VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -8..0
HOMME -8..1
ÜLEHOMME -5..4
 

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Rasmus Jurkatam

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Anu Vahtra

Fotograaf: Mari Kadanik

Aktiivne puhkus lastega Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  08.11.2018

Tallinn pakub aktiivseks perepuhkuseks hulganisti võimalusi – seiklus-, vee- ja lumeparkidest mängukeskusteni. Käesolevast artiklist leiate erinevaid tegevusi nii pere pisematele kui ka aktiivsetele noortele. 

Muuseumisse avastama!

Merekeskus Lennusadam pakub tegevust kõigile möllumeelsetele – kätt saab proovida nii allveelaeva torpeedorünnakus kui õhus liikuvate sihtmärkide tabamisel. Muuseumis saab külastada päris ehtsat allveelaeva Lembitut ning näha palju muid elusuuruses eksponaate. Õues on põnev mänguväljak pere pisematele. 

Energia Avastuskeskus on tõeline „käed-külge” muuseum, kus lapsed saavad teha ise elektrit, tekitada erinevaid helisid ja seigelda kosmoses.

Maarjamäe lossi suurnäituse "MINU VABA RIIK" üheks osaks on hariduslik-mänguline keskkond "LASTE VABARIIK". Selles lõbusas keskkonnas on võim laste käes ning mängu käigus saab tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Maarjamäe lossi kompleksis asuvad ka Eesti Filmimuuseum, põnevad välinäitused, puhkealad ja laste mänguväljak.

Kui lastele pakub huvi ronida tornides või laskuda põnevasse tunnelisse, siis tasub Tallinnas külastada kaks-ühes muuseumi: Kiek in de Kök (saksa keeles kiika kööki) ja bastionikäigud. Keskaegne Kiek in de Kök tutvustab Tallinna kaitsmist läbi aegade. Torn ja käigud sobivad 7. eluaastast.    

Lisaks keskaegsetele tornidele pakub palju põnevust Tallinna Teletorn, mis on ühtlasi Eesti kõrgeim ehitis. 

Pere pisematele pakuvad Tallinnas põnevust NUKU muuseum ja Lastemuuseum Miiamilla Kadriorus. NUKU muuseumis saavad lapsed nii tutvuda kui mängida erinevat liiki nukkudega, proovida selga kostüüme-parukaid ning mõistatada, kuidas liikuma panna auruteatri nukud muuseumiakendel. Lastemuuseum Miiamilla pakub loovat tegevust ja mänge lastele vanuses 3-11 a. 

Eesti Loodusmuuseum jutustab külastajatele lugusid Eestimaa loodusest. Seal saab tutvuda haruldase lendoragava, vaadata silma Eesti metsade suurimale imetajale - põdrale -, võtta mõõtu suurima Eestist püütud kalaga ning katsuda, kuulata, vaadata ja nuusutada maailma nii nagu seda tajuvad loomad. Päris ehtsate loomadega saab aga tutvuda Tallinna Loomaaias. Loomaaia üheks uuemaks vaatamisväärsuseks on jääkarude uus kodu Polaarium. Laste loomaaias saab paitada väikseid koduloomi, Zoo seikluspargis saab ahvi kombel ronida ja turnida. Loomaia territooriumilt ei puudu ka suur lastemänguala ning piknikuplatsid. 

Linna üks uusimaid tulijaid on Baltimaade esimene interaktiivne videomängude muuseum LVLup!, mis tutvustab elektrooniliste mängude ajalugu. Esindatud on konsoolid ja mängud 1980ndatest tänapäevani, sealhulgas nii haruldusi kui ka huvitavaid ideid minevikust. Ja mis põhiline - muuseumis saab kõiki näituse videomänge ise proovida! 

Erinevate vaatamisväärsuste vahel liikumiseks on mugav Hop-On Hop-Off  kahekordne buss, mis on lastele elamus omaette. Ilusa ilmaga sõidab buss avatud katusega. Kuni 7-aastastele lastele on sõit tasuta. Kes eelistab veidi lühemat sõitu vanalinnas, siis tasub üles otsida Raekoja platsi lähedusest Linnarongi peatus. Ligi 20-minutit kestev rongisõit on lõbus seikluslik tuur vanalinnas ja meeldib eriti väiksematele külastajatele.

Seiklema või sulistama!

Külmemal ajal saab lustida siseruumides. Siseseikluspark Megazone ootab üle 120 cm pikkuseid lapsi, lühemad võivad parki külastada saatjaga. Keskuses on veel Segway takistusrada (alates 10a), lasermänguala (alates 6a) ja rallisimulaator. Üle 6aastased lapsed saavad lasermängulahinguid pidada ka Lasergame keskuses.

Väikeseid motosõpru ootavad kaks siseliiklusparki Laste Liikluspark ja Laste Liiklusmängukeskus. Kuna keskuste ruume renditakse erapidudeks, tasub ette helistada ja uurida, kas park võtab soovitud ajal üksikkülastajaid vastu. Kel võimalus veidi linnast välja sõita, siis LaitseRallyPark pakub nii suurtele kui väikestele motosõpradele põnevaid väljakutseid ja seda nii sise- kui välitingimustes. Kiiret võiduajamist saab harrastada ka Tallinna kardiradadel. Hulganisti hüppamis- ja turnimisrõõmu pakuvad Skypark ja Zelluloosi batuudikeskus. Mängukeskuseid on ka kaubanduskeskuste juures, näiteks Tallinna suurim mängumaa - Lennumaa Ülemiste keskuses.

Tallinna veekeskustes kestab suvi aasta läbi. Suurim keskus Atlantis H2O Aquapark asub südalinnast 10 km kaugusel Viimsis. Pargis on ühendatud vee- ja avastuskeskus. Tehke teadust ujumispükstes! Uuritakse füüsikaseadusi, vees tekkivaid tornaadosid ja geisreid, elu arengut vees ja veeolendeid. Keskuses on kuus liutoru, millest kahest saab alla laasta tuubiga, lisaks laine- ja ringvoolubasseinid. Majast pääseb spaa- ja saunakeskusesse.

Teile võiks veel meeldida