Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Noora Karppi

  Eesti Filmimuuseum

  Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutsev Filmimuuseum sai omale uue hoone Maarjamäe lossipargis. Filmimuuseumisse juhatab lossiparki läbiv "punane vaip", millel kõndides võib igaüks end tunda filmistaarina. Filmiallee on ääristatud eesti filmiajaloost inspireeritud mänguliste kunstiteostega ja see juhatab sisse näituse, milles heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ning maailma filmiareeni telgitagustele.
  Filmimuuseumi esimene püsinäitus „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab kõigile filmi tegemise ning filmitegijate saladusi. Näitusel liigutakse läbi erinevate filmitegemise etappide justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures. 

  Maagiline illusioonide ruum rabab üleelusuuruste masinatega – kaadervärgiga, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et pilt lõpuks ometi liikuma saaks. Filmi sünniajast, 19. sajandist, inspireeritud masinad kutsuvad omal nahal uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi. Näitusel saab end ka filmitegijana proovile panna – nn green screen stuudios saab igaüks endast video salvestada. 

  Filmimuuseumi hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi.

  Tallinn Cardiga tasuta.
  Jaga