Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Raekoja plats

  Raekoja platsi on ajast aega kasutatud kauplemise ja peo platsina. Praegu sagib siin enim külastajaid suvisel turismihooajal. Traditsiooniliselt toimuvad igal aastal juunis vanalinnapäevad, juulis keskaja päevad. Melu hoiavad üleval välikohvikud, laadad ning vabaõhu kontsertid. 

  Talvisel ajal on Raekoja platsil eriline roll jõulu ajal. Üha enam kogub populaarsust ka talvine jõuluturg, oluline sündmus on Raekojast linnapea poolt jõulurahu väljakuulutamine. Jõulude tähistamine platsil on väga vana traditsioon. Esimestest jõulupidustustest on andmed juba aastast 1441, mil Mustpeade vennaskonna liikmed asetasid siia esimese jõulukuuse. Väidetavalt oli tegemist esimese linna jõulupuuga Euroopas. 

  Platsi kõige tähtsaim maja, Raekoja hoone, sai praegusel kujul valmis aastaks 1404. Linnavõim töötas seal 1970. aastani. Hoolimata sellest, et võim on praeguseks platsilt lahkunud, on see jäänud oluliseks traditsioonide kandjaks ning kokkusaamiskohaks nii linlasele kui ka linnakülalisele.
  Raekoja platsil asub ka Euroopa üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke - Raeapteek.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 4764 hinnangul

  • beautiful centre with nice restaurant

   tripadvisor rating 4 of 5
   jaanuar 13, 2022 Autor: juergenp1957

   in very good shape top capital of Baltic countries ! historical shows the connection to "Hansa towns" - just easy to spend one week there and discover the details.... Vaata veel

  • sometimes there are events and protest happening there.

   tripadvisor rating 5 of 5
   oktoober 26, 2021 Autor: blank5es3

   its actually such an amazing place, so many different food places and beautiful architecture. I have also seen beautiful events happening there.

  • A grand walk

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 16, 2021 Autor: Richard S

   A grand square to walk in, to see the buildings including the old Pharmacy. The old Town Hall one could go in. To see others strolling was a pleasure.