Muuseumid ja vaatamisväärsused
Raekoja plats (Town Hall Square)
Raekoja plats (Town Hall Square)
Tallinn Christmas Market
Raekoja plats (Town Hall Square)
Raekoja plats (Town Hall Square)
Tallinn Christmas Market

  Raekoja plats

  Raekoja platsi on ajast aega kasutatud kauplemise ja peo platsina. Praegu sagib siin enim külastajaid suvisel turismihooajal. Traditsiooniliselt toimuvad igal aastal juunis vanalinnapäevad, juulis keskaja päevad. Melu hoiavad üleval välikohvikud, laadad ning vabaõhu kontsertid. 

  Talvisel ajal on Raekoja platsil eriline roll jõulu ajal. Üha enam kogub populaarsust ka talvine jõuluturg, oluline sündmus on Raekojast linnapea poolt jõulurahu väljakuulutamine. Jõulude tähistamine platsil on väga vana traditsioon. Esimestest jõulupidustustest on andmed juba aastast 1441, mil Mustpeade vennaskonna liikmed asetasid siia esimese jõulukuuse. Väidetavalt oli tegemist esimese linna jõulupuuga Euroopas. 

  Platsi kõige tähtsaim maja, Raekoja hoone, sai praegusel kujul valmis aastaks 1404. Linnavõim töötas seal 1970. aastani. Hoolimata sellest, et võim on praeguseks platsilt lahkunud, on see jäänud oluliseks traditsioonide kandjaks ning kokkusaamiskohaks nii linlasele kui ka linnakülalisele.
  Raekoja platsil asub ka Euroopa üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke - Raeapteek.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 4732 hinnangul

  • Beautiful old town

   tripadvisor rating 5 of 5
   märts 15, 2020 Autor: Ksy54321

   Tallinn's Town Hall Square is the “heart” of the Old Town - spacious, but at the same time cozy in the frame of its fabulous colorful houses and paved with ancient cobblestones, it witnessed the long... Vaata veel

  • Take a moment and just watch ...

   tripadvisor rating 5 of 5
   märts 9, 2020 Autor: Sara808080

   As you enter the square, I suggest you stand in a corner, take a moment and just have a proper look at the amazing architecture around. Don’t get distracted by all the shops and restaurants. This... Vaata veel

  • Astonishing Square

   tripadvisor rating 4 of 5
   veebruar 3, 2020 Autor: loloym

   I was fascinated when I visited the square. It’s beautiful, good atmosphere, vibrant buildings. I was busy taking pictures in different angles. I love this place.