Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 9..13
HOMME 9..12
ÜLEHOMME 9..16
 

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Rasmus Jurkatam

Fotograaf: Kadri Unt

Fotograaf: Anu Vahtra

Fotograaf: Mari Kadanik

Aktiivne puhkus lastega Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  13.09.2019

Tallinn pakub aktiivseks perepuhkuseks hulganisti võimalusi – seiklus-, vee- ja lumeparkidest mängukeskusteni. Käesolevast artiklist leiate erinevaid tegevusi nii pere pisematele kui ka aktiivsetele noortele. 

Muuseumisse avastama!

Merekeskus Lennusadam pakub tegevust kõigile möllumeelsetele – kätt saab proovida nii lennukijuhtimises kui paatide ujutamises. Muuseumis saab külastada päris ehtsat allveelaeva Lembitut ning näha palju muid elusuuruses eksponaate. Õues on põnev mänguväljak pere pisematele. 

Energia Avastuskeskus on tõeline „käed-külge” muuseum, kus lapsed saavad teha ise elektrit, tekitada erinevaid helisid ja seigelda kosmoses.

Maarjamäe lossi suurnäituse "MINU VABA RIIK" üheks osaks on hariduslik-mänguline keskkond "Laste Vabariik". Selles lõbusas keskkonnas on võim laste käes ning mängu käigus saab tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Maarjamäe lossi kompleksis asuvad ka Eesti Filmimuuseum, skulptuuripark, puhkealad ja laste mänguväljak.

Kui lastele pakub huvi keskaeg, tornides ronimine ja põnevad tunnelid, siis tasub Tallinnas külastada Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi, mis tutvustab Tallinna kaitsmist läbi aegade. Muuseumikompleksi kuuluvad ka salapärased maa-alused bastionikäigud ning lisaks saab kõhtu kinnitada Neitsitorni vahvas kohvikus. Muuseum on sobilik lastele alates seitsmendast eluaastast, kuna tornide trepid on järsud.

Lisaks keskaegsetele tornidele pakub palju põnevust Tallinna Teletorn, mis on ühtlasi Eesti kõrgeim ehitis. 

Pere pisematele pakuvad Tallinnas põnevust NUKU muuseum ja Lastemuuseum Miiamilla Kadriorus. NUKU muuseumis saavad lapsed nii tutvuda kui mängida erinevat liiki nukkudega, proovida selga kostüüme-parukaid ning mõistatada, kuidas liikuma panna auruteatri nukud muuseumiakendel. Lastemuuseum Miiamilla pakub loovat tegevust ja mänge lastele vanuses 3-11 a. 

Eesti Loodusmuuseum jutustab külastajatele lugusid Eestimaa loodusest. Seal saab tutvuda haruldase lendoragava, vaadata silma Eesti metsade suurimale imetajale - põdrale -, võtta mõõtu suurima Eestist püütud kalaga ning katsuda, kuulata, vaadata ja nuusutada maailma nii nagu seda tajuvad loomad. Päris ehtsate loomadega saab aga tutvuda Tallinna Loomaaias. Loomaaia üheks uuemaks vaatamisväärsuseks on jääkarude kodu Polaarium. Laste loomaaias saab paitada väikseid koduloomi. Loomaia territooriumilt ei puudu ka suur lastemänguala ning piknikuplatsid. 

Linna ühed uuemad tulijad on Baltimaade esimene interaktiivne videomängude muuseum LVLup! ARSi kunstilinnakus ning käed-külge teaduskeskus SkyLab kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn.

Erinevate vaatamisväärsuste vahel liikumiseks on mugav Hop-On Hop-Off  kahekordne buss, mis on lastele elamus omaette. Ilusa ilmaga sõidab buss avatud katusega. Kuni 7-aastastele lastele on sõit tasuta. Kes eelistab veidi lühemat sõitu vanalinnas, siis tasub üles otsida Raekoja platsi lähedusest Linnarongi peatus. Ligi 20-minutit kestev rongisõit on lõbus seikluslik tuur vanalinnas ja meeldib eriti väiksematele külastajatele.

Lumele ja jääle lustima!

Kuni on lund, on avatud ka lumepargid. Tallinna kesklinnast 20-minutilise autosõidu kaugusel asub Viimsi Mäepark - Vimka, kus lumistelt nõlvadelt saab alla laskuda nii suuskade, lumelaua kui ka tuubiga. Nõmme Lumepargis saab samuti snowtube'idega mäest alla kihutada ja lumelauaga sõita. Suusatada ja uisutada saab lähedal asuvas Nõmme Spordikeskuses, mis muutub vastavalt aastaajale. Suvel on samal alal avatud välibassein ja palliväljakud. 

Kindlasti üks populaarseimaid väliuisuväljasid asub Harju tänaval, otse vanalinna südames. Liuglemine Harju tänava uisuplastil on parim võimalus kogeda romantilist talvemeeleolu ning koos perega lõbusalt aega veeta. Aastaringselt saab jääl liuelda Jeti ja Škoda jäähallides.

Seiklema või sulistama!

Külmemal ajal saab lustida siseruumides. Siseseikluspark Megazone ootab üle 120 cm pikkuseid lapsi, lühemad võivad parki külastada saatjaga. Keskuses on veel Segway takistusrada (alates 10a), lasermänguala (alates 6a) ja rallisimulaator. Üle 6aastased lapsed saavad lasermängulahinguid pidada ka Lasergame keskuses.

Väikeseid motosõpru ootavad kaks siseliiklusparki Laste Liikluspark ja Laste Liiklusmängukeskus. Kuna keskuste ruume renditakse erapidudeks, tasub ette helistada ja uurida, kas park võtab soovitud ajal üksikkülastajaid vastu. Kel võimalus veidi linnast välja sõita, siis LaitseRallyPark pakub nii suurtele kui väikestele motosõpradele põnevaid väljakutseid ja seda nii sise- kui välitingimustes. Kiiret võiduajamist saab harrastada ka Tallinna kardiradadel. Hulganisti hüppamis- ja turnimisrõõmu pakuvad Skypark ja Zelluloosi batuudikeskus. Mängukeskuseid on ka kaubanduskeskuste juures, näiteks Tallinna suurim mängumaa - Lennumaa Ülemiste keskuses.

Tallinna veekeskustes kestab suvi aasta läbi. Suurim keskus Atlantis H2O Aquapark asub südalinnast 10 km kaugusel Viimsis. Pargis on ühendatud vee- ja avastuskeskus. Tehke teadust ujumispükstes! Uuritakse füüsikaseadusi, vees tekkivaid tornaadosid ja geisreid, elu arengut vees ja veeolendeid. Keskuses on kuus liutoru, millest kahest saab alla laasta tuubiga, lisaks laine- ja ringvoolubasseinid. Majast pääseb spaa- ja saunakeskusesse.

Teile võiks veel meeldida