõuludeni ja muuseumi külastajadki saavad elustunud rahvakommetes kaasa lüüa.

Rocca al Mare kõige populaarsemad vaatamisväärsused

Rocca al Mare teine oluline vaatamisväärsus on Tallinna Loomaaed koos laste loomaaiaga. Tallinna Loomaaia uhkuseks on üks maailma rikkalikum mägikitsede ja –lammaste  kollektsioon. Neile, kes veelgi suuremat põnevust jahivad, asub Rocca al Mares FK Keskus, kus adrenaliiniotsijad saavad end proovile panna kardirajal ja värvisõjas (paintball).

Rocca al Mare on ka ostuparadiis, mis asub otse loomaaia vastas. Selles hiigelsuures ostukeskuses leidub tuntud brändipoodide kõrval ka palju lasterõivaste ja mänguasjade kauplusi ning peresõbralikke kohvikuid ja restorane, samuti laste mängunurkasid.

Paljud nimekate muusikute suurkontserdid, samuti traditsiooniline käsitöömess Mardilaat, leiavad aset Rocca al Mare kuulsas Saku Suurhallis. Jäähoki- ja uisusõprade rõõmuks tegutseb otse Saku Suurhalli kõrval Škoda Jäähall.

Tallinna asumid

Teile võiks veel meeldida