VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 6..12
HOMME 6..12
ÜLEHOMME 7..12
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Fotograaf: Madis Palm

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Pirita – rannaseiklus ja ajaloomälestised

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  05.04.2018

Populaarse ranna, seikluspargi ja jahisadamaga Pirita on Tallinnas koht, kus nautida toredaid suvehetki. See hingematvalt kauni looduse ja kosutava männilõhnaga piirkond jääb kesklinnast vaid paari kilomeetri kaugusele.

20. sajandi alguses kujunes sellest mereäärsest alast pühapäevaste väljasõitude ja päevitajate meeliskoht. Kui ilm läheb soojaks, kandub linna keskpunkt tugevasti Pirita liivarandade poole.  

Kadriorg & Pirita

Et vaikselt nautida Pirita võlu, tuleb minna üle tee Pirita jõe suudmesse, kus saab rentida aerupaate, kanuusid ja vesijalgrattaid. Siin võib näha Pirita keskaegset arhitektuuri – 15. sajandist pärit Pirita kloostri varemeid. Klooster tegutseb praegugi, kuid vana kloostri varemete kõrval moodsas hoones. Tänapäeval on muutunud  Pirita kloostri varemed augustikuise muusikafestivali Birgitta festivali toimumispaigaks. 

1980. aasta Moskva olümpiamängude purjeregatt toimus Pirital, ka olümpiaküla ja mängude keskus asusid siin. Olümpiasäde pole Pirital  kustunud tänapäevalgi, siin tegutseb üks linna vilkaim, Pirita Spordikeskus oma valgustatud suusaradade ja mänguväljakutega, kus harrastada korvpalli, tennist jm mänge. Pirita jõe ääres asub ka linna lähim kämping karavanidele – Tallinn City Park, mis on avatud suvehooajal. 

Pirital paikneb ka Eesti kõrgeima vaateplatvormiga Tallinna teletorn. Selle külje all olevas Tallinna botaanikaaias leidub hulgaliselt haruldasi taimeliike. Botaanikaaed on kena park, kus jalutada või pikniku pidada. Neile, kes soovivad tõhusamat kõhutäit, on Pirital arvukalt restorane ja baare.

Pirita parimad söögikohad.

Tallinna asumid

Teile võiks veel meeldida