Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 16..22
HOMME 16..20
ÜLEHOMME 17..20
 

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Rasmus Jurkatam

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Anu Vahtra

Fotograaf: Mari Kadanik

Aktiivne puhkus lastega Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  06.03.2018

Tallinn pakub aktiivseks perepuhkuseks hulganisti võimalusi – seiklus-, vee- ja lumeparkidest mängukeskusteni. Käesolevast artiklist leiate erinevaid tegevusi nii pere pisematele kui ka aktiivsetele noortele. 

Muuseumisse avastama!

Merekeskus Lennusadam pakub tegevust kõigile möllumeelsetele – kätt saab proovida nii allveelaeva torpeedorünnakus kui õhus liikuvate sihtmärkide tabamisel. Muuseumis saab külastada päris ehtsat allveelaeva Lembitut ning näha palju muid elusuuruses eksponaate. Õues on põnev mänguväljak pere pisematele.
Energia Avastuskeskus on tõeline „käed-külge” muuseum, kus lapsed saavad teha ise elektrit, tekitada erinevaid helisid ja seigelda kosmoses.

Hiljuti avatud Maarjamäe lossi suurnäituse "MINU VABA RIIK" üheks osaks on hariduslik-mänguline keskkond "LASTE VABARIIK". Selles lõbusas keskkonnas on võim laste käes ning mängu käigus saab tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Maarjamäe lossi kompleksis asuvad ka Eesti Filmimuuseum, põnevad välinäitused, puhkealad ja laste mänguväljak.

Kui lastele pakub huvi ronida tornides või laskuda põnevasse tunnelisse, siis tasub Tallinnas külastada kaks-ühes muuseumi: Kiek in de Kök (saksa keeles kiika kööki) ja bastionikäigud. Keskaegne Kiek in de Kök tutvustab Tallinna kaitsmist läbi aegade. Torn ja käigud sobivad 7. eluaastast.    

Julgemad saavad end proovile panna Tallinna Teletornis, kus on võimalik kõndida Põhja-Euroopa kõrgeima välisplatvormi serval. 175 meetri kõrgusel saab täisringi ümber torni käia korraga kuni neli inimest koos instruktoriga. Kogu tee on kindlustatud turvarakmetega. Kõnd kestab umbes pool tundi, millest saab pärast foto e-postile mälestuseks. Aega saab broneerida internetis ja kohapeal. Servakõnd sobib lastele alates 13. eluaastast. Nooremad ja arglikumad saavad end proovile panna Teletorni 21. korruse püsinäituse saalis põrandasse ehitatud põrandaakendel. 170 m kõrgusel asuvatele akendele peale astudes hõljuksid nagu õhus. Ka teletorni õuel on lastele neli atraktsiooni: turnimisrada, laskumisrada, maapealne valgusmäng ning Planetaarium.

Pere pisematele pakuvad Tallinnas põnevust NUKU muuseum ja Lastemuuseumid Miiamilla Kadriorus ja Kalamajas. NUKU muuseumis saavad lapsed nii tutvuda kui mängida erinevat liiki nukkudega, proovida selga kostüüme ning külastada nukkude hirmutuba. Lastemuuseum Miiamilla Kadriorus pakub loovat tegevust ja mänge lastele vanuses 3-11 a. Kalamaja muuseum on aga koduks kõikvõimalikele nukkudele, kaisukarudele ning muudele mänguasjadele. 

Eesti Loodusmuuseum jutustab külastajatele lugusid Eestimaa loodusest. Seal saab tutvuda haruldase lendoragava, vaadata silma Eesti metsade suurimale imetajale - põdrale, võtta mõõtu suurima Eestist püütud kalaga ning katsuda, kuulata, vaadata ja nuusutada maailma nii nagu seda tajuvad loomad. Päris ehtsate loomadega saab aga tutvuda Tallinna Loomaaias. Ligi 89 ha suurusel alal (millest välispuuride ja aedikute all on ca 26 ha) on üle 7700 isendi. Laste loomaaias saab paitada väikseid koduloomi, Zoo seikluspargis saab ahvi kombel ronida ja turnida.  Loomaia territooriumilt ei puudu ka suur lastemänguala ning piknikuplatsid. 

Erinevate vaatamisväärsuste vahel liikumiseks on mugav Hop-On Hop-Off  kahekordne buss, mis on lastele elamus omaette. Ilusa ilmaga sõidab buss avatud katusega. Kuni 7-aastastele lastele on sõit tasuta. Kes eelistab veidi lühemat sõitu vanalinnas, siis tasub üles otsida Raekoja platsi lähedusest Linnarongi peatus. Ligi 20-minutit kestev rongisõit on lõbus seikluslik tuur vanalinnas ja meeldib eriti väiksematele külastajatele.

Lumele ja jääle lustima!

Kuni on lund, on avatud ka lumepargid. Tallinna kesklinnast 20-minutilise autosõidu kaugusel asub Viimsi Mäepark - Vimka, kus lumistelt nõlvadelt saab alla laskuda nii suuskade, lumelaua kui ka tuubiga. Nõmme Lumepargis saab samuti snowtube'idega mäest alla kihutada ja lumelauaga sõita. Suusatada ja uisutada saab lähedal asuvas Nõmme Spordikeskuses, mis muutub vastavalt aastaajale. Suvel on samal alal avatud välibassein ja palliväljakud. 

Kindlasti üks populaarseimaid väliuisuväljasid asub Harju tänaval, otse vanalinna südames. Liuglemine Harju tänava uisuplastil on parim võimalus kogeda romantilist talvemeeleolu ning koos perega lõbusalt aega veeta. Aastaringselt saab jääl liuelda Jeti ja Škoda jäähallides.

Seiklema või sulistama!

Külmemal ajal saab lustida siseruumides. Siseseikluspark Megazone ootab üle 120 cm pikkuseid lapsi, lühemad võivad parki külastada saatjaga. Keskuses on veel Segway takistusrada (alates 10a), lasermänguala (alates 6a) ja rallisimulaator. Üle 6aastased lapsed saavad lasermängulahinguid pidada ka Lasergame keskuses.

Väikeseid motosõpru ootavad kaks siseliiklusparki Laste Liikluspark ja Laste Liiklusmängukeskus. Kuna keskuste ruume renditakse erapidudeks, tasub ette helistada ja uurida, kas park võtab soovitud ajal üksikkülastajaid vastu. Kel võimalus veidi linnast välja sõita, siis LaitseRallyPark pakub nii suurtele kui väikestele motosõpradele põnevaid väljakutseid ja seda nii sise- kui välitingimustes. Kiiret võiduajamist saab harrastada ka Tallinna kardiradadel. Hulganisti hüppamis- ja turnimisrõõmu pakuvad Skypark ja Zelluloosi batuudikeskus. Mängukeskuseid on ka kaubanduskeskuste juures. Näiteks Juku mängumaa Rocca al Mare ja Kristiine keskuses ning Tallinna suurim mängumaa - Lennumaa Ülemiste keskuses.

Tallinna veekeskustes kestab suvi aasta läbi. Suurim keskus Atlantis H2O Aquapark asub südalinnast 10 km kaugusel Viimsis. Pargis on ühendatud vee- ja avastuskeskus. Tehke teadust ujumispükstes! Uuritakse füüsikaseadusi, vees tekkivaid tornaadosid ja geisreid, elu arengut vees ja veeolendeid. Keskuses on kuus liutoru, millest kahest saab alla laasta tuubiga, lisaks laine- ja ringvoolubasseinid. Majast pääseb spaa- ja saunakeskusesse.

Mänguväljakule ronima ja randa suplema!

Julgelt tasub külastada Tallinna avalikke mänguväljakuid ja randu. Üks suurim lastekeskus on kaunis Kadrioru pargis, kus leiab lisaks mänguväljakutele lastemuuseumi ja aastaringselt tegutseva laste lõbustuspargi. Suured mänguväljakud igas vanuses lastele asuvad kesklinnas Politseipargis ja vanalinnas Tornide väljaku alal. Põhja-Tallinnas Kalamaja pargis ja Stroomi rannas. Varbaid saab vette kasta lisaks ka Pirita rannasKakumäel ja Harku järve ääres. 

Kel võimalus linnast veidi välja sõita, siis on ideaalseks rannapuhkuseks ka Laulasmaa, Viimsi ning Tallinna lähiümbruses asuvad saared. Loe lisa Tallinna lähiümbruses asuvate vaatamisväärsuste kohta siit.

Suvel ahvi kombel turnima!

Suviti on värskes õhus turnimiseks on mitmeid põnevaid seiklusparke, mis ootavaid nii suuri kui väikeseid külastajaid. 
Nõmme Seikluspargis on kokku kuus kõrgseiklusrada, mis lõppevad kiirete laskumistega trossidel ehk nn ahviraudteel. Kõikide radade läbimiseks kulub 2,5-3 tundi. Alla 115 cm jütsidele on oma seikluspark – rippsillad, ahviraudteed, kiiged ja nõiamajad. Atraktsioonid on ehitatud madalale, nii et vajadusel saavad vanemad lapsi saata ja abistada.
 
Pirita Seikluspargis on samuti kuus kiirlaskumisega lõppevat kõrgseiklusrada, mereäärselt Rannarajalt avaneb imeline vaade Tallinna siluetile. Pargis asub Tallinna suurim lastepark – rippsildade, pikkade liugude, kiikede ja takistustega põnev mängumaa. Lasteala sobib 2-6aastastele.

Kõige uuem, viie seiklusrajaga park asub Tallinna Loomaaias. Zoo Seikluspargis on eraldi Avastuste Rada, mis pakub mõistatamist erinevate loomaaia asukate kohta, keda on võimalik pärast turnimist kaardi abil otsima minna. See rada sobib lastelealates pikkusest 115 cm. Lisaks leiab pargist kolm seiklusrada, mis on sobilikud seiklejatele pikkuses alates 130 cm ning suur ja mänguline lastepark pere pisematele, 2-7 aastastele. Lastepargi mängumaa on 70 cm kõrgusel maapinnast, võimaldades täiskasvanutel oma lapsi radade kõrval kergesti abistada. Vahetus läheduses asuvad ka mängu- ja piknikuala.

Teile võiks veel meeldida