Hea külastaja!
Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *
Ei soovita
Kindlasti soovitan
Miks?


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

Osad kohustuslikud väljad on täitmata.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
 
Lemmikud
Oled vaadanud juba kolme vaatamisväärsust.
Vali mõned veel ja näed, kui palju sa Tallinn Cardiga säästad.
Vali ja arvuta
TallinnCard
Tere tulemast tutvuma VisitTallinn.ee beetaversiooniga.
Oleme jõudnud platvormi testimise lõppfaasi.

Teie tagasiside kasutatavuse kohta on meile väga oluline, et saaksime seda veebilehte paremaks muuta.
Loodame, et teil on veebilehega VisitTallinn.ee meeldiv kogemus ja ootame teid kindlasti Tallinna külastama!

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond
Kirjuta oma tagasiside
Kontakt

TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!

NEW YORK
Clock
 
 
 
LONDON
Clock
 
 
 
TALLINN
Clock
 
 
 
MOSKVA
Clock
 
 
 
TOKYO
Clock
 
 
 
TÄNA
20..28
HOMME
20..28
ÜLEHOMME
17..21
Fotograaf: Maret Põldveer-Turay
Fotograaf: Reimo Võsa-Targsoo
Fotograaf: Paul Kuimet
Fotograaf: Paul Kuimet

Kalamaja – puitmajad ja boheemlaslik võlu

Lisa lemmikute hulka

See vaikne piirkond, otse vanalinna kõrval, püüab pilku oma värviliste puitmajadega. Kalamaja on olnud ammustest aegadest Tallinna peamine kalasadam. Sellele viitab ka Kalamaja nimi.

Alates 14. sajandist elasid siin kalurid, kalakaupmehed ja paadisepad. Kõik muutus aga 1870. aastal, kui valmis Tallinna–Peterburi raudtee. Linnaossa kerkisid ühtäkki tohutu suured tehased, mis tõid endaga kaasa tuhandete uute töötajate sissevoolu.

Kalamaja

Töötajate eluasemeks ehitatud puitmajadest sai Kalamaja arhitektuuripärand. Just need hooned annavad tänapäeval sellele piirkonnale unustamatu võlu. Arhitektuuriliselt kõige ainulaadsemaid kutsutaksegi Tallinna tüüpi majadeks. Neil 1920.–1930. aastatel ehitatud kahe-kolmekordsetel eluhoonetel on kaks sümmeetrilist puittiiba ja keskel kivitrepp. Praegu on Tallinnas umbes 500 sellist maja.

Huvilised võivad märgata sedagi, et osa Kalamaja vanast tööstuslikust infrastruktuurist on säilinud tänaseni. Näiteks Estonia klaverivabrik (Kungla 41) on tuntud kui üks maailma paremaid tiibklaveritootjaid. Paljusid tehasehooneid kasutatakse nüüd muul otstarbel, näiteks linna moodsa kunstielu koduna.

Kalamajas peaksid kindlasti ära käima arhitektuuri- ja ajaloohuvilised, aga ka kõik teised, kes tahavad näha Tallinna uuemat kunstimaastikku. See on üks Tallinna miljööväärtuslikest puitasumitest. Siin paikneb ka linna suurejooneline meremuuseum Lennusadam. Perega tasub kindlasti minna Energia Avastuskeskusse ja Kalamaja lastemuuseumi Miiamilla.

Kalamaja parimad vaatamisväärsused peredele
Vaata kõiki
Näita vähem

Kalamaja on muutunud üha nooruslikumaks, siia on kolinud palju loomeinimesi ja see annab pitseri ka kohalikele söögikohtadele. Just Kalamaja on Tallinnas see koht, kus saab kõige paremini osa kohalike elust ja tegemistest. 

Hea võimalus seda fenomeni ise kogeda on käia Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60). Tehasehooned on ajapikku muudetud populaarseks kohtumispaigaks neile, kes naudivad omanäolisi restorane, noorte Eesti disainerite töid,  kunstinäitusi, vaadiõlut, vanakraamipoode, alternatiivteatrit ja klubikülastusi. Siin asub ka üks populaarsemaid kontserdipaiku – Vaba Lava, mis meelitab külastama eelkõige erinevate muusikafestivalide raames. Kes otsib kindlat põhjust ja aega millal Kalamaja külastada, siis tasub seda teha kas Eesti suurima asumifestivali - Kalamaja päevade või ülipopulaarse Telliskivi tänavatoidufestivali ajal.

Photo by: Kadi-Liis Koppel

Eesti tänavatoiduga saab Telliskivis tutvuda ka aastaringselt, seda DEPOO tänavatoidualal. Tallinna hästi hoitud saladus on seal asuv Renard Coffee Shop, mida tulevad avastama kohvigurmaanid üle maailma ning kindlasti ka PEATUS, mis on originaalkujul säilinud Moskva-Tallinn reisi- ja restoranvagunisse rajatud kohvik ja ööklubi. 

Lisaks tänavatoidualale on Telliskivi läheduses ka Balti Jaama uus turukompleks. See Eesti kaasaegseim turg koondab ühe katuse alla äärmiselt laia kaubavaliku alustades värskest turukraamist ja lõpetades tänavatoiduga. Uus turg on suuresti kogukonnakeskus, kus kohalik saab teha oma igapäevased sisseostud, aga ligitõmbava atmosfääriga, huvitava antiigivaliku ning pruulikojaga on kindlasti avastamist väärt paik ka turistile.

Lugege Kalamaja restoranidest ja baaridest.

Tallinna asumid

Hiljuti vaadatud
Vaata kõiki
Näita vähem