Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

  Okupatsioonid, vastupanu, taastamine ja vabadus – need sõnad peegeldavad okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitust. See on kaasav muuseum eestlaste lähiajaloost, inimlikest väärtustest ning inimeste valikutest ja rollist vabaduse hoidmisel.

  Muuseumi püsinäitus pakub tegevust ja mõtteainet igas vanuses külastajatele, viies haaravaid lugusid täis teekonnale Eesti lähiminevikku. Näitusel on teejuhiks e-giid, mis kõneleb eesti, inglise, vene, soome, saksa, hispaania või prantsuse keeles. E-giid tutvustab muuseumi teemasid arutlevas vormis ning pakub põhjalikku lugemismaterjali väljapandud esemete kohta. Jutustuste vahel saab kuulda autentseid mälestusi. Sõna saavad ohvrid, täideviijad, kaasajooksikud, vabadusvõitlejad, kollaborandid, vastupanijad jne. Muuseumi e-giid on tasuta sissepääsu piletihinna sees.

  Lastele on Vabamus spetsiaalselt loodud peretasand, mis koosneb kolmest osast: käed külge tegevuspaigad, juhendav ja lisategevusi pakkuv tegevusleht ning peredele loodud e-giid.

  Vabamu peretasand keskendub 4–12-aastastele lastele, kes tulevad muuseumisse koos vanemaga või vanavanemaga. Spetsiaalselt peredele loodud nutilahendus, pere e-giid, viib põnevale ajaloolisele rännakule. 

  Vabadus on ilus ja vabadus on habras. Aga vabadus ei ole päritav ja iseenesestmõistetav. Vabamus saad näha vabadust teise nurga alt, kuulata mõtlemapanevat lugu kurjusest ja tragöödiast, hakkamasaamisest ja ellujäämisest.

  Tallinn Cardiga tasuta sissepääs.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 675 hinnangul

  • Unforgettable

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 18, 2021 Autor: costaspag

   This is the real history of the last 100 years and it shows what the people of Estonia have been through. Humbling experience.

  • Estonian history

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuni 30, 2021 Autor: Sunshine12953265195

   We like our visit in museum. The visit was interesting and it was easy to understand complex Estonian history of 20th century.

  • Good idea, but doesn't quite gel

   tripadvisor rating 3 of 5
   september 6, 2020 Autor: qferryman

   The museum is a five minute walk from Freedom Square. It houses a collection of recorded histories of people brutalised by the Nazis and the Soviets. You are given SMARTphones at the entrance and... Vaata veel