VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 0..3
HOMME 0..3
ÜLEHOMME 0..3
 

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Nõmme – küla keset linna

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  05.04.2018

See Tallinna edelaserva-ala jääb linna piiresse, kuid suurlinna kärast ja kõrgetest klaashoonetest kaugele eemale.

Väikese linna atmosfääriga Nõmme on vaikne, metsane 1920.–1930. aastatel ehitatud majadega piirkond. Ajaloolises keskuses on taluturg, hiljuti avatud kohvikud ja pubid, omapärane loss ja palju muid vaatamisväärsusi.

Rocca al Mare & Nõmme

Nõmme tundub ülejäänud linnast eraldatud külana põhjusel, et enne Tallinnaga liitmist 1940. aastal oligi see omaette üksus. Piirkond võlgneb oma olemasolu baltisaksa maaomanikule Nikolai von Glehnile (1841–1923), kes rajas oma tsaariaegsele mõisavaldusele tõelise linna ja sai tuntuks oma pisut ekstsentrilise olekuga. Kinkis Glehn ju oma maad poolmuidu ja tema ehitatud lossi välimusega mõisahoone läks tavadega vastuollu.

Umbes 2 km Nõmme keskusest ida pool olev Glehni loss ja seda ümbritsev park on praegu tuntumaid Nõmme vaatamisväärsusi. Von Glehn lasi parki paigaldada kujud, millest kummalisemad on hiiglaslik graniitkrokodill ja Eesti muistendikangelase Kalevipoja skulptuur.

Nõmme on ka ideaalne keskkond aktiivseks ajaveetmiseks. Siin asub  seikluspark,  spordikeskus  koosvälibasseiniga,  ujulalumepark ning mitmed metsarajad nii jooksuks, rattasõiduks kui suusatamiseks. Nende jaoks, kes jalgsi looduses matkata armastavad, on kindlasti üheks lemmikkohaks Pääsküla raba.

Tiheda graafikuga buss nr 36 sõidab kesklinnast Nõmme peatusse umbes 25 minutiga. Nõmmele saab Tallinna kesklinnast Balti jaamast ka rongiga.

Leia Nõmme kõik söögikohad.

Tallinna asumid

Teile võiks veel meeldida