VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -1..3
HOMME 0..4
ÜLEHOMME 3..7
 

Fotograaf: Toomas Tuul

Fotograaf: Tooma Tuul

Fotograaf: Toomas Volmer

Fotograaf: Maret Põldveer-Turay

Fotograaf: Lennusadam

Autor: visittallinn.ee  •  15.02.2019

Tallinn on ajalooliselt olnud tähtis kaubasadam ning merelinn. Pealinna 46-kilomeetrine rannajoon on teada tuntud oma kilukarbivaate, kenade liivarandade, hubaste mereäärsete elurajoonide, mitmete sadamate ning ka tsaariaegsete kaitserajatiste poolest. 

Viimasel aastakümnel on pealinna avatus merele muutunud: loodud on palju võimalusi rattaga või jalgsi mere ääres promeneerimiseks, lisaks Pirita jahisadamale on meelelahutus- ja huvikeskusteks kujunenud pea kõik Põhja-Tallinna sadamad. Avatud on mitmeid uusi merevaatega joogi- ja söögikohti.

Avasta mereäärt

Kahe kilomeetri pikkune Pirita promenaad algab Tallinna kesklinnast, viib mööda Kadriorust ning Lauluväljakust ning kulgeb kuni Pirita jahisadamani ja Pirita rannani. Kergliiklusteed on rajatud nii jalgsi merevaate nautijaile kui ka rulluisutajatele ning ratturitele. Pirita rand on kahtlemata linna tuntuim supluskoht, siit leiab puhkaja mitmeid mängu-ja spordiväljakuid, pakutakse erinevaid võimalusi veespordi harrastajaile, avatud on kohvikud. 

Rocca al Mare Promenaad on 2,5 kilomeetri pikkune kergliiklustee. Promenaad ühendab Rocca al Mare ja Stroomi randa ning kulgeb läbi Põhja-Tallinna asumite. Stroomi rannas on loodud mitmeid uusi võimalusi peredega puhkajaile, seal hulgas mänguväljakud, grillimisplatsid, spordiväljakud ning kohvikud.

Põhja-Tallinnas Kalamaja mereäärses osas väärib avastamist piirkonna suurim mereteemaline keskus Lennusadam. Tallinna Kultuurikatel ja kultuurikatla aed, Pada, on avatud suvel, pakkudes nii meeldivaid maitseelamusi kui ka põnevat kultuuriprogrammi. Kel soov linnakärast eemalduda, tasub külastada ajaloolist Kalamaja parki, mille taimestik on looduskaitse all.

Aktiivsed tegevused

Mereäärset aktiivset tegevust leiab Lennusadamast, siit väljub regulaarsetele mõnetunnistele merereisidele ajalooline puidust liiniaurik "Katharina". Pirital on avatud paadilaenutusrentida saab rattaid, rannas saab tegeleda mitmete veespordialadega. Talvisel ajal saab Pirital harrastada jääsuplust.

Suviseil ajal pakutakse mitmeid võimalusi külastada Tallinna lähedal asuvaid saari nagu Aegna, Naissaar ja Prangli.

Mereäärsed söögikohad

Igal aastal avatakse Tallinna mereäärsetes piirkondades üha uusi hubaseid kohvikuid ja restorane, mis annavad võimaluse lisaks heale kohvile, koogile ja söögile nautida ka merevaadet.

Merele avatud sündmused ja üritused Tallinnas

Kindlasti pealinna kõige tuntum ja rahvarohkem mereäärset meelelahutust pakkuv üritus on Tallinna Merepäevad. Juulis toimuv mitmepäevane festival on kogu perele orienteeritud värvika programmiga sündmus, mis koondab endas üritusi nii Põhja-Tallinna sadamates kui ka lahel. Maist kuni septembrini tasub külastada Linnahalli kõrval asuvat Kultuurikatelt, kus on võimalik osa võtta suvistest etendustest, kontsertidest ja muust põnevast. Laupäeviti on Kultuurikatla kõrval platsil avatud kalaturg. Siit väljuvad ka laevareisid Aegna saarele.

Laulupidu, Pirita kloostris toimuv Birgitta Festival, mitmetel rannaäärsetel aladel toimuv Muinastulede öö, erinevad merekultuuriüritused Lennusadamas ning Eesti Vabaõhumuuseumi sündmusteprogramm võimaldavad lisaks kultuurile nautida linna avatust merele.

Teile võiks veel meeldida