Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 9..16
HOMME 8..12
ÜLEHOMME 6..11
 

Fotograaf: Kaupo Kalda

Fotograaf: Jaak Nilson

Fotograaf: Noora Karppi

Fotograaf: Merlen Aringo

Top 10: kohad, mida pead nägema

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  13.09.2019

Tallinna arvukatest vaatamisväärsustest kümne parima väljavalimine tundub võimatu missioonina. Aga teeme proovi. Võtame valiku aluseks kohad ja lood, mis on maailmas ainulaadsed.  

Raekoja plats oli vanalinna pulbitsev süda juba keskajal. Kunagi oli see turuplats, tänapäeval aga vanalinna „elutuba“ ja suursündmuste toimumiskoht. Suvised vanalinnapäevad ja talvine jõuluturg ei vaja tutvustamist ei kodu- ega välismaal.  Raekoja platsile on nime andnud selle servas kõrguv gooti stiilis raekoda, mille tornist avanevad hunnitud vanalinnavaated. Raekoja platsi teises servas asub Raeapteek, mis on üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke kogu Euroopas ja ühtlasi Tallinna vanim ettevõte.

Tallinn on otsekui loodud inimestele, kes armastavad kõrgusi. Linna kuulsa kilukarbisilueti lahutamatu osa Oleviste kirik oli 15.-16. sajandil väidetavalt kogu maailma kõrgeim ehitis. Julgetel on võimalik torni ronida, et imetleda Tallinna taevalikust kõrgusest. 

Fotograafide meelispaik on Kohtuotsa vaateplatvorm, kust avaneb tõeline panoraamvaade Oleviste kirikule, moodsale kesklinnale ja linnamüüri tornidele. Tänu Instagramile on see vaade kogu maailmas tuntuks saanud. Tallinna linnamüür on haruldaselt hästi säilinud keskaegne kaitserajatis, külastada saab nii müüriosi kui päris mitut kaitsetorni.

Katariina käigus jalutades pole raske ette kujutada, kuidas elasid käsitöölised 500 aastat tagasi. Romantilist käiku ääristavad Katariina Gildi töötoad, kus gildi  meistrid valmistavad ja müüvad oma kunsti. Külaskäik 15.sajandist pärit Suurgildi hoones asuvasse Eesti Ajaloomuuseumisse annab meie maale ajaloolised raamid. Muuseumis saab kulgeda esiajaloost läbi sajandite kuni 20. sajandi lõpuni välja. Suurgildi liikmeteks olid keskajal linna mõjukamad kaupmehed. 

Kesklinnast lühikese jalutuskäigu või trammisõidu kaugusel asuv Kadrioru loss on kogu Eestis ainulaadne Itaalia barokkarhitektuuri pärl. Kadrioru lossi- ja pargiansambli ajalugu sai alguse 300 aastat tagasi, kui Peeter I käsul hakati rajama parki ja suvelossi, mis oli pühendatud tsaari abikaasale Katariina I-le. Lisaks Kadrioru kunstimuuseumile asub Kadrioru pargis Kumu kunstimuuseum. Ka Lauluväljak pole Kadriorust kaugel. Iga viie aasta järel toimuvad siin võimsad üldlaulupeod ja 1988. aasta öölaulupeod olid Eesti taasiseseisvumise avaakordiks.  

Lennusadam on Tallinna kõige külastatuim muuseum ja seda mitte ilma põhjuseta. Saja-aastane vesilennukite angaar on koduks modernsele merekeskusele, mis mõjub nii oma võimsa arhitektuuri kui mereekspositsiooniga. Lennusadamas saab tutvuda Eestiga läbi merenduse ajaloo ja külastada ehtsat allveelaeva. 

Teile võiks veel meeldida