Kuhu minna
Foto: Kadi-Liis Koppel
Foto: Kadi-Liis Koppel

    Tallinna pubid ja baarid

    Kui õhtu hämardub, süttib kutsuv valgus Tallinna arvukates pubides, baarides ja vinoteekides. Igaüks teab, et traditsiooniliselt on Põhjamaades kasvatatud otra ja joodud õlut, lõunapool viljeldud viinamarju ja veini. Õllebaarid ja õllerestoranid ongi Tallinna joogikohtade alustala legendaarsetest vanalinna keldribaaridest kuni nooblis Noblessneris asuva Eesti suurima väikeõlletootja Põhjala Tap Roomini. 

    Nii nagu ühestki maailma metropolist, ei puudu ka meie pealinnast Iiri pubid, teema- ja spordibaarid. Mitmetes Tallinna baarides kuuleb elavat muusikat, üles astuvad DJ-d ja kui veab, siis võib kohtuda oma lemmikbändigagi. Üle kogu maailma levinud kokteilibaaride taasavastamise trend on toonud ka Tallinnasse väga professionaalsel tasemel tegutsevaid lokaale, mille parimaks näiteks on mitmed Sauna tänava baarid ja stiilsed „salabaarid“, mille eeskujuks on USAs 20. sajandi alguse keeluajaseaduse tingimustes tegutsenud baarid. 

    Kuigi esmapilgul ei pruugi põhjamaine Tallinn tunduda veiniarmastajate Mekana, on siin palju stiilseid ja taskukohaseid vinoteeke -  veiniasjatundjaid-maaletoojaid, kes oma oskusi ja varusid meeleldi jagavad, Tallinnas jätkub. Lisaks väikeõllede ja siidritootmisele on Eestis hoogsalt arenemas ka džinnivalmistamine ja džinnibaarid. Meeleolukaks õhtuveetmiseks on Tallinnas tõesti palju võimalusi.  

    Avasta