Kuhu minna

  Tallinna kohvikud

  Teadaolevalt avati Tallinna esimene kohvik Raekoja platsil juba 1702. aastal - ja lausa itaallase poolt! Olgu kuidas oli, aga linna pikkade tavadega kohvikukultuur seostub senimaani vanalinnaga, kas Tallinna vanima kohviku Maiasmoka või idüllilise Meistrite Hoovi trühvlikohvikuga, ka meie oma kohvikukettide Revali ja Kehrwiederi esimesed kohvikud said tuule tiibadesse vanalinnast. 

  Tallinna kohvikud paistavad silma oma mitmekesisuse poolest. Kui lähtuda menüüst, siis lisaks traditsioonilistele koogikohvikutele leidub Tallinnas pannkoogi- ja sõõrikukohvikuid, piruka- ja jäätisekohvikud, šokolaadi-, martsipani-  ja tassikoogikohvikuid. Kohvikuid võib leida igast Tallinna piirkonnast ja väga erinevatest paikadest: keraamikakodadest ja muuseumidest, keldritest ja katustelt, õuedest ja mere äärest, ka raamatupoodidesse on ilmunud mõnusad kohvikud, kus truu armastajapaari moodustavad kohv ja raamat. 

  Kõik Tallinna kohvikud on peresõbralikud ja sageli ka koerasõbralikud. Tallinna üks omapäraasemaid kohvikuid on kindlasti kassikohvik,  kus kasside ülesandeks on kassisõpradest kohvikukülastajate tuju tõsta ja vajadusel üksindustki leevendada.  

  Suvel, kui kohvikud sirutuvad suurtele ja väiksematele terrassidele, muutub kogu Tallinn suureks välikohvikuks. Tallinna asumite, näiteks Uue Maailma või Kalamaja päevade juurde kuuluvad iseenestest mõistetavalt ka avatud õuekohvikud.  

  Avasta